281
282
Systherm

Systherm

Grupa SYSTHERM to firma projektowo-handlowa branży HVACR o zasięgu ogólnopolskim posiadająca doświadczoną kadrę Ekspertów w centrali firmy w Poznaniu oraz 8 Oddziałach Regionalnych. Swoim Klientom zapewnia szeroką ofertę urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych renomowanych i własnych marek (m.in. GREE, Mitsubishi, LG, Samsung, Daikin, Poltherm i innych). Kompleksowe usługi obejmują również projekt, montaż i serwis dla przemysłu oraz handlu. SYSTHERM to indywidualne podejście do każdego Klienta, atrakcyjne warunki współpracy, fachowe wsparcie merytoryczne i techniczne oraz rzetelna opieka handlowa.

Przewaga konkurencyjna Systherm

 • Grupa SYSTHERM to lider na krajowym rynku HVACR z ponad 30-letnim doświadczeniem i historią sięgającą 1988 roku.
 • Grupa SYSTHERM to firma projektowo-handlowa o zasięgu ogólnopolskim posiadająca doświadczoną kadrę Ekspertów w centrali firmy w Poznaniu oraz 8 Oddziałach Regionalnych w: Białymstoku, Kaliszu, Katowicach, Koszalinie, Olsztynie, Lublinie i Szczecinie.
 • Na konkurencyjność firmy wpływa długoletnie doświadczenie, profesjonalizm, kompleksowość świadczonych usług, a także rozbudowana infrastruktura sprzedażowo-logistyczna.
 • Zajmujemy się zarówno sprzedażą hurtową i detaliczną urządzeń HVACR renomowanych i własnych marek (m.in. GREE, Mitsubishi, LG, Samsung, Daikin, Poltherm i innych), jak i dostarczamy usługi projektowe, montażowe i serwisowe dla przemysłu oraz handlu.
 • Naszym Partnerom Biznesowym oferujemy indywidualne podejście, atrakcyjne warunki współpracy, kompleksowe zaopatrzenie, specjalne rabaty, fachowe wsparcie merytoryczne i techniczne, rzetelną opiekę handlową, wyjątkowe promocje i konkursy z nagrodami.
 • Od ponad 20 lat Akademia SYSTHERM jest krajowym liderem w szkoleniach zawodowych HVACR, a co za tym idzie oferujemy pełne wsparcie, m.in. od zdobycia certyfikatu i uprawnień po dalszą, owocną, długoletnią współpracę.
 • Naszą misją jest promowanie najnowszych osiągnięć techniki i wdrażanie ich z zachowaniem największej troski o zadowolenie każdego klienta.

Bestsellery Systherm

Klimatyzator SAMSUNG Elite

Zobacz gdzie kupić
Klimatyzator SAMSUNG Elite

Klimatyzator SAMSUNG Wind-Free Elite dedykowany najbardziej wymagającym klientom, zaskakuje wyjątkowym designem oraz inteligentnymi funkcjami (tak jak w przypadku innych modeli marki Samsung), a dzięki kompaktowej obudowie idealnie komponuje się w każdym wnętrzu. Dzięki zastosowanej w klimatyzatorze innowacyjnej technologii SAMSUNG Wind-Free, powietrze jest delikatnie i cicho rozprowadzane przez 23 000 mikrootworów.

Klimatyzator SAMSUNG AR35

Zobacz gdzie kupić
Klimatyzator SAMSUNG AR35

Klimatyzator AR35 SAMSUNG to kompaktowe i praktyczne urządzenie, działające w trybie oszczędzania energii oraz zapewniające czyste powietrze w każdym wnętrzu. Wyróżnia się estetyczną obudową, a także cichą pracą. Możliwość szybkiego chłodzenia skutecznie wpływa na komfort użytkownika, a wysoka klasa energetyczna i ekologiczny czynnik R32 zadba o domowy budżet.

Klimatyzator GREE – Full Black NOWOŚĆ 2021

Zobacz gdzie kupić
Klimatyzator GREE – Full Black NOWOŚĆ 2021

Nowa odsłona kolorystyczna Amber Full Black to nowość 2021! Klimatyzator GREE Full Black w całości  wykonany jest w zachwycającej, czarnej kolorystyce. Jest to urządzenie dla wymagających użytkowników ceniących komfort oraz unikatowy design, przy jednoczesnych, szerokim wachlarzem funkcji takich jak: 3 tryby snu, poziomy i pionowy ruch żaluzji, tryb cichej pracy, Day Timer oraz Week Timer (w opcji). Zaawansowane możliwości sterowania oraz wysoka wydajność idą w parze z bardzo dobrymi parametrami pracy urządzeń Amber Standard marki GREE.

Klimatyzator GREE – Soyal NOWOŚĆ 2021

Zobacz gdzie kupić
Klimatyzator GREE – Soyal NOWOŚĆ 2021

Absolutnie nowoczesne urządzenie z inteligentnymi funkcjami, które zachwycą najbardziej wymagającego Klienta. Opływowa obudowa klimatyzatora sprawia, że wyglądem wpasuje się w design każdego pomieszczenia, a oprócz tego posiada funkcję wykrywającą ruch ludzi, dzięki której może w automatyczny sposób kontrolować kierunek nawiewu powietrza zgodnie z przemieszczaniem się domowników. Klimatyzator Gree Soyal wyróżnia na tle konkurencji funkcja samooczyszczania, cicha praca, 3 tryby snu, gorący start, 7 biegów wentylatora i wiele innych.

Klimatyzator GREE – Pular NOWOŚĆ 2021

Zobacz gdzie kupić
Klimatyzator GREE – Pular NOWOŚĆ 2021

Kompaktowy, nowoczesny i wydajny – klimatyzator Pular marki GREE odkryciem roku 2021. Swą uwagę przykuwa wyjątkowym, matowym panelem, a oprócz tego, dzięki szerokimi możliwościom sterowania, obsługa tego urządzenia jest prosta i przyjemna dla nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Pular posiada jonizator powietrza oraz komfortowe funkcje takie jak 3 tryby snu, 7 biegów wentylatora oraz automatycznie żaluzje pionowe i poziome. Co więcej, jest dostępny w wyjątkowo niskiej cenie.

Asortyment Systherm

Chłodnictwo

Zobacz gdzie kupić
 • agregaty chłodnicze

Pompy ciepła

Zobacz gdzie kupić
 • pompy ciepła – dla domu
 • przemysłowe pompy ciepła – dla produkcji i handlu

Klimatyzacja

Zobacz gdzie kupić
 • klimatyzatory
 • pompki skroplin
 • centrale wentylacyjne
 • osuszacze
 • oczyszczacze
 • kurtyny powietrzne

Pozostałe

Zobacz gdzie kupić
 • czynniki chłodnicze
 • automatyka
 • nagrzewnice wodne
 • narzędzia i materiały montażowe
 • hel do balonów – butle z helem

Wyróżnienia i nagrody Systherm

Gazele Biznesu

Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group w oparciu o dane z okresu 3 ostatnich lat działalności.

Grupa SYSTHERM wielokrotnie wyróżniona została w rankingu Gazele Biznesu. Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r., realizując misję wspierania przedsiębiorczości.

Certyfikat Solidna Firma

Certyfikat Solidna Firma to wyróżnienie dla firm wykazujących się rzetelnością i wiarygodnością przedsiębiorstwa. Wszystkie wydane certyfikaty opatrzone są oryginalnymi podpisami członków Kapituły Programu. Za ich druk odpowiada Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Na certyfikatach odciskana jest sucha pieczęć programu.

Grupa SYSTHERM wielokrotnie wyróżniona została Certyfikatem Solidnej Firmy, które przyznawane są firmom, które w swoich działaniach kierują się takimi wartościami jak rzetelność oraz odpowiedzialność społeczna.

100 Kobiet Polskiego Biznesu 2020

Dlatego w 2011 roku "Puls Biznesu" zainaugurował projekt, który ma promować przedsiębiorczość kobiet polskiego świata biznesu, łączyć je, a także inspirować do aktywności i realizowania swoich biznesowych celów i marzeń.

Nasza wieloletnia Prezes SYSTHERM Chłodnictwo i Klimatyzacja, Pani Danuta Gazińska, została uwzględniona w rankingu 100 wpływowych Kobiet Polskiego Biznesu 2020.

Publikacje Systherm

Nowe produkty KONSI! Nowy Cennik już dostępny
Nowe produkty KONSI! Nowy Cennik już dostępny

Nieustannie dążymy do doskonalenia naszych produktów oraz rozszerza...

Poczuj Balans z KONSI i poznaj ofertę produktową 2024
Poczuj Balans z KONSI i poznaj ofertę produktową 2024

Na przełomie września i października w Poznaniu odbyła się konferen...

PROMOCJA KONSI! Klimatyzator za 1 PLN i nawet 2000 zł rabatu za zakup pompy ciepła
PROMOCJA KONSI! Klimatyzator za 1 PLN i nawet 2000 zł rabatu za zakup po...

Teraz, kupując pompę ciepła KONSI Ondo lub KONSI Kiryu, klimatyzato...

Nowy cennik KONSI z promocją dla Instalatorów!
Nowy cennik KONSI z promocją dla Instalatorów!

Zamrażamy ceny klimatyzatorów KONSI i chłodzimy GRZEJEMY jeszcze mo...

BLACK WEEKS w Systherm!
BLACK WEEKS w Systherm!

Lampa UV do klimatyzatora Gree za 1 zł.

Dołącz do akcji SAMSUNG w Systherm!
Dołącz do akcji SAMSUNG w Systherm!

Systherm rozdaje gadżety do każdego zakupu klimatyzatora Samsung AR...

Ochrona przed wirusami – klimatyzatory i oczyszczacze powietrza
Ochrona przed wirusami – klimatyzatory i oczyszczacze powietrza

Zanieczyszczenia i drobnoustroje jakimi są wszelkie pyłki, alergeny...

Czy warto kupić przenośny klimatyzator?
Czy warto kupić przenośny klimatyzator?

Co rozumiemy, kiedy mówimy o klimatyzacji? Kojarzy Nam się ona prze...

Czyste i przyjemne powietrze w Twoim domu
Czyste i przyjemne powietrze w Twoim domu

Chcesz zadbać o swoje zdrowie? Zacznij od tego co najważniejsze - p...

Nowoczesne klimatyzatory w domu – Systherm w WTK
Nowoczesne klimatyzatory w domu – Systherm w WTK

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo od firmy Systherm n...

Opinie o Systherm

P.Z

2021-05-19 09:38:49

Świetni specjaliści, szeroka oferta urządzeń klimatyzacyjnych i nie tylko. Polecam!

Grzegorz

2021-05-19 10:04:59

Wszystko co planowałem udało mi sie zrealizować z tą firmą. W pełni polecam współpracę i na pewno wrócę.

Tomek

2022-02-17 09:43:52

Panowie z Systherm dobrali mi odpowiednie urządzenia i je zainstalowali. Szybko, fachowo, profesjonalnie - jestem bardzo zadowolony z usług.


Historia firmy Systherm

1988 - Założenie firmy SYSTHERM Sp. z o.o. przez pracowników Politechniki Poznańskiej: dra inż. Pawła Cieślińskiego, mgra inż. Zbigniewa Figasa oraz dra inż. Bolesława Gazińskiego.

1989 - powstanie trzech osobnych działów (zagraniczny, informatyki i ochrony środowiska oraz chłodnictwa i klimatyzacji) - Biuro firmy przy ul. Gajowej 6.

1989 - Projekt i wykonanie prestiżowej klimatyzacji w restauracji „Meridian” w Poznaniu.

1990 - Przeniesienie firmy do nowej siedziby na terenie „Wiepofamy” przy ul. Janickiego w Poznaniu.

1990 - Pierwsze dostawy z firm: ALCO, COPELAND i Güntner z Niemiec, ITE z Belgii.

1991 - Pierwsze dostawy klimatyzatorów Zenithair z Francji.

1991 - Utworzenie Działu Handlowego oraz Hurtowni.

1992 - Założenie oddziałów w Łodzi i Olsztynie.

1992 - Pierwsze duże freonowe instalacje chłodnicze 350 i 450 kW Legopol: Brzesko i Kuźnice.

1993 - Firma SYSTHERM przyczynia się do uruchomienia połączenia lotniczego z Düsseldorfem

1994 - Powstanie firmy SYSTHERM s.c. zajmującej się obrotem towarami używanymi.

1994 - Zatrudnienie – jedna osoba mająca do dyspozycji biuro o powierzchni 22 m² przy ul. Kowalówki 12 w Poznaniu.

1995 - Kupno pierwszego samochodu i zatrudnienie kierowcy. Rozszerzenie działalności o transport krajowy i zagraniczny.

1995 - Zakup bazy biurowo – magazynowej przy ul. św. Wincentego 7 w Poznaniu. Prace adaptacyjne i remontowe.

1996 - Zmiana nazwy na SYSTHERM SERWIS s.c. oraz uruchomienie dwóch działów: Montaż instalacji oraz Serwis instalacji lądowych i samochodowych

1997 -Montaże klimatyzacji dla sieci stacji benzynowych Aral.

1998 - Autoryzacja serwisu przez Carier Transicold, Zenithair, ProFroid, MultiClima, Copeland.

1998 - Uruchomienie Działu Produkcji Systemów Zasilania i Sterowania.

1998 - Montaże dużych instalacji chłodniczych i budowa zestawów komór w hipermarketach – zlecenia na poziomie 1 mln zł za instalację.

1998 - Serwisowanie około 100 sztuk klimatyzatorów różnych producentów.

1999 - Rozbudowa obiektu przy ul. św. Wincentego do 500 m². Własna ekipa wybudowała biura, sale konferencyjne i zaplecza sanitarne wraz ze wszystkimi instalacjami budowlanymi.

1999 - Budowa komór zamrażalniczych i chłodniczych dla stacji Statoil.

1999 - Powstanie Działu Wydawnictwo.

2000 - Drugi etap rozbudowy to kolejne 500 m² biur. SYSTHERM SERWIS buduje komory o specjalnych wymaganiach dla jednostek badawczych, ze specjalnym systemem sterowania i monitoringu Digitel, posiadającym polskie oprogramowanie wykonane przy współpracy z SYSTHERM SERWIS.

2000 - Montaż i uruchomienie pierwszych czterech systemów VRV produkcji Daikin.

2000 - Transport posiada już 8 samochodów, działa spedycja

2001 - Wykonanie kompletnej instalacji wody lodowej dla Portu Lotniczego Ławica w Poznaniu. Montaże agregatów wody lodowej produkcji Daikin, 140 klimakonwektorów, blisko 7 km rur głównie stalowych oraz instalacji freonowej ze skraplaczami produkcji Güntner. Wykonanie instalacji chłodniczych i wentylacyjno – klimatyzacyjnych dla sieci Carrefour.

2002 - Wyposażenie kolejnych marketów sieci Piotr i Paweł.

2002 - Budowa własnego magazynu o konstrukcji stalowej, ściany i dach z paneli izolacyjnych.

2003 - Sprzedaż agregatów chłodniczych, skraplaczy i chłodnic.

2003 - Modernizacja instalacji klimatyzacyjnej w Banku PKO BP przy Placu Wolności w Poznaniu wraz z całością robót budowlanych i elektrycznych.

2003 - Produkcja własna agregatów chłodniczych, zespołów sprężarkowych. Certyfikat jakości ISO 9001.

2004 - Wyróżnienie – GAZELA BIZNESU

2005 - Udział SYSTHERM D. Gazińska s.j. we wprowadzeniu marki GREE – światowego lidera klimatyzacji – na polski rynek.

2005 - Wykonanie kompletnej hali magazynowej o powierzchni 900 m² oraz produkcyjnej o powierzchni 450 m². Modernizacja 30 komór chłodniczych o łącznej powierzchni 1000 m².

2006 - Nowa siedziba firmy – oddział w Kaliszu.

2007 - Systherm CHIK Sp. z o.o. i Systherm D. Gazińska otrzymują certyfikat SOLIDNA FIRMA 2007

2007 - Klimatyzacja obiektów Aquanet w Poznaniu, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Starostwa Powiatowego i Sądu Apelacyjnego, maszynownia wody lodowej o mocy całkowitej 1 MW dla Zakładu Wylęgu i Dystrybucji Drobiu „Hana-Bis”, agregaty skraplające i wody lodowej dla Fabryki Czekolady „Jutrzenka”.

2008 - Utworzenie dwóch nowych oddziałów – w Białymstoku i Lublinie. Rozbudowa pomieszczeń handlowych Działu Klimatyzacji.

2009 - Po raz trzeci wyróżnienie w programie SOLIDNA FIRMA – srebrny certyfikat

2010 - Certyfikat TÜV

2011 - Dostawa i montaż agregatu wody lodowej o mocy chłodniczej 400 kW dla CENTRY Poznań.

2012 - Powstanie spółki Systherm Technik Sp. z o.o.

2014 - Projekt „Badania i opracowanie optymalnego typoszeregu wysokoefektywnych powietrznych pomp ciepła dużych mocy wraz z innowacyjnym inteligentnym systemem sterowania” został zarekomendowany do dofinansowania w ramach III-go konkursu Program Badań Stosowanych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

2014 - W Poznaniu zainicjowano działalność Centrum Badań i Rozwoju Pomp Ciepła, wchodzącego w skład Grupy.

2015 - Uruchomienie pierwszej w Polsce rozlewni helu i powołania do życia marki King of Balloons.

2016 - Otrzymanie akredytacji UDT i uzyskanie uprawnienia do prowadzenia szkoleń, egzaminów oraz wydawania zaświadczeń o ukończeniu szkolenia zgodnie z Ustawą F-gazową z dnia 15 maja 2015 r. W szkoleniach organizowanych przez Akademię SYSTHERM wzięło udział ponad 1200 osób.

2017 - Po raz pierwszy pracownicy firmy w drużynie SYSTHERM Poznan Bike Team wzięli udział w Skoda Bike Challange.

2017 - Oddanie do użytku nowoczesnego i unikalnego systemu wentyacji i klimatyzacji w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu.

2017 - Firma po raz dziesiąty zdobyła tytuł Solidnej Firmy, z tej okazji otrzymała statuetkę Perły Solidności.

2017 - Uruchomienie serii bezpłatnych szkoleń online dla instalatorów i projektantów instalacji HVACR.

2017 - Uruchomienie pierwszej w Polsce i drugiej w Europie komory badawczej dla TÜV.

2018 - W listopadzie 2018 obchodzimy 50. rocznicę Dni Chłodnictwa – największej konferencji naukowo-technicznej o tematyce HVACR w Polsce – organizowanej przez SYSTHERM.

2019 - Rozpoczęcie obchodów 30-lecia powstania marki SYSTHERM i powołanie do życia Grupy SYSTHERM, skupiającej trzy spółki działajace w obszarze HVACR: SYSTHERM CHiK sp. z o.o. – SYSTHERM D. Gazińska s.j. oraz SYSTHERM Technik sp. z o.o.

Kontakt z Systherm

 • 603329329
 • bok@systherm.pl

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.