273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja apteki

<

??

jesli chodzi o apteki to przepisy sa rygorystyczne
ilosc wymian 20 w recepturze
nadcisnienie 50 pa
filtr wstepny EU 3
filtr wtórny EU7
filtr absolutny

Kto spotkał w aptece wentylację nadciśnieniową?

z tymi filtrami to jest super

szkoda że nie należe pracować w próżni

Czytam rozmaite zamieszczone wypowiedzi i kazdy mówi o czym innym. Zrozumiałym jest, że dla swobodnego oddychania potrzebna jest okreslona ilość tlenu w powietrzu a z drugiej strony likwidowanie powstajacych w najprzeróżniejszych procesach (oddychania, technologicznych - produkcyjnych, spalania, naleciałości zewnetrznych, wnoszonych pyłów, zarazków, insektów itd) cząstek, które mogą spowodować niepożądane wpływy na zarówno oddychanie człowieka lub możliwość jego zarażenia, jak i domieszkiwanie do preparatów leczniczych zwłaszcza w pomieszczeniach ich mieszania. Zamiast całych skomplikowanych systemów nadmuchowo, wydmuchowych nie dajacych właściwych efektów zarówno w USA jak i w 80 innych krajach świata stosuje się urządzenie "defender" sprowadzany także do Polski, ten o którym była mowa w jednej z wypowiedzi. Jest to urządzenia, które z tego samego, wręcz zamknietego, pomieszczenia powietrze pobiera po czym po pozbawieniu go niepotrzebnych czastek, tj. oczyszczone wydala z powrotem do pomieszczenia. Posiada 3 stopniową wydajność, która maksymalnie wynosi 10 metrów sześciennych na minutę, skąd przeliczyć można łatwo ilość wymian, np pomieszczenie o wymiarach 10 x 10 x 4 m tj o kubaturze 400 metrów sześciennych zostanie raz przefiltrowane w ciagu 4 minut (wystarczy?). Najważniejsze jednak, że zatrzymaniu podczas tego procesu podlegają wszelkie zawiesiny powietrza z cząstkami o wielkości do 0,1 mikrometra (1 mikrometr to jedna tysięczna milimetra)Jeśli więc wiemy jaka jest wielkość związków chemicznych krążących w powietrzu oraz drobin - pyłków mchów, paproci, porostów ,drzew, kwiatów to urządzenie to całkowicie wyczerpuje potrzeby aptek, szpitali i wszelkich zbiorowisk oraz mieszkań a także pozwala alergikom wziewnym mieć komfort życia, taki, jak każdy zdrowy człowiek na skutek izolowania na właściwy czas od tych najmniejszych elementów, które sa właśnie przyczyną nieżytów dróg oddechowych a później astmy. Jeśli potrzebne są szczegółowe informacje lub zapoznanie się na żywo z urządzeniem o wielkości kosza na śmieci cichym z uwagi na silnik magnetyczny, przenośnym i bardzo lekkim proszę o mail na adres lucjanm@gmail.com

Dodam, rzecz być może najważniejszą, że defender jest najdokładniejszym filtrem powietrza na świecie.

Defender jest tanszy niż całe wyposażenie apteki, które do tej pory musiałem stosować a żadna kontrola nie była w stanie sprawdzić czy te przedziwne zasłony, wentylatory i inne cuda spełniaja wymagania. Wystarczyło, że są. A teraz jestem pewien filtrowania. Okno, które inni otwieraja na ulicę, żeby sie przewietrzyło ja zamykam przed kurzem, zapachami i piaskiem, który wdzierał sie wszędzie. I mam czyściej. A potem dokupiłem majestica tej samej firmy i jeszcze odkurzacz co sam jeździ i sprząta. Super.

Z tym, że Twój defenderek nie zapewnia spełnienia wymogów co do wentylacji pomieszczenia receptury. Tak więc odpuść sobie tą bezsensowną reklamę.

A co jest alternatywnego?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.