Airfinity™ to pełna oferta dachowych central wentylacyjnych HVACR (ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja), która spełnia jednocześnie wszystkie rozporządzenia unijne EcoDesign oraz EcoDesign 2018, które mają zostać dopiero wprowadzone. Głównym założeniem nowej serii ma być zmniejszenie kosztów eksploatacji i instalacji.

Airfinity - nowa wysokowydajna dachowa centrala wentylacyjna od Trane.

Nowe urządzenia Airfinity to oferta lekkich, kompaktowych i modułowych urządzeń HVAC kompatybilnych z technologią bezprzewodową, które są gotowe do użycia natychmiast po podłączeniu (konfiguracja „podłącz i używaj”). Celem tej oferty jest zapewnienie oszczędności czasu i obniżenie kosztów wymiany i poprawy wydajności istniejących budynków w Europie, które wymagają elastycznych rozwiązań spełniających różne potrzeby obiektów użyteczności publicznej. 


Celem naszej nowej oferty wentylacyjnych central dachowych było zapewnienie elastyczności. Urządzenia są przyjazne dla użytkownika i zapewniają łatwą instalację, obsługę i konserwację” — mówi Dominique Silva, kierownik ds. produktów jednostkowych w Trane w Europie. „Produkty Airfinity umożliwiają znaczne oszczędności czasu i pieniędzy naszych klientów podczas modernizacji, co jest szczególnie ważne w obiektach takich jak restauracje, kina i supermarkety, w których instalację, konserwację i wymianę sprzętu należy wykonać w krótkim czasie, tak aby nie miało to wpływu na godziny otwarcia”.


Nowe centrale dachowe Airfinity o mocy od 40 do 250 kW zostały wyposażone w wiele innowacyjnych ulepszeń, które przyczyniają się do oszczędności energii i obniżenia kosztów eksploatacji systemu. Należą do nich:

  • Efektywność sezonowa (ESSER) o wartości do 3,5, zgodna z rozporządzeniami europejskimi 2018 (EcoDesign), które nakładają obowiązek spełnienia minimalnych wymogów dotyczących efektywności przy obciążeniu częściowym.
  • Sprężarki wielospiralne o wysokiej wydajności pracujące w celu zapewnienia wysokiej wydajności pracy przy obciążeniu pełnym i częściowym dzięki regulacji wydajności. 
  • Regulacja prędkości pracy wentylatorów wewnętrznych zapewniająca bardziej cichą, płynną i wydajną pracę.
  • Rozwiązania w zakresie „free-coolingu” i odzysku ciepła obniżające całkowity koszt eksploatacji. W module odzysku ciepła zastosowano najlepszą w swojej klasie technologię wymiennika obrotowego, który zwraca się w niespełna rok od zakupu, w typowych zastosowaniach wymagających doprowadzenia świeżego powietrza, takich jak kina, restauracje, magazyny itp. Przeznaczony do instalacji typu „podłącz i używaj” bez konieczności stosowania dodatkowej ramy dachowej.
  • Lepsza jakość powietrza dzięki wysokiemu poziomowi filtrowania (klasa filtrów do F9) i podwójnym panelom ściennym.