Otwarcie pierwszego oddziału Alfaco w Polsce, we Wrocławiu odbyło się w 1993 roku. Dwadzieścia pięć lat później firma posiada już oddziały we Wrocławiu, Warszawie, Katowicach, Rumi, Lublinie i Białymstoku oraz zatrudnia ponad 40 pracowników na terenie całego kraju.

25 lat Alfaco Polska Sp. z o.o.

Firma Alfaco Polska Sp. z o.o. rozpoznawalna jest jako czołowy dystrybutor zintegrowanych rozwiązań w zakresie urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych posiadająca w swoim portfolio przeszło 20 marek. Ten policzalny sukces jest zasługą wielu osób.

Firma zawdzięcza swoją pozycję Pracownikom, Klientom oraz Partnerom, dziękując tym samym za zaufanie, otwartość i wspólne kreowanie branży. To dzięki współpracy Alfaco Polska cały czas ma motywację do działania, widzi i podejmuje kolejne wyzwania. 

Rok 1993 roku, we Wrocławiu odbyło się kluczowe spotkanie, które zapoczątkowało rozwój branży chłodniczej i klimatyzacyjnej w Polsce. Gotfied Trunner założyciel Alfaco w Austrii powierza wówczas swój kapitał młodemu Jarosławowi, który z pełnym zaangażowaniem buduje Alfaco Polska Sp. z o.o.

Początki działalności to okres burzliwy i niepewny, w którym Polska była w stanie transformacji gospodarczej. Rząd wprowadził nowe procedury celne z dnia na dzień i wcielił je w życie zanim poinformowano i przeszkolono organy wykonawcze.  Wprowadzono m.in. podatek VAT, który zastąpił podatek obrotowy -  źródło wielu nadużyć, wiązało się z zwielokrotnionym wpływem do budżetu Państwa, wzrostem biurokracji, ale także wolniejszym wzrostem gospodarczym. Polacy zarabiali średnio 200 tys. zł miesięcznie, a obroty na giełdzie przekroczyły bilion zł., a chwilę później w Polsce nastąpiła denominacja i z dnia na dzień przestaliśmy być milionerami.

Trudnym momentem dla Alfaco była powódź w lipcu 97’ roku. Wrocław stanął pod wodą, wraz z biurem i magazynem firmy. Pomimo tak dużej trudności z jaką zmagała się południowa Polska firma pracowała cały czas. Jak okazało się później osiągając w lipcu najlepszy wynik sprzedaży na przestrzenie całego roku. 

Firma zaczynała od zera, aby dziś odnotować 52 miliony złotych obrotu przy 42 osobowej załodze.

 

Dowiedz się więcej