ÖSTBERG POLSKA SP. Z O.O. | wentylacja.com.pl 
ÖSTBERG POLSKA SP. Z O.O. - logo

ÖSTBERG POLSKA SP. Z O.O.

Nowogrodzka 50/515
00-695 Warszawa
Firma Östberg posiada w swojej ofercie:

CENTRALE WENTYLACYJNE z odzyskiem ciepła HERU, które osiągają sprawność odzysku na poziomie 84%. Dostępne są dwa rodzaje central: z podłączeniem górnym lub bocznym. Do wyboru 12 różnych wielkości. Centrale mają obudowę ze stali ocynkowanej izolowaną wełną mineralną (50 mm), są wyposażone w filtry powietrza nawiewanego i wywiewanego klasy F7, rękawowe lub sztywne jednorazowe. Centrale HERU występują w wersji z silnikami EC lub konwencjonalnymi AC (silnik EC może zredukować koszty energii o 50% w porównaniu z AC).

Jedną z głównych zalet centrali jest to, że mają regeneracyjny aluminiowy wymiennik obrotowy, którego nie trzeba odmrażać i z którego nie trzeba odsączać wody skondensowanej, ponieważ nie gromadzą się w nim cząstki lodu. Dlatego też całkowita wydajność jest o 25% wyższa niż przy wymiennikach płytowych. Kolejną zaletą HERU z wymiennikiem obrotowym jest to, że może on automatycznie mieszać chłodne nocne powietrze w lecie z powietrzem dziennym, zwiększając tym samym komfort snu.

Do centrali dołączony jest prosty w użyciu pilot (działa do 50 m od urządzenia, przez ściany i sufity), za pomocą pilota można kontrolować m.in. prędkość wentylatora, temperaturę nawiewu, nagrzewnicę elektryczną. Pilot monitoruje także status urządzenia, np. aktualną efektywność temperaturową, poziom dwutlenku węgla i wilgotność względną.

Urządzenia są łatwe w montażu, serwisie i czyszczeniu. Można je montować w domach, biurach i innych pomieszczeniach - (zarówno ciepłych i zimnych) w których wymagana jest duża efektywność, niskie zużycie energii oraz niewielki poziom hałasu.

Główne zalety central HERU:
- redukcja kosztów energii,
- aluminiowy wymiennik obrotowy,
- kontrola i sterowanie za pomocą pilota,
- urządzenie jest wyposażone w alarmy,
- łatwy montaż, serwis i czyszczenie.


WENTYLATORY DACHOWE :

W swojej ofercie firma posiada trzy różne typy wentylatorów dachowych, TKC, TKS oraz TKV/H dla wydatków do 13 300 m3/h. Wyróżniają je doskonałe parametry użytkowe i prostota montażu. Mechanizm Swing Out umożliwia otwarcie wentylatora w celu łatwego czyszczenia silnika i łopatek.

Wentylatory produkowane ze stali ocynkowanej, która może być powlekana powłoką poliestrową, wyposażone zostały w wysokiej jakości silnik z zewnętrznym wirnikiem i łopatkami odchylonymi do tyłu gwarantującymi długą żywotność i bezpieczną pracę.

Typ TKC i TKS z poziomym rozpływem powietrza różnicuje podłączenie do kanału. (TKC posiada okrągłe podłączenie natomiast TKS podłączenie prostokątne.) Zarówno TKC i TKS dostępne są w dwóch rozmiarach oraz w trzech różnych wydajnościach.

TKV / TKH to nowe unikatowe, opatentowane wentylatory dachowe , które w prosty sposób mogą być modyfikowane do wylotu poziomego lub pionowego. Nowe wentylatory tego typu osiągają większe wydatki niż poprzednie modele. Osiągając przy tym jeszcze lepsze parametry akustyczne. Nowe wersje wentylatorów dachowych TKV / TKH są dostępne w 6 rozmiarach oraz 3 do 9 różnych wydajnościach.

Kontakt:
Michał Piechura
Tel: +48 516 109 401
E-mail: michal.piechura@ostberg.com