273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Nowy portal jest ktoś chętny do współpracy ??

eee dlaczego kasować :) przynajmniej jakieś ożywienie odkąd wally znów uciekł na wakacje ....

Nie no widze że nie jesteście entuzjastami mojego pomysłu :) ale ożywienie to fakt, bo cos mało ruchliwie tu było. Ja tu ożywienie wprowadzam a redakcja mnie prawnikami straszy :D taką wdzieczność mają :)

Niewierzę, żeby Pani Aldona prawnikami straszyła, chyba psychitrami.

Ty Flex cos do mnie chyba masz ? A z tymi prawnikami to prawda.

Tyle mam do Ciebie co Ty do wentylacji, czli nic.

Ty Flex, Ty prosty trochę jesteś.

popłacz sie Lechu boo boo (czyt. "bu bu")

Ciesze się że nic :) Ale jeśli masz jakieś wątpliwości co do mojej wiedzy to zażalenia prosze składać do Uczelni Wyższej Państwowej zresztą i "szanowanej" bida wszędzie niedouczyli mnie. Laboatorium było na centrali sprzed 20 lat, klimatyzator Tropicana z lat 60tych prod USA i tak dalej ale dyplom mam dali mi to nie moja wina taki to właśnie ten kraj jest ! A w branży już nie pracuje bo miałem jej serdecznie dosyć i dlatego między innymi jestem cięty na te wszystkie pseudo profesjonalne firemki któe zabijają się o byle małą obote i są gotowi oczy sobie wydrapać jak zobaczą jakiś większy projekt jak będę miał czas napisze tu może kiedys o sytuacji która spowodowała że poczułem iż nie ma dalej sensu pracować w takich warunkach i całkowicie zmieniłem profil swoich zawodowych zainteresowań. Dodam tylko, że teraz działam w bardziej cywilizowanej branży ale tęsknię za HVAC stąd tutaj zaglądam, kto wie może kiedyś się coś zmieni.

Przy całym szacunku Lechu, ale wydaje mi się, cztając wcześniejsze dyskusje, że dla Flexa (podobnie jak dla mnie) z HVAC zostało IV (izolacja i wentylacja). W domach zużywających 35-70 kWh na m2 rocznie nikt nie montuje centralnego ogrzewania czy klimatyzacji. Domyślam się, że nie leży to w interesie "ciepłowników" ale trudno.

Napisz najlepiej jakiś tren o sobię-też amatorski.

Nie mam zamiaru wymieniać z Toba złośliwości jeśli Cię to bawi pisz sobie

Nie chodzi o to po prostu mam pewne "wątpliwości" i nie tylko ja co do realnej oszczędności pewnych urządzeń ale może zamiast tutaj polemizować sobie przygotujemy rzetelne, naukowe obliczenia ?? Zrobimy pewne założenia co do wielkości, rodzaju, położenia budynku itp. itd. i policzymy wariantowo z odzyskiem i bez odzysku ciepła ?? Sądzę, że byłoby to pożyteczne. Co wy na to pdejmiecie się ??

Ja tak 022 5591081

Masz słusznego trochę prosty, trochę, krzywy.

Hehehe Lechu podpuszcza Was to nie możliwe, żeby ktoś tak głupi chodził po ziemi.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.