273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Problem z piecem Hef multi mat

dom 210m2, przesłona wentyaltora 0,7 cm, nawiew 23, f7=15 (zobaczcie ile zajmuje u was cykl obrotu korony-zatrzymanie przed 2 obrotem), i teraz sekret f8, zależy to od opału, temp. zew. i nawet stosunku układu podłogowe zwykłe grzejniki. u mnie dół cały podłogi, góra zwykłe tylko w łazience podłoga = teraz mam ustawiony f8-95sek. obeserowoać czy dopala jak nie to zwiększać i uwaga na chyba f-11 tam jest czas nawiewu i tu jest potrzebne zgranuie z nawiewem ja mam teraz chyba tam dane 80

Od Września 2012 roku jestem posiadaczem kotła Hef eko-mat, zainstalowałem zawór trójdrożny,kolektory słoneczne,bojler musiałem wymienić na 300l.
Problem polega na tym,iż piec więcej grzeje bojler niż ogrzewania.Piec n ie może uzyskać zadanej temperatury 60st.Zmieniam ustawienia,miałem już różne rodzaje ekogroszku,i już sam nie wiem co z tym jest.Firma która montowała wszystko stwierdziła iż jest wszystko Ok.Ale ja uważam że coś nie tak tam jest.
Pytanie z mojej strony co może być winą że to wszystko nie chodzi tak jak powinno.Może zła instalacja? Sam już nie wiem. W domu zimno piec swoje pobiera,nie przepala wszystkiego, i już naprawdę jestem bezradny.Co może być przyczyną nie uzyskania temperatury i czy to jest normalne że więcej grzeje wodę w bojlerze niż ogrzewania.

Od Września 2012 roku jestem posiadaczem kotła Hef eko-mat, zainstalowałem zawór trójdrożny,kolektory słoneczne,bojler musiałem wymienić na 300l.
Problem polega na tym,iż piec więcej grzeje bojler niż ogrzewania.Piec n ie może uzyskać zadanej temperatury 60st.Zmieniam ustawienia,miałem już różne rodzaje ekogroszku,i już sam nie wiem co z tym jest.Firma która montowała wszystko stwierdziła iż jest wszystko Ok.Ale ja uważam że coś nie tak tam jest.
Pytanie z mojej strony co może być winą że to wszystko nie chodzi tak jak powinno.Może zła instalacja? Sam już nie wiem. W domu zimno piec swoje pobiera,nie przepala wszystkiego, i już naprawdę jestem bezradny.Co może być przyczyną nie uzyskania temperatury i czy to jest normalne że więcej grzeje wodę w bojlerze niż ogrzewania.

Panowie kilka lat póżniej również kupiłem hefa eko plus 25
kwestia poświęcenia mu czasu i wyregulowania wszystkiego między innymi pod węgiel słabej jakości obecnie nie tworzą się spieki spalanie na poziomie 15kg doba dom 230m2 stary ocieplony przy temperaturze 0 przy innych plus minus 6 kg komin mam przedłużony 4m cug jest wymagany spory przy piecu rurowym ale jako tako przy paleniu nawet 30 minutowym bo średnio co godzinę dwie tak się włącza rury są letnie także jestem b zadowolony w układzie zawór trójdrożny sterowany elektronicznie do tego pompką steruję terostat pokojowy bezprzewodowy oraz podłogówka ustawia temperaturę zaworu trójdrożnego
piec zależy od opału należy czyścić raz miesięcznie lub częściej bo znacznie traci na wartości kiedy jest zasyfiony i wszystko leci w komin co do ustawień podobnie do wzoru powyższego geko

wentylator na 100 źle pali bo niema powietrza

Witam, mam piec COMPIT R520 od 6 lat i od niedawna zaczął buczeć jak lodówka jaka może być przyczyna?

Dzień dobry.
Chciałem się podzielić swoimi odczuciami.
1. Przed zakupem zastanów się nad serwisem jak daleko mieszkasz od firmy produkcyjnej kotły. I ile zapłacisz za roboczogodzinę po okresie pogwarancyjnym.
Odp. Serwis liczy więcej za kilometr niż firmy transportowe 1,85 za kilometr netto. Czyli jak masz problem, poważny z piecem i mieszkasz np. 200 km. od firmy, to zapłacisz za sam przyjazd 910,20 zł brutto. Natomiast godzina robocza kosztuje 61,50 netto. 75,60 zł brutto. W niektórych warsztatach samochodowych jest godzina liczona za 50 zł. Z własnym prądem, dachem nad głową i podatkami od nieruchomości. U Ciebie to wszystko Ty zapewniasz. Reasumując Firma HEF kasuje Ciebie, za to, że kupiłeś ich piec.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.