30-lecie firmy FLOP SYSTEM! 


FLOP SYSTEM sp. z o.o. kontynuuje działanie powstałej w 1989 roku spółki cywilnej i jest jedną z niewielu firm w 100% z kapitałem polskim, działających w branży wentylacyjnej nieprzerwanie od 30 lat.

Rozpoczynając od importu skandynawskich, elektrycznych nagrzewnic powietrza, z czasem firma stała się jedną z bardziej rozpoznawalnych marek handlowych, zajmujących się importem urządzeń wentylacyjnych i nagrzewnic powietrza.

Spółka, jako wieloletni, wyłączny dystrybutor wprowadziła na polski rynek wyroby firm: Systemair, Dantherm, Fresh, Manrose, Olimpia Splendid, Titon.

Milenium roku 2000 spółka uczciła wdrożeniem Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 oraz przystąpieniem do unijnego projektu badawczo-rozwojowego, koordynowanego przez University of Cambridge, a w latach 2006-2008- kolejnego, tym razem z University of Brighton.

FLOP SYSTEM zainicjował stosowanie w Polsce takich urządzeń, jak: wentylatory kanałowe, kurtyny powietrza, rekuperatory, nawiewniki okienne, nawietrzaki ścienne i inne.

Firma, jako pierwsza zaprezentowała w 2008 roku wentylator kanałowy „Sentinel” z silnikiem prądu stałego EC, przeznaczony do systemów modulowanej wentylacji, za który otrzymała główną nagrodę miesięcznika "Systemy Instalacyjne". 

Wielokrotnie spółka nagradzana była za innowacyjność i rzetelność w biznesie. Docenia się przede wszystkim doświadczenie oraz proekologiczne i prozdrowotne podejście. Oferowane przez firmę systemy modulowanej wentylacji mieszkań cechuje innowacyjność i skoncentrowanie na potrzebach zdrowotnych ich użytkowników. 

W roku 2014 rozpoczęła się działalność produkcyjna w systemie OEM, wprowadzając na rynek rekuperatory serii RekuEKO, przeznaczone dla budownictwa jednorodzinnego.

Na bazie zdobytego doświadczenia, skonstruowano i uruchomiono produkcję wentylatorów zbiorczych DachBOX oraz ściennych nawietrzaków akustycznych w wersji glifowej, zaprojektowanych do współpracy z systemem modulowanej wentylacji na żądanie, dla budownictwa wielorodzinnego, np. bardzo eleganckie nawietrzaki KAMELEON, wytwarzane w kooperacji ze szwedzką firmą Fresh, stanowią wyjątkowe połączenie estetyki z funkcjonalnością. 

W związku z tym, rekomendowany jest kompletny, sprzyjający zdrowiu system modulowanej wentylacji mieszkań DachBOX, w skład którego wchodzą: inteligentne wentylatory zbiorcze, antysmogowe nawietrzaki ścienne, akustyczne nawiewniki okienne, tłumiki hałasu i stabilizatory wywiewu.

Antysmogowy, kanałowy zespół filtrowentylacyjny Trimbox NO2 to natomiast doskonałe uzupełnienie nowatorskiego systemu rekuperacji stropowej SPIDERvent®, stanowiącego technologiczne rozwiązanie dla budownictwa wielorodzinnego, wynikającego z wymagań zużycia energii pierwotnej przez budynki po roku 2020. 

Jako dopełnienie energooszczędnego systemu komfortu, do oferty wprowadzono rewolucyjny system elektrycznego ogrzewania podłogowego, na bazie taśm z metalu amorficznego, szwajcarskiej firmy Advanced Heating Technologies, także dla budownictwa niskoenergetycznego.

Ponadto firma FLOP SYSTEM oferuje usługi konsultingowe i projektowe, w tym oceny akustyki budynków oraz budownictwa niskoenergetycznego. Spółka współpracuje z deweloperami, architektami, instalatorami na terenie całej Polski.

To dzięki Klientom, firmie udało się oprzeć działaniom konkurencji zagranicznej i dziś możliwe jest świętowanie jubileuszu, z pełnym przekonaniem, że najważniejszą wartością, jaką należy się kierować, jest uczciwość biznesowa, a sposobem na rozwój malej rodzinnej firmy jest jej innowacyjność. 

Dziękujemy!


Dowiedz się więcej