KOMFOVENT - logo

KOMFOVENT

Ventia Sp. z o.o., ul.Bartycka 26/D2
00-716 Warszawa
KOMFOVENT to uznana marka oferująca na rynku europejskim najwyższej jakości centrale wentylacyjne w konkurencyjnej cenie. Asortyment wytwarzany jest przez litewską firmę Amalva (jednego z największych producentów central w krajach nadbałtyckich).

Produkty Komfovent charakteryzują się wysokim zaawansowaniem technicznym, niezwykłą precyzja wykonania, cichą pracą oraz wysoką efektywnością odzyskiwania ciepła. Poniżej znajdą Państwo informacje na temat naszej oferty wraz z krótką charakterystyką central.

Serie central KOMFOVENT:

DOMEKT

Charakterystyczną cechą serii DOMEKT jest zwarta kompaktowa konstrukcja, ułatwiająca montaż w niewielkich przestrzeniach lub nawet w ciągu szafek kuchennych (REGO 200VE). Interesującą cechą szeregotypu jest zastosowanie dodatkowego
króćca wyciągowego, który można wykorzystać na dodatkowy obieg. Na przykład, jako wyciąg z okapu kuchennego, łazienki, sauny lub innych pomieszczeń. Zastosowany w urządzeniach by-pass, umożliwia bezpośredni wyrzut powietrza
zanieczyszczonego, omijając wymiennik ciepła oraz chroniąc go przed zabrudzeniem.

KOMPAKT REGO

Typoszereg central wentylacyjnych KOMFOVENT KOMPAKT REGO to rodzina urządzeń wentylacyjnych o wydajności od 400 do 4000 m3/h z obrotowym wymiennikiem ciepła, które 85% ciepła traconego wraz z powietrzem wyciąganym z pomieszczenia odzyskują do podgrzania powietrza dostarczanego do pomieszczenia.

KOMPAKT RECU

Typoszereg central wentylacyjnych KOMFOVENT KOMPAKT RECU to rodzina urządzeń wentylacyjnycho wydajności od 400 do 4000 m3/h z krzyżowym wymiennikiem ciepła, które 65% ciepła traconego wraz z powietrzem wyciąganym z pomieszczenia odzyskują do podgrzania powietrza dostarczanego do pomieszczenia.

KOMPAKT OTD

Centrale nawiewne w układzie filtr-wentylator-nagrzewnica o wydajności od 300 do 1400 m3/h. Głównymi zaletami serii OTD są: wysoka jakość podzespołów, niski poziom hałasu oraz prosty montaż i obsługa. Centrala może być wyposażona opcjonalnie w elementy automatyki, pozwalające na sterownie podstawowymi parametrami pracy tj. intensywność wentylacji oraz temperatura powietrza.

KOMPAKT OTK

Centrale nawiewne o wydajności do 2000 m3/h. Niewielkie gabaryty jednostek (wysokość to tylko 35 cm) ułatwiają zabudowę urządzeń w sufitach podwieszanych. Najważniejsze cechy central Komfovent OTK to: obudowa z blachy ocynkowanej izolowana wełną mineralną o grubości 45 mm, nagrzewnice elektryczne lub wodne, automatyka sterująca typu C2 w standardzie.

VERSO

Centrale wentylacyne KOMFOVENT VERSO to urządzenia o wydajności od 1 000 m³/h do 26 000 m³/h. Ciśnienie dyspozycyjne do 900 Pa. Urządzenia są dostępne w 8 wielkościach. Konfiguracja urządzeń dobierana jest wg indywidualnych wymagań systemu wentylacji. Wszystkie urządzenia mogą być wyposażone: w nagrzewnice wodne lub elektryczne, chłodnice powietrza wodne lub freonowe, system recyrkulacji powietrza, odzysk ciepła na wymienniku krzyżowym lub obrotowym.

KLASIC

Centrale KOMFOVENT KLASIK dostępne są w 11 wielkościach. Wydajności central wynoszą od 1 000 m³/h do 60 000 m³/h. Na indywidualne zamówienie dostępne są jednostki o większych wydajnościach. Centrale KLASIK mogą być wyposażone w: nagrzewnice wodne lub elektryczne, chłodnice wodne lub bezpośredniego odparowania, filtry powietrza od klasy G3 do klasy F9, wymiennik ciepła: obrotowy, krzyżowy lub glikolowy,