Otuliny metalowe są bardzo popularne, jednak nie mniejszą zaczęły cieszyć się także elastyczne systemy osłon, które coraz częściej stają się dla tych pierwszych alternatywą. Ich sporą zaletą prócz estetycznego wyglądu oraz skuteczności ochrony przed wpływem warunków atmosferycznych, jest szybka instalacja.

Arma-Chek Silver
Prawidłowe zaizolowanie instalacji przemysłowych może czasami stanowić bardzo poważne wyzwanie. Uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, kurz czy kontakt z różnego rodzaju odczynnikami chemicznymi to tylko część niebezpieczeństw na jakie narażona bywa izolacja w tego typu miejscach. Dlatego też, bardzo często stosowanym rozwiązaniem w takich przypadkach jest zabezpieczenie warstwy izolacyjnej metalową osłoną, mającą chronić delikatny materiał otuliny przed tymi niebezpieczeństwami. Niestety, tego typu rozwiązanie, choć niewątpliwie skuteczne, znacznie podnosi koszt inwestycji oraz wymaga uciążliwego montażu. Dlatego też firma Armacell, by wyjść naprzeciw wymaganiom stawianym przez rynek, opracowała Arma-Chek Silver, system elastycznej i łatwej w instalacji izolacji, fabrycznie pokryty wytrzymałą warstwą ochronną.


Arma-Chek Silver – chroni i izoluje

Arma-Chek Silver jest systemem pozwalającym w łatwy i kompleksowy sposób zabezpieczyć instalacje zarówno przed stratami energii, jak i przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Podstawą tego rozwiązania jest warstwa izolacyjna wykonana z wysoce elastycznej pianki elastomerowej o zamkniętej strukturze komórkowej, która skutecznie minimalizuje przepływ energii pomiędzy rurą a otoczeniem. Dzięki bardzo wysokiej tolerancji temperaturowej (od -50 do aż 110 stopni Celsjusza), Arma-Chek Silver doskonale sprawdza się zarówno w przypadku instalacji chłodniczych, jak i grzewczych, bez ryzyka, że z czasem utraci swoją skuteczność. Zewnętrzną warstwę otuliny stanowi natomiast fabrycznie nałożona, podwójna warstwa laminatu aluminiowego wzmocnionego podkładem PCV. Tego rodzaju pokrycie zapewnia doskonałą ochronę zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i wpływem substancji mogących naruszyć delikatną warstwę izolacyjną. Co więcej, wspomniana wcześniej zamkniętokomórkowa struktura materiału izolacyjnego w połączeniu z zewnętrznym systemem zabezpieczającym stanowi doskonałą barierę dla wilgoci, chroniąc w ten sposób rury przed korozją, jaka może nastąpić, jeśli pod warstwę izolacji dostanie się woda. Dodatkowo, warstwa zewnętrzna pokryta jest również specjalnym filtrem UV, dzięki czemu nawet te części instalacji, które przebiegają na zewnątrz budynków, są kompleksowo chronione przed negatywnym wpływem środowiska i ryzykiem utraty swoich właściwości.

To co odróżnia jeszcze System Arma-Chek Silver firmy Armacell od tradycyjnych rozwiązań stosowanych do izolacji rur, to bardzo prosty montaż. W przeciwieństwie do tradycyjnych, metalowych osłon nakładanych po wcześniejszym zaizolowaniu rur, instalacja osłon firmy Armacell przebiega jednoetapowo i nie wymaga specjalnych narzędzi. Znacznie skraca to czas potrzebny na przeprowadzenie prac, a tym samym redukuje koszty całej inwestycji. Co więcej, Arma-Chek Silver firmy Armacell, oprócz standardowych arkuszy oraz tub o różnej średnicy i grubości, występuje również w postaci kolanek oraz trójników. Pozwala to doskonale dopasować izolację nawet do najbardziej wymagającej instalacji. Dzięki temu będzie ona zabezpieczona na długie lata, nawet w bardzo niekorzystnych warunkach.