Witam!

Chciałbym w domu urządzić swoją pracownię. Mam pomieszczenie 9m2 w połowie poniżej poziomu gruntu które nadawałoby się idealnie. Niestety nie ma w nim okna a problemy związane z jego przebudową są zbyt duże. Zależy mi na doprowadzeniu świeżego powietrza do tego pomieszczenia (nie ma w nim również wentylacji). Polecono mi założenie rekuperatora (jedna ze ścian jest bezpośrednio ścianą nośną, pomieszczenie ma 2,70 wysokości i kończy się na ok 1m nad poziomem gruntu więc z instalacją takiego urządzenia nie byłoby problemu. Waham się jednak ponieważ proponowany przez wykonawcę sprzęt to wydatek rzędu ok 2000 zł z założeniem a nie jestem do końca przekonany czy jest to jedyne wyjście i czy jest sens instalować rekuperator zamiast zwykłej wentylacji w ścianie. Od razu zaznaczę że nie zależy mi zbytnio na odzysku ciepła w tym pomieszczeniu, nie mam problemu z ogrzewaniem pomieszczenia jak i całego domu a i jego koszty są w tym wypadku nieważne. Jeśli mógłbym prosić o opinię czy w tym wypadku jest sens instalować rekuperator? Może są jakieś alternatywy?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Jan.