290
WOLF Technika Grzewcza

WOLF Technika Grzewcza

Niemiecka firma Wolf oferuje wysokiej klasy rozwiązania z branży HVACR dla klientów indywidualnych i biznesowych. Jej asortyment to systemy grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne. Wśród nich są urządzenia kompaktowe, gotowe moduły przemysłowe, a także produkty opracowywane według indywidualnych wytycznych inwestorów.

Przewaga konkurencyjna WOLF Technika Grzewcza

 • 50 lat doświadczenia w realizacji projektów i ponad 100 000 urządzeń wentylacyjnych zainstalowanych na całym świecie.
 • Innowacyjne urządzenia, zaprojektowane z wykorzystaniem najnowszych technologii. Niezwykle ciche, ekologiczne i łatwe w konserwacji.
 • Urządzenia WOLF są zgodne z najnowszymi normami higienicznymi.
 • Oferujemy fachowe doradztwo techniczne od projektu po realizację i kompleksowy dobór indywidualnych rozwiązań.
 • Jesteśmy członkami takich organizacji jak OSFiS, SPiIUG i PORT PC
 • Posiadamy rozbudowaną sieć sprzedaży, umożliwiającą profesjonalną i ukierunkowaną współpracę.
 • Najwyższa, niemiecka jakość wykonania.
 • WOLF działa w 57 krajach na 6 kontynentach. Na rynku polskim jesteśmy obecni od 1996 roku. Oferujemy najwyższej jakości urządzenia z dziedziny techniki grzewczej i wentylacyjnej.

Bestsellery WOLF Technika Grzewcza

CWL-2 - Centrala wentylacji domowej klasy premium

Zobacz gdzie kupić
CWL-2 - Centrala wentylacji domowej klasy premium

Najbardziej kompaktowe urządzenie w swojej klasie, niezwykle ciche i wysokowydajne. Dzięki ulepszonej koncepcji zapewnia maksymalny komfort nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Najnowocześniejsza technologia zapewnia wyjątkową sprawność cieplną i elektryczną, zmniejszając zużycie energii. Wyjątkowo łatwa konserwacja, precyzyjny pomiar przepływu powietrza, opcjonalny entalpiczny wymiennik ciepła, nagrzewnica wstępna i wiele innych. To wszystko sprawia, że CWL-2 to prawdziwe urządzenie klasy “premium” wśród central do wentylacji domowej.

CRL - kompaktowe urządzenie o szerokim zakresie zastosowań

Zobacz gdzie kupić
CRL - kompaktowe urządzenie o szerokim zakresie zastosowań

Pełne okablowanie znajduje się w zestawie, dzięki czemu centrala CRL jest natychmiast gotowa do działania. Wysokowydajne wymienniki ciepła, płynnie regulowane wentylatory EC i całkowicie nowy układ uszczelniający o szczelności ponad 98% to dodatkowe zalety CRL. W zależności od wymagań klienta dostępne są 3 różne typy wirników: – osuszacz obrotowy (zalecany przez firmę Wolf z dodatkowym efektem odzysku wilgoci zimą i schładzaniem latem), wirnik entalpii i wirnik kondensacyjny. Urządzenie jest zgodne ze wszystkimi właściwymi normami i wytycznymi, np. VDI 6022, VDI 3803, DIN EN 13779, a także posiada certyfikat Eurovent

Model CKL–Pool ze zintegrowaną pompą ciepła

Zobacz gdzie kupić
Model CKL–Pool ze zintegrowaną pompą ciepła

Produkt został zaprojektowany specjalnie do inteligentnego regulowania warunków klimatycznych w małych, zamkniętych basenach krytych. Odprowadza powietrze o wysokiej wilgotności z pomieszczenia i doprowadza suche powietrze.  Dzięki pełnej integracji obwodu chłodzenia i sterowania, instalacja oraz uruchomienie są szczególnie łatwe. Możliwe są trzy podstawowe tryby pracy: tryb letni z osuszaniem, tryb zimowy z osuszaniem oraz tryb zimowy z ogrzewaniem. Dostępne są dwie wersje o niewielkich wymiarach montażowych i nominalnej wydajności od 2000 do 3000 m3/godz. Pełna powłoka antykorozyjna zapewnia trwałość urządzenia.

Profesjonalny oczyszczacz powietrza WOLF AirPurifier

Zobacz gdzie kupić
Profesjonalny oczyszczacz powietrza WOLF AirPurifier

Jest to najcichsze w swojej klasie urządzenie, które zapewnia szybką i skuteczną filtrację powietrza, co jest szczególnie ważne w dobie pandemii koronawirusa i wciąż rosnącego problemu smogu. AirPurifier charakteryzuje się bardzo wydajną filtracją do 6x objętości pomieszczenia na godzinę. Skuteczność separacji szkodliwych cząsteczek, takich jak pyłki czy bioaerozole, w których rozprzestrzeniają się bakterie i wirusy, wynosi aż do 99,995%. Filtr z węglem aktywnym usuwa nieprzyjemne zapachy, a wysoka sprawność oznacza niskie koszty energii. Czujnik obecności dodatkowo ogranicza zapotrzebowanie na energię, urządzenie pracuje bowiem tylko wtedy, gdy jest potrzebne. Jest ono wykonane w technologii Plug&Play: wystarczy podłączyć urządzenie do gniazdka, nie jest potrzebne dodatkowe okablowanie. Oczyszczacz jest w wyposażony w prawdziwy, precyzyjny filtr HEPA H14 zgodny z normą DIN EN 1822 dotyczącą filtrów.

Nagrzewnice powietrza LH w wersji ATEX

Zobacz gdzie kupić
Nagrzewnice powietrza LH w wersji ATEX

ATEX to wykonanie przeciwwybuchowe, które jest nieczęsto spotykane na rynku. W asortymencie WOLF znajdą Państwo nagrzewnice powietrza z żaluzją wylotową do montażu ściennego lub sufitowego w wykonaniu ATEX.

Realizacje WOLF Technika Grzewcza

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy w Warszawie - Na Stadionie Narodowym w Warszawie zastosowano 76 central klimatyzacyjnych serii KG Top - od KG Top 64 aż po KG Top 450. Łącznie w ramach całego systemu klimatyzacji i wentylacji zamontowano 972 jednostek wielofunkcyjnych. Wszystkie urządzenia są wyposażone w systemy odzysku ciepła.

Allianz Arena w Monachium

Allianz Arena w Monachium - Centrale wentylacyjne firmy WOLF zapewniają dobry klimat i przyjemne temperatury w lożach, biurach i podziemiach także jednego z najokazalszych i najnowocześniejszych stadionów piłkarskich - Allianz Arenie w Monachium.Zastosowano tam 54 centrale z odzyskiem ciepła i wydajnością do 45 000 m³ powietrza na godzinę.

Kreml, Moskwa

Kreml, Moskwa - Firma WOLF zapewnia klimatyzację na Kremlu, a dokładniej mówiąc w wybudowanym w roku 1961 Pałacu Kremlowskim. Dziś pałac jest wykorzystywany głównie do wydarzeń kulturalnych, takich jak balet, opery i koncerty znanych artystów. Wcześniej obiekt był wykorzystywany na potrzeby oficjalnych przyjęć komunistycznej partii dawnego Związku Radzieckiego.

Kompleksy mieszkalne w Chinach

Kompleksy mieszkalne w Chinach - Firma WOLF GmbH działa w Chinach od 2004 i w ostatnich latach intensyfikuje swoje działania na tym rynku. Szczególną popularnością cieszą się wydajne, kompaktowe i łatwe w instalacji urządzenia grzewcze. Tylko w kompleksach mieszkalnych Guantang Yunding, Runze Shujun i Willa Zonglvtan zamontowano w ostatnich latach 328 kotłów gazowych typu CGB.

Basen amalienbad w Wiedniu

Basen amalienbad w Wiedniu - Bezpośrednio przy placu Reumannplatz w 10 dzielnicy Wiednia znajduje się wzniesiony w połowie lat dwudziestych ubiegłego stulecia budynek w stylu art déco. Urzeka swoją architekturą oraz potężnym szklanym dachem. Niedawno kompleks Amalienbad poddano kompleksowej renowacji i wyposażono w centrale KG Top firmy WOLF.

Asortyment WOLF Technika Grzewcza

Kompaktowe centrale wentylacyjne

Zobacz gdzie kupić

Płaskie centrale wentylacyjne CFL są idealne do montażu w sufitach podwieszanych. Użyte komponenty i konstrukcja urządzeń przewyższają rosnące wymagania dotyczące efektywności energetycznej i higieny. Dzięki swej budowie i użytym komponentom urządzenia CFL-WRG z funkcją odzysku ciepła odpowiadają zyskującym na znaczeniu przepisom dotyczącym oszczędności energii i higieny powietrza w budynkach.

Urządzenia kompaktowe CRL z funkcją odzysku ciepła doprowadzają do pomieszczeń przefiltrowane, świeże powietrze zewnętrzne w płynnie regulowanej ilości. Jednocześnie zużyte powietrze jest wywiewane z pomieszczenia. Pozwala to na skuteczne usuwanie z powietrza szkodliwych substancji takich jak pyły, wilgoć czy nieprzyjemne zapachy. Odzysk ciepła następuje za pomocą antykorozyjnego obrotowego wymiennika ciepła ze sprawnością odzysku ciepła do 90% i współczynnikiem odzysku wilgoci ponad 90%.

CKL EVO - Wzór dla kompaktowych central wentylacyjnych. Najwyższe standardy jakości i higieny, wyjątkowa kompaktowość w połączeniu z łatwością montażu - to cechy nowej serii kompaktowych central CKL. To jest właśnie EVOlucja: WOLF opracował ulepszoną serię produktów z najnowocześniejszymi, zorientowanymi na praktykę innowacjami i ulepszonymi parametrami. Dostępne także w wersji CKL EVO Clima Split wyposażonej w chłodnicę razem z agregatem zewnętrznym

Model CKL–Pool ze zintegrowaną pompą ciepła został zaprojektowany specjalnie do inteligentnego regulowania warunków klimatycznych w małych, zamkniętych basenach krytych. Odprowadza on powietrze o wysokiej wilgotności z pomieszczenia i doprowadza suche powietrze. Dzięki pełnej integracji obwodu chłodzenia i sterowania, instalacja oraz uruchomienie są szczególnie łatwe.

CGL - Komfortowa centrala wentylacyjna do dużych pomieszczeń. Oprócz głównego zastosowania w pracowniach szkolnych i przedszkolach urządzenie doskonale spisuje się we wszystkich dużych pomieszczeniach, w których nie ma dostatecznych możliwości wentylacyjnych. Doprowadza do pomieszczeń świeże powietrze, jednocześnie pozbywając się z pomieszczenia pyłów, wilgoci i nadmiaru CO2. Posiada odzysk ciepła o sprawności ponad 90%.

Centrale wentylacyjne CWL-2. Najbardziej kompaktowe w swojej klasie, wyjątkowo ciche i wysokowydajne - takie są urządzenia nowej serii CWL-2 od WOLF. Precyzyjny pomiar przepływu powietrza, entalpiczny wymiennik ciepła (opcjonalnie), nagrzewnica wstępna oraz wyjątkowo łatwa konserwacja czynią z produktów serii CWL-2 prawdziwe urządzenia premium dla Twojego domu. Czyste, wolne od pyłków, świeże i zdrowe powietrze, wyjątkowa sprawność energetyczna i niezwykle cicha praca.

Modułowe centrale wentylacyjne

Zobacz gdzie kupić

KG-TOP - Modułowa budowa urządzeń z serii KG Top pozwala na szybkie zestawienie urządzenia spośród 31 rozmiarów konstrukcyjnych. Połączono tutaj zalety produkcji seryjnej z uniwersalnością indywidualnej konfiguracji. Unikalne w całej branży powiązanie oprogramowania i produkcji pozwala na dużą elastyczność podczas konfiguracji urządzeń, a jednocześnie wydajną produkcję ze szczególnie krótkim czasem reagowania i dostawy.

KG Flex - Maksymalna elastyczność, systemy wentylacyjne dostosowane do potrzeb klienta. Zmienne przekroje poprzeczne i różne wymiary modułów zapewniają absolutną elastyczność w zakresie rozmiaru i kształtu. KG Flex zapewnia wydajność do 50.000 m³/h, a seria KG Flex Max umożliwia projektowanie indywidualnych rozwiązań o wydajności od 50.000 m³/h aż do 350.000 m³/h. Zaawansowana konstrukcja zapewnia ponadto wydajność energetyczną i obniża koszty eksploatacji. Rozmiary konstrukcyjne bez ograniczeń i możliwość łączenia ich nieskończonej liczby zapewniają tworzenie różnorodnych indywidualnych rozwiązań.

Nagrzewnice powietrza

Zobacz gdzie kupić

Nagrzewnica powietrza LH. Nagrzewnica powietrza z żaluzją wylotową do montażu ściennego lub sufitowego. Bezstopniowo regulowany wentylator, wytrzymała obudowa z ocynkowanej blachy stalowej, bardzo cicha praca, wymiennik ciepła z Cu/Al.

TLHD-EC / TLHD - Ogrzewacz powietrza do montażu na suficie i pracy w trybie recyrkulacji albo do montażu w suficie podwieszanym i pracy w trybie recyrkulacji lub mieszania. TopWing o nowoczesnym, atrakcyjnym wzornictwie. To nowoczesne urządzenie będzie idealnie pasować do wszytskich pomieszczeń, takich jak hale, pomieszczenia handlowe lub supermarkety, odwiedzanych przez dużą liczbę ludzi.

LHD - Nagrzewnica powietrza do montażu sufitowego. Urządzenie do bezpośredniego montażu na sufit, do pomieszczeń handlowych, garaży, hal magazynowych itp. Spawana obudowa i ocynkowana konstrukcja ramy z profili malowanych proszkowo. Możliwość dostosowania strumienia ciepłego powietrza. Poziomy wylot powietrza, bardzo przydatny w przypadku niskich pomieszczeń.

WOLF AirPurifier

Zobacz gdzie kupić

Profesjonalny oczyszczacz powietrza WOLF AirPurifier to najcichsze w swojej klasie urządzenie, które zapewnia szybką i skuteczną filtrację powietrza, co jest szczególnie ważne w dobie pandemii koronawirusa i wciąż rosnącego problemu smogu. AirPurifier charakteryzuje się bardzo wydajną filtracją do 6x objętości pomieszczenia na godzinę. Skuteczność separacji szkodliwych cząsteczek, takich jak pyłki czy bioaerozole w których rozprzestrzeniają się bakterie i wirusy, wynosi aż do 99,995%. Filtr z węglem aktywnym usuwa nieprzyjemne zapachy a wysoka sprawność oznacza niskie koszty energii.

Wyróżnienia i nagrody WOLF Technika Grzewcza

Firma Roku

Nagroda przyznawana przez branżowe czasopismo Produktion i firmę doradczą A.T. Kearney.

W kategorii "Wybitny montaż" Wolf GmbH został wyróżniony przez czasopismo branżowe "Produktion" i firmę doradczą A.T. Kearney jako Fabryka Roku 2011. Jurorzy tego niezwykle prestiżowego międzybranżowego konkursu chwalili przede wszystkim wysoką elastyczność procesów montażowych i ich realizację przez pracowników.

Publikacje WOLF Technika Grzewcza

„Dom Marzeń” ogrzewany urządzeniami marki WOLF!
„Dom Marzeń” ogrzewany urządzeniami marki WOLF!

System grzewczy oparty o urządzenia marki Wolf w programie "DOM MAR...

Produkty firmy Wolf w programie „Dom Marzeń”.
Produkty firmy Wolf w programie „Dom Marzeń”.

Kocioł CGB-2-24 i zasobnik SE-2-150 marki Wolf wraz niezbędnym ospr...

Centrala rekuperacyjna Wolf CWL-400 Excellent.
Centrala rekuperacyjna Wolf CWL-400 Excellent.

Jak dostosować centralę wentylacyjną, aby była zarówno wydajna jak ...

Nowa centrala wentylacyjna Wolf
Nowa centrala wentylacyjna Wolf

Firma WOLF Technika Grzewcza Sp. z o.o. jest producentem systemów g...

Historia firmy WOLF Technika Grzewcza

 • 1963 Anton Wolf zakłada firmę Wolf Stahlbau KG w Mainburgu. Początkowo firma zajmuje się produkcją maszyn do zbioru i suszenia chmielu
 • 1974 Na rynku pojawiają się opracowane przez WOLF niezwykle nowoczesne centrale wentylacyjno - klimatyzacyjne. Mimo kryzysu, który zmusił wiele innych firm do ogłoszenia bankructwa, WOLF osiągnął w 1974 roku 70% wzrost sprzedaży
 • 1980 Opracowanie pierwszego kotła WOLF. Firma wkracza na rynek urządzeń grzewczych
 • 1996 WOLF pojawia się na rynku polskim
 • 1997 WOLF opracowuje swój pierwszy kocioł kondensacyjny
 • 2004 WOLF wchodzi na rynek chiński
 • 2009 WOLF wprowadza na rynek swoje pierwsze pompy ciepła
 • 2011 Wolf GmbH został wyróżniony przez czasopismo branżowe "Produktion" i firmę doradczą A.T. Kearney jako Fabryka Roku 2011 w kategorii "Wybitny montaż"
 • Do dziś WOLF jest  liderem rynku central wentylacyjnych. Rozwiązania klimatyzacyjno-wentylacyjne WOLF można znaleźć na całym świecie. Od Berlińskiego Ratusza po Kreml w Rosji. Od platformy wiertniczej w Norwegii po kompleks mieszkalny w Chinach.

Kontakt z WOLF Technika Grzewcza

 • 227206901
 • wolf@wolf-polska.pl

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.