273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Magazyn leków

Na opakowaniu leków zwykle pisze jakie mają być warunki ich magazynowania. Zwykle są to: miejsca zacienione, niezawilgocone i nie przekraczające temp 25 stopni.
Nie wiem, czemu każdy upiera się na te klimatyzatory.
Nie dość, że to drogie, psuje się, hałasuje, to jeszcze wiele stref w magazynie będzie wcale lub źle zwentylowanych.
Tu pasowałby również system oparty na wyporowej. Droga, ale skuteczna. I się tak nie psuje:)

a ja robilem zwykle chlodnice freonowe i agregaty chlodnicze - temperatura w magazynie max 16C taki byl warunek

System wentylacji wyporowej w magazynie. Wow toż to wspaniały pomysł.

Mirku, są klimatyzatory które mają w nastawie nawet 12 st.
Jeżeli uważasz, że tylko SANYO potrafi uzyskać 16 stopni, to proponuję Ci podszkolenie się jeszcze i zdobycie troszkę więcej wiedzy praktycznej:)
Robiłem kilka aptek, nigdy nie było podawanych wymagań temperaturowych. Montowana była wentylacja mechaniczna i klimatyzacja, a przy odbiorach wystarczający był protokół skuteczności wentylacji.
Pozdrawiam
12 stopni 12 miesięcy w roku i 24 h na dobę ?

w pewnym garażu podziemnym jest 50 różnych klimatyzatorów różnych firm ,jest tam słaba wentylacja.kolega który był tam technikiem budynku twierdził że tylko z dajkinami nie było kłopotu,możliwe że nadzór i montarz miał dobry serwis.
JAk garaż to może malo powietrza wentylacyjnego i skoro wszytkie się psuły to może ten Daikin był w najbardziej napowietrzonym miejscu ( skraplacz potrzebuję powietrza jak człowiek do oddychania :)

jeśli lekarstwo potrzebuje niskiej temperatury przechowywane jest w lodówce,zamrażarce lub komorze chłodniczej lub mroźniczej.moje wypowiedzi na temat temperatury uzyskiwanej temperatury dotyczą klimatyzatorów typu RAC i CAC ,nie dotyczą klimatyzacji precyzyjnej i przemysłowej-to zupełnie inna półka cenowa.Jesli chodzi o klimatyzatory w podziemnym garażu to są one pomieszane wszystkie pracują w podobnych ciężkich warunkach.decydującym czynnikiem niezawodnej pracy klimatyzatora jest staranny montaż przez wykwalifikowany serwis i starannie wykonywane przeglądy.

Temperatura w magazynie leków 1 15-25 st. C
Wilgotność max 70 %
Produkty wymagające temp . chłodni 2-8 st .C
Wymagane elektroniczne rejestrator warunków przechowywania

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.