Przewaga konkurencyjna Iglotech

Iglotech to hurtownia wentylacyjna i klimatyzacyjna, która na rynku funkcjonuje od 1993 roku. W swojej szerokiej ofercie posiada urządzenia klimatyzacyjne, wentylacyjne, chłodnicze, pompy ciepłapowietrze-woda oraz czynniki chłodnicze.

Iglotech jest Generalnym Dystrybutorem klimatyzatorów Split, Multisplit i VRF marki Fuji Electric, systemu wentylacyjnego Lunos oraz sprawdzonym dostawcą materiałów i akcesoriów montażowych, oraz narzędzi serwisowych dla każdego instalatora. Iglotech w swojej ofercie posiada pompy ciepła własnej marki Neoheat, centrale wentylacyjne Neovent i system dystrybucji powietrza Forvent RekuPRO.

Od 2019 firma jest producentem elementów wentylacyjnych. Posiada nowoczesny park maszynowy, w którym produkowane są wysokiej jakości kształtki, przewody, akcesoria i niestandardowe wyroby z blachy.

Na konkurencyjność firmy wpływa posiadanie własnej stacji przetaczania czynników, a także rozwinięta sieć dystrybucyjna, która pozwala na szybkie i sprawne dostarczanie zamówionych produktów.

Sieć hurtowni Iglotech obejmuje 13 oddziałów rozlokowanych w całej Polsce.

Wszystkim firmom instalacyjnym oferujemy kompleksowe zaopatrzenie każdej inwestycji, fachowe doradztwo techniczne, szkolenia, wsparcie serwisowe i marketingowe oraz atrakcyjne warunki współpracy.


Asortyment Iglotech

Klimatyzacja
Klimatyzacja

Firma Iglotech posiada szeroką ofertę z zakresu klimatyzacji.

Klimatyzatory typu SPLIT posiadają technologię inverterową. Są to urządzenia chłodzące lub grzejące, w zależności od trybu ich pracy.

Systemy MULTI SPLIT Fuji Electric z technologią inverterową do klimatyzowania dwóch, trzech lub czterech indywidualnych pomieszczeń. W ofercie firmy Iglotech dostępny jest system MULTI Symultaniczny dla jednego dużego pomieszczenia o nieregularnych kształtach. System klimatyzacji może obsługiwać nawet do 8 jednostek.

W ofercie firmy Iglotech znajduje się także system klimatyzacyjny VRF Fuji Electric. Jest to najbardziej zaawansowana i rozbudowana pompa ciepła typu powietrze - powietrze, wykorzystująca zmienny przepływ i bezpośrednie odparowanie czynnika chłodniczego. 

Zobacz gdzie kupić
Wentylacja
Wentylacja

Firma Iglotech oferuje także szeroka gamę produktów z zakresu wentylacji.

W skład oferty wchodzą: 

 • centrale wentylacyjne,
 • wentylatory,
 • kurtyny powietrzne,
 • nagrzewnice i chłodnice,
 • elementy wentylacyjne.
Zobacz gdzie kupić
Chłodnictwo
Chłodnictwo

W ofercie firmy Iglotech znajduje się szeroka gama produktów z kategorii chłodnictwo.

W skład oferty wchodzą:

 • sprężarki,
 • agregaty skraplającechłodnice,
 • skraplacze i wymienniki,
 • automatyka chłodnicza i regulatory,
 • armatura chłodnicza,
 • drzwi mroźnicze i chłodnicze.
Zobacz gdzie kupić
Czynniki chłodnicze
Czynniki chłodnicze

W ofercie firmy Iglotech znależć można czynniki chłodnicze R134a, R404A, R407C, R410A, R507, HFO1234yf oraz oleje chłodnicze Reniso, Danfoss, Matrix.

Zobacz gdzie kupić
Materiały i akcesoria montażowe
Materiały i akcesoria montażowe

Materiały i akcesoria montażowe w ofercie firmy Iglotech:

 • Izolacje K-Flex i Roockwool,
 • Rury miedziane chłodnicze,
 • Kształtki miedziane,
 • Korytka i kształtki instalacyjne, odpływy skroplin,
 • Pompki skroplin, regulatory ciśnienia skraplania,
 • Środki do czyszczenia wymienników,
 • Systemy mocowań,
 • Akcesoria montażowe.
Zobacz gdzie kupić
Narzędzia serwisowe i przyrządy pomiarowe
Narzędzia serwisowe i przyrządy pomiarowe

Narzędzia serwisowe i przyrządy pomiarowe dostępne w ofercie Iglotech:

 • Pompy próżniowe Profesta,
 • Narzędzia Value.
Zobacz gdzie kupić
Pompy ciepła
Pompy ciepła

Pompy ciepła powietrze/woda Neoheat zapewniają kompletne ogrzewanie domu i całoroczne podgrzewanie wody przy bardzo korzystnych warunkach roboczych i bez emisji zanieczyszczeń. W ofercie znajdują się pompy ciepła powietrze/woda dedykowane do domów, jak i do większych powierzchni.

Zobacz gdzie kupić

Publikacje Iglotech

Wyróżnienia i nagrody Iglotech

Orły Hurtownictwa

Orły Hurtownictwa

Orły Hurtownictwa

Firma Iglotech została laureatem Orłów Hurtownictwa, wyprzedzając równocześnie ponad 138 tysięcy innych firm w Polsce. Tym samym dołączyła do grona liderów branży, wyznaczających kierunek, stawiających na rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji. Nagroda przyznawana jest na podstawie rekomendacji i ocen zamieszczanych na  najpopularniejszych serwisach opiniujących. Orły Hurtownictwa od  lat kojarzą się jednoznacznie z  jakością oraz zadowoleniem klientów. „Orły Hurtownictwa to prestiżowa nagroda, którą mogą się poszczycić jedynie najlepsze firmy. W tym konkursie kapitułą oceniająca są klienci. Co za tym idzie, ich werdykt jest najlepszym potwierdzeniem profesjonalizmu wykonywanych usług.

lider instalacji, instalacje, targi, wybór czytelników

Lider Instalacji

Celem konkursu LIDER INSTALACJI jest promocja najlepszych rozwiązań technicznych w branży instalacyjnej. Medium, kropla wody, symbolizuje to, co doskonałe. Przyznając nagrody, redakcja Rynku Instalacyjnego zwraca uwagę czytelników na najnowsze rozwiązania technologiczne, gwarantujące uzyskanie efektów ekonomicznych i przynoszące satysfakcję użytkownikom, a także na usługi i działania firm zasługujące na szczególne wyróżnienie.

Pompa Ciepła Neoheat otrzymała nagrodę w konkursie Medium LIDER INSTALACJI w kategorii: Odnawialne źródła energii. Głównym celem Medium LIDER INSTALACJI jest promocja nowoczesnych i oryginalnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, ze szczególnym naciskiem na ich energooszczędność i oddziaływanie na środowisko naturalne.

gazele biznesu

Gazele Biznesu

Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. I edycja rankingu Gazele Biznesu odbyła się w 2000 roku. Gazela to firma małej lub średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. Kryteria wyboru Gazel są w poszczególnych krajach dostosowane do lokalnych warunków gospodarczych, ale cel wszędzie jest ten sam: promowanie małej i średniej przedsiębiorczości. Rankingi Gazele Biznesu sporządzane są co roku przez dzienniki ekonomiczne należące do szwedzkiej grupy Bonnier Press Group w oparciu o dane z okresu 3 ostatnich lat działalności.

Gazela Biznesu 2018

Tytuł Gazeli Biznesu to  znak rozpoznawczy dobrze zarządzanych, uczciwych i cieszących się dobrą kondycją finansową firm. Jego czytelne i niezmienne od lat kryteria sprawiają, że jest on wiarygodny– udział w nim jest bezpłatny, a o jego przyznaniu nie decyduje żadne jury, lecz wyniki finansowe przedsiębiorstwa z trzech ostatnich lat. Gazela Biznesu to tytuł, który kojarzy się z prestiżemi zarazem świetna rekomendacja mająca niebagatelne znaczenie w kontaktach handlowych z dotychczasowymi i nowymi kontrahentami. Wyróżnienie odzwierciedla dobrą reputację oraz wiarygodność przedsiębiorstw, które dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale dają sobie radę nawet wśród znacznie większych konkurentów. Aby otrzymać tytuł firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk.

delta, nagroda, Stowarzyszenie Polska Wentylacja, wyróżnienie, firmy, rozwój

DELTA

Nagrody DELTA przyznane są najbardziej dynamicznym i skutecznym biznesowo firmom przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja. Wyróżnienie jest synonimem pozytywnych zmian i rozwoju biznesu w branży. Przyznanie nagrody poprzedza analiza ekonomiczna przedsiębiorstw działających w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej: producentów, importerów, firm handlowych i wykonawców. Celem analizy jest określenie tempa rozwoju branży oraz odniesienie kondycji poszczególnych przedsiębiorstw do średniej branżowej.

Delta 2018, 2019 i 2020

Nagrody DELTA przyznane są najbardziej dynamicznym i skutecznym biznesowo firmom, co stawia je jako synonim pozytywnych zmian i rozwoju biznesu w branży. Stowarzyszenie Polska Wentylacja wręcza nagrody na podstawie analizy ekonomicznej przedsiębiorstw (producentów, importerów, firm handlowych i wykonawców), która uwzględnia takie czynniki jak: tempo rozwoju branży oraz odniesienie kondycji poszczególnych przedsiębiorstw do średniej branżowej. Iglotech został wyróżniony prestiżową nagrodą Delta w roku 2018, 2019 (zdobywając I miejsce w kategorii najdynamiczniej rozwijające się firmy funkcjonujące od 20 lat) i 2020.

Diamenty Forbesa

Diamenty Forbesa

Diamenty Forbesa to ranking polskich przedsiębiorstw, które mają największą dynamikę wzrostu wartości firmy w ciągu ostatnich trzech lat działalności. Przygotowywane są one we współpracy z wywiadownią gospodarczą Bisnode Polska. Ranking opracowany zostaje na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, uwzględniającej wyniki finansowe oraz wartość majątku. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: duże, średnie i małe firmy.

Diamenty Forbesa 2019

Już po raz 12 opracowano ranking najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce, a wśród nich znalazł się Iglotech. W zestawieniu sporządzonym przez Bisnode Polska oraz redakcję miesięcznika Forbes znajdują się firmy, które w ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Wśród kluczowych kryteriów oceny, sporządzanej na podstawie tzw. metody szwajcarskiej(dochodowo-majątkowej), znalazły się m.in. wyniki finansowe za trzy ostatnie lata, wartość majątku, historia płatnicza, oraz brak negatywnych zdarzeń prawnych. „Firma Iglotech, która swoje korzenie ma jeszcze w latach 90., w 2018 r. obchodziła srebrne gody. 25 lat na rynku to nie tylko ćwierć wieku, to bagaż doświadczeń zarządzających i zaufanie partnerów oraz Klientów, które do dziś pozwalają firmie na szybki rozwój.” – Forbes.

Opinie o Iglotech

Kontakt Iglotech

IGLOTECH Sp. z o.o. - logo

Typ firmy: Dystrybutor, Instalator, Serwis

Miasto: Kwidzyn

+48.55-6457300

Katalogi i cenniki Iglotech