Gość: Przemo123
2015-12-05 18:35
Żwirowy GWC
Witam serdecznie

Jestem właśnie w trakcie pisania pracy inżynierskiej na temat gruntowych wymienników ciepła. W jednym z rozdziałów chciałbym obliczeniowo porównać wymiennik rurowy i żwirowy. Obliczenia dla wymiennika rurowego już zrobiłem, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak takie obliczenia przeprowadzić dla wymiennika żwirowego. Nie wiem jakie założenia przyjąć oraz co wziąć pod uwagę. Będę wdzięczny za każdą informację lub źródło na temat tego, jak takie obliczenia wykonać.

Pozdrawiam
Gość: !
2015-12-06 22:56
Re: Żwirowy GWC
Cześć

Najlepiej sprawdź na www.taniaklima.pl . Powinni Ci pomóc - pewnie mają sporo danych, które Tobie się na pewno przydadzą przy pisaniu pracy. Może kiedyś swoje badania/obliczenia udostępnisz. Na temat GWC powietrznego, czy glikolowego jest wiele sprzecznych informacji, więc zakładając, że Twoja praca będzie rzetelna, to Twoje dane będą bardzo cenne dla osób, które myślą nad zastosowanie GWC dla swojego domu.

Twój wpis na forum pewnej gazety, gdzie również umieściłeś swój post zapewne wywoła bezsensowną dyskusję, która pewnie Ci nie pomoże.

Powodzenia