Przewaga konkurencyjna WIENKRA

 • kompleksowa obsługa branży HVAC - pomoc w realizacji inwestycji na wszystkich możliwych szczeblach - od projektu, przez dobór odpowiednich urządzeń, sprzedaż na najlepszych warunkach, szkolenia, dostawę oraz kompleksowe usługi serwisowe,
 • ponad 25-letnie doświadczenie w branży,
 • największa dystrybucja urządzeń klimatyzacyjnych w kraju - współpraca z liderami w branży: LG Electronics, Toshiba, Gree, Mitsubishi Electric, Daikin czy Carrier,
 • marka własna klimatyzatorów SEVRA,
 • bardzo szeroki asortyment, od klimatyzatorów mieszkaniowych, przez systemy komercyjne, po elastyczne systemy VRF,
 • szeroka gama pomp ciepła renomowanych producentów: LG Electronics, Toshiba, Mitsubishi Electric, Daikin i Buderus,
 • w ofercie m.in. centrale wentylacyjne, nagrzewnice i kurtyny powietrzne, oczyszczacze i nawilżacze powietrza, a także bogaty asortyment akcesoriów dla klimatyzacji i wentylacji,
 • rzetelne informacje o aktualnym asortymencie oraz nowościach produktowych i technologicznych,
 • indywidualna opieka przedstawiciela handlowego, profesjonalne doradztwo techniczne, także z zakresu projektowania instalacji,
 • wysokie rabaty i atrakcyjne promocje,
 • krótkie terminy realizacji zamówień oraz darmowa dostawa urządzeń,
 • wykwalifikowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny,
 • własne centra szkoleniowe: Akademia Klimatyzacji WIENKRA oraz Centrum Szkoleniowe wyposażone w nowoczesne pompy ciepła.

Asortyment WIENKRA

Klimatyzatory z serii Comfort
Klimatyzatory z serii Comfort

Seria klimatyzatorów Sevra Comfort zapewnia wiele różnych innowacyjnych funkcjonalności, dzięki którym łatwiej jest osiągnąć optymalne warunki w pomieszczeniu. 

Komfortowa obsługa urządzenia jest możliwa dzięki możliwości zmiany ustawień. Klimatyzator oferuje 4 prędkości działania wentylatora, a także funkcje dalekiego nawiewu, turbo oraz Anti-Cold, które pozwalają na szybkie chłodzenie pomieszczeń bez odczuwania nieprzyjemnego zimnego powiewu. Specjalny tryb pracy nocnej ograniczający hałas sprawi, że sen podczas działania klimatyzatora będzie nie tylko możliwy, ale też bezproblemowy. Korzystanie ułatwiają z kolei wbudowany moduł Wi-Fi i bezprzewodowy sterownik.

Podczas jego projektowania wzięto pod uwagę również koszty eksploatacyjne. Wykorzystywana przez klimatyzatory Sevra technologia inwerterowa gwarantuje wysoką wydajność i energooszczędność. Funkcja oszczędzania energii oraz tryb czuwania „Standby” umożliwiają pracę urządzenia ze zredukowanym poborem energii elektrycznej. Klasa energetyczna A++ całej gamy klimatyzatorów Comfort potwierdza wysoką efektywność energetyczną tych jednostek.

Zobacz gdzie kupić
Klimatyzatory Sevra z serii Elegance
Klimatyzatory Sevra z serii Elegance

Seria Elegance kładzie nacisk na unikatowy i bardzo nowoczesny wygląd. Minimalistyczny panel przedni o matowej powierzchni doskonale wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie.

Klimatyzatory Elegance zapewniają świeżość i czystość wdmuchiwanego powietrza. Odpowiada za to specjalny system oczyszczania, w którym zastosowano filtry o zwiększonej gęstości, które dużo skuteczniej zatrzymują nawet najmniejszy kurz i pył. Jonizator Cold Plasma umożliwia z kolei eliminację szkodliwych bakterii i alergenów. System można rozbudować o opcjonalne filtry z witaminą C, jonami srebra i aktywny filtr węglowy.

Dodatkowym atutem urządzenia jest łatwe sterowanie - podobnie jak inne modele z serii klimatyzatorów pokojowych RAC Sevra wyposażone zostało w moduł Wi-Fi, który pozwala na kontrolowanie pracy z urządzenia mobilnego nawet będąc w znacznej odległości od domu. Wszystkie parametry pracy klimatyzatora można również dostosowywać do własnych potrzeb dzięki szeregowi dostępnych funkcji.

Zobacz gdzie kupić
Klimatyzatory Sevra z serii Profi
Klimatyzatory Sevra z serii Profi

Klimatyzatory naściene z serii Profi to najbardziej zaawansowane urządzenie spośród wszystkich modeli pokojowych. Efektywność energetyczna na poziomie A+++ w trybie chłodzenia i A++ w trybie ogrzewania sprawia, że są one doceniane przez nawet najbardziej wymagających użytkowników. Chwalą oni również cichą pracę, która możliwa jest dzięki zaprojektowaniu specjalnego silnika, ulepszeniu kanałów i wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów izolujących.

Seria klimatyzatorów charakteryzuje się również bogatą gamą bardzo użytecznych funkcji. Komfort korzystania gwarantują opcja wielokierunkowego nawiewu 4D, funkcja Anti-Cold ograniczająca zimne podmuchy oraz możliwość włączenia trybu nocnego. Czystość powietrza zapewniają z kolei filtry o wysokiej gęstości oraz jonizator Cold Plasma, które wyłapują nawet najdrobniejsze cząsteczki bakterii i wirusów.

Zobacz gdzie kupić

Publikacje WIENKRA

Wyróżnienia i nagrody WIENKRA

Przejrzysta Firma, wyróżnienie, certyfikat, konkurencja, uczciwość, finanse

Przejrzysta Firma

Certyfikat wyróżnia firmy konkurencyjne na rynku i skoncentrowane na uczciwości finansowej.

Wyróżnienie przyznane firmie WIENKRA świadczy o rzetelności w wywiązywaniu się z obowiązku publikacji sprawozdań finansowych oraz chęci współpracy z międzynarodową wywiadownią gospodarczą.

Efektywna Firma, konkurs, nagroda, wyróżnienie, Instytut Europejskiego Biznesu , efektywność

Efektywna Firma

Konkurs organizowany cyklicznie przez Instytut Europejskiego Biznesu wyróżniający najbardziej efektywne firmy w Polsce.

WIENKRA uzyskała tytuł Efektywna Firma w latach 2010, 2011, 2012, 2015, 2016 i 2017.

certyfikat wiarygodności biznesowej, wyróżnienie, złoty, cwb

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

Prestiżowe wyróżnienie, które nadane jest firmom o najwyższej i wysokiej ocenie stabilności wystawianej według danych Bisnode Polska. Wyróżnieni certyfikatem, to firmy o danych finansowych dających gwarancję na wysoki poziom rentowności, zdolności i płynności finansowej, których poziom zadłużenia oraz zarejestrowanych przeterminowanych płatności jest znikomy.

WIENKRA została wyróżniona Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej za najwyższą ocenę stabilności firmy według DnB Poland w 2008 roku.

Diamenty Forbesa

Diamenty Forbesa

Diamenty Forbesa to ranking polskich przedsiębiorstw, które mają największą dynamikę wzrostu wartości firmy w ciągu ostatnich trzech lat działalności. Przygotowywane są one we współpracy z wywiadownią gospodarczą Bisnode Polska. Ranking opracowany zostaje na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej wyniki finansowe oraz wartość majątku. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: duże, średnie i małe firmy.

To prestiżowe na polskim rynku wyróżnienie firm, których wartość rośnie najszybciej w ostatnich trzech latach. Firmę WIENKRA sklasyfikowano na wysokiej, 13 pozycji w województwie małopolskim w roku 2010. Fiurma uzyskała wyróżnienie również w latach 2019-2020.

gepard biznesu, konkurs

Gepard Biznesu

Misją Konkursu jest wspieranie rozwoju polskich firm i banków oraz przekonywanie ich do tego, by same siebie nawzajem wspierały. Celem jest wyłonienie najdynamiczniej rozwijających się firmy według wzrostu ich wartości rynkowej, liczonej metodą porównania do spółek giełdowych (metodę tę opracował Instytut Bankowości Spółdzielczej do uproszczonej wyceny firm spoza giełdy). Gepardy Biznesu to ranking najbardziej dynamicznych firm w Polsce stworzony przez Instytut Europejskiego Biznesu.

WIENKRA zdobyła także Geprada Biznesu jako najdynamiczniej rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwo w Polsce w latach 2009, 2010, 2011, 2015, 2016 i 2017.

gazele biznesu

Gazele Biznesu

Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group w oparciu o dane z okresu 3 ostatnich lat działalności.

WIENKRA posiada tytuł Gazeli Biznesu - znak rozpoznawczy dobrze zarządzanych, uczciwych i cieszących się dobrą kondycją finansową firm. Nagrodę tę firma otrzymywała w latach 2007, 2008, 2012, 2015 i 2020.

delta, nagroda, Stowarzyszenie Polska Wentylacja, wyróżnienie, firmy, rozwój

DELTA

Nagrody DELTA przyznane są najbardziej dynamicznym i skutecznym biznesowo firmom przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja. Wyróżnienie jest synonimem pozytywnych zmian i rozwoju biznesu w branży. Przyznanie nagrody poprzedza analiza ekonomiczna przedsiębiorstw działających w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej: producentów, importerów, firm handlowych i wykonawców. Celem analizy jest określenie tempa rozwoju branży oraz odniesienie kondycji poszczególnych przedsiębiorstw do średniej branżowej.

W 2017 WIENKRA odebrała najważniejszą nagrodę branżową przyznawaną przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja najbardziej dynamicznym i skutecznym biznesowo firmom.

Opinie o WIENKRA

Historia firmy WIENKRA

1990 Wienkra powstaje w Krakowie jako polsko-austriacka spółka

1991 Toshiba pierwszą marką w ofercie firmy

2000 Marka LG trafiła do portfolio Wienkry

2001 Carrier zostaje nowym partnerem strategicznym

2003 GREE - kolejny silny gracz w szeregach firmy. Wienkra zostaje współwłaścicielem spółki FREE Polska

2006 Wienkra polskim liderem dystrybucji klimatyzatorów LG

2011 Rekordowa sprzedaż systemów klimatyzacji LG

2014 Umocnienie pozycji firmy przez wprowadzenie do oferty kolejnej marki - DAIKIN

2015 Otwarcie nowoczesnego centrum szkoleniowego HVACR oraz jeszcze mocniejsze portfolio firmy z Mitsubishi Electric

2018 Hitachi dołącza do oferty handlowej firmy, a Wienkra otwiera drugie centrum szkoleniowe wyposażone w nowoczesne pompy ciepła

2019 Wienkra wprowadza markę własną klimatyzatorów SEVRA

Kontakt WIENKRA

WIENKRA - logo

Typ firmy: Dystrybutor

Miasto: Kraków

+48.12.4285500

Katalogi i cenniki WIENKRA