281
282
284
226
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł Multi-komfort firmy Lazar

KOLO,

Myślałem, że mój post zakończy prowadzoną dyskusję o antracycie. TY dalej swoje. Zostaw już ten temat. Jeżeli ktoś będzie chciał więcej wiedzieć na pewno zostawi tu wiadomość. Jest to już męczące.

P.S. UPS - poczytaj sobie forum a znajdziesz informacje jaki kupiłem i zobaczysz że ma on funkcję pokazywania aktualnego poboru mocy. Stąd wiem ile w danym momencie jest pobierane i jakie urządzenia i ile pobierają. Pamiętaj, że 90W na wentylator jest to pobór maksymalny. Przy mniejszych pobór spada. To nie żarówka 100, która pobiera wartość stałą.

Do użytkowników miału, eko:
Czy próbowaliście do górnego spalania wstawić cegły szamotowe, które przy paleniu byłyby ogrzewane a później w nadzorze oddawałyby ciepło. Chciałbym wiedzieć czy ten pomysł ma sens.
(Jak znam życie zaraz Pan antracyt się odezwie :) )

Woli ścisłości "anty-kolo" to nie "hoofik"

[quote: hoofik]KOLO,

Myślałem, że mój post zakończy prowadzoną dyskusję o bluzgach i nierzetelnych informacjach a TY dalej swoje.

P.S. UPS - poczytaj sobie forum a znajdziesz informacje jaki kupiłem i zobaczysz że ma on funkcję pokazywania aktualnego poboru mocy.... że 90W na wentylator jest to pobór maksymalny. To nie żarówka 100, która pobiera wartość stałą.
---- jeśli UPS ma taką funkcję, to trzeba bylo najlepiej krótko podac nazwę albo model a nie rozpisywać się jak Fidel Castro, przecież zapytałem kulturalnie co to za UPS.

Zwróć uwagę, że nadal się nie mylę (są małe urzadzenia do pomiaru mocy - nie trzeba kupować UPS) tymbardziej w cenach energii.

Ja zakupując MK21 otrzymałem recalart ktory nie ma sterowania dmuchawą.. więc jest to żarówa 90W. Natomiast mój sterownik już taką funkcję ma na 15% rzeczywistego napięcia zasilania dmuchawy.

Do użytkowników miału, eko:
Czy próbowaliście do górnego spalania wstawić cegły szamotowe, które przy paleniu byłyby ogrzewane a później w nadzorze oddawałyby ciepło. Chciałbym wiedzieć czy ten pomysł ma sens.
(Jak znam życie zaraz Pan antracyt się odezwie :) )[/quote]

ależ oczywiście, że wstawiałem cegły szamotowe nawet teraz leżą...
oczywiście trybu nadzoru nie mam i nie używam, on jest chory ten tryb... coś tam dawają te cegły, ale szału nie ma. Przed wilgocią w nadzorze nie zabezpieczą, bądź tego pewien....

odnosze wrazenie ze tu sami serwisowcy moze i handlowcy lazara a moze sam lazar :) kilku krzykaczy, paru miałowców (składy miału), w kółko gadacie tylko miał to miał tamto, a bruud a nadzór, a dużo noszenia, a próbowaliście wróżyc z fusów a cegły a podgrzewanie wiatrakami powrotu, a antenka sciągająca fale z kosmosu, ktos napisał kiedys - zrąbki drewne to jest przyszłość, jak dzieci. Łopatą do głowy nie nałożysz
zeby zrozumial jeden z drugim. Jakbym nalepił nalepke HKS Lazar, to by łykali taki sterownik jak blondynki na kleczkach he he he

jedyne co dobre w tym kotle mk21 to ze on ma tłoka i wrzuca dużą porcję na palenisko, i opis ze to do miału jest zbędny

Witam!
Żyje jeszcze to forum ?
Mam jedno "letnie" pytanie .....
Grzeje ktoś ciepłą wodę? A jeśli tak to interesują mnie nastawy na groszku.Nie mogę dobrać czasu przerwy w nadzorze..... Mam 70 min i jeszcze gaśnie....
Pomocy !

Hej,
Niestety moje ustawienia nie są dla groszku tylko dla miału ale może się przydać:

Zadana kotła - 58
CWU - 40
Przerwa praca - 480s
Przerwa nadzór - 60min

CWU w pracy LATO

Piec grzeje szybko wodę a później ładnie ją podtrzymuje. Miałem nadzór na 40min ale moja cyrkulacja ustawiona była na wysoką temperaturę i podgrzewała mi wodę do 55'C Więc zwiększyłem nadzór.

Witam !
Ustawienia mam praktycznie takie same jak Ty,obniżyłem nadzór do 60 min i wszystko gra (już nie gaśnie) ale woda w kotle w nocy potrafi dojść do 86 stopni (jak ktoś używa ciepłej wody to wszystko wraca do normy )
Tobie też się tak dzieje ?

Dokładnie tak samo - muszę pobawić się z wydłużeniem nadzoru. Zauważ, że jeżeli zadaną mam 58 a podskoczy temperatura do 86 to przekroczy 5'C czyli nadzór wydłużany jest o 100% czyli 120minut :) Dziwne jest jednak to że przy 60 nie gaśnie ale już przy 70 gaśnie. Coś chyba Twoje eko nie jest kaloryczne. Ja mam miał 24 i spokojnie wydaje mi się, że wytrzyma z 80 minut w nadzorze.

Myślę,że problem bardziej polega na nie równomiernej dawce paliwa ! po prostu raz dostanie więcej a raz mniej (bo jest większy węgiel i czasami może się ''zawieśić")
A co do sterownika to mam nowe oprogramowanie (chyba 13) i tam już niema tego o czym piszesz...... Po prostu jest przerwa w nadzorze i koniec ! Temperatura nic do tego nie ma........

odp na pytanie: co to znaczy gaśnie?
nie widać żaru?
czy przesypuje cały popielnik i palnik nowym nierozpalonym groszkiem?

ja palę miałem i na przerwie 250 min jeszcze nigdy mi nie zgasł.

Tak ! Nie widać żaru i następna porcja paliwa już się nie rozpala chociaż dałem wydłużenie pracy dmuchawy po podaniu na 40 sek.... Po prostu idzie dzień lub nawet dwa lub trzy i jak zaglądam to jest żar czasami obfity a czasami już tylko ledwo ledwo....
Ustawiłem teraz na sterowniku czas detekcji braku paliwa na 30 min i zasypuje do połowy palnik nowym groszkiem i się wyłącza (wystawia alarm o braku paliwa) a przy starych (fabrycznych) ustawieniach potrafił zasypać cały popielnik.....

zablokuj klapkę na dmuchawie w pozycji ciągle otwartej, jak nie pomoże, poszukaj innego opału na lato.

Harnaś,

Przerwa praca masz 250? Na zimie miałeś dużo dużo więcej. Czemu zszedłeś na 250? Ja na miale 24 miałem przerwę 480. Piec potrzebował niewiele podań aby zagrzać wodę, średnio na jednym podaniu do góry szedł 2-4 stopni (przy rozpalaniu). Po rozpaleniu od zadanej schodził około 2-3 stopnie potem jedno lub dwa podania i na piecu 61. W nadzorze trzymał około 30-40minut. Po mocny rozgrzaniu całej instalacji piec cały czas był w nadzorze (przez całą noc) aż na piecu pojawiła się wartość 73 :) a woda doszła do 55 :) Teraz została mi końcówka z beznadziejnego którym paliłem w ziemie i przerwę ustawiam na 360 ale nie schodziłem aż do 250. Napisz jak zachowuje się piecyk (ile na piecu, ile stopni do góry na jednym podaniu itp).

Miał, który teraz kupiłem na próbę (10 worków) miał nieco mniejszą granulację niż eko. Jak dla mnie pali się wyśmienicie. Dobowe średnie spalanie bez ocieplenia przy zewn ~0 wewn 21-24 wyniosła mi 30kg. Na poprzednim przy tych parametrach byłoby ~50kg. Poprzedni to przypominał piasek z kawałkami grubszego - totalna beznadzieja. Gdybym wiedział wcześniej to kupiłbym u tego gościa. Teraz czekam aż trochę przeschnie bo wiadomo suchy węgiel waży mniej niż mokry :) a teraz było trochę opadów.

pisałem o przerwie 250, ale minut nie sekund.
przerwę podawania w pracy mam na 420-460s i nadmuch 23-24%.
Też dokupiłem parę kilo tegorocznego miału, różnice to zdecydowanie mniej sadzy, popiół jak z przysłowiowego papierosa, a w nim ok 10-20% spieków żużlowych. Z daleka widać, że to mieszanina typu 31,1 z czymś w rodzaju 32.2. Ustawienia te same i tak samo bez najmniejszych problemów rozpala się po 4h podtrzymania. Ilości cykli nie liczyłem, ale na oko z 15 min pracy, przebija po przejściu w podtrzymanie nawet do 75C z 55C zadanej. Wydłużenie nadmuchu w podtrzymaniu 1 min, wydłuzęnie pracy pompy cwu 30-40 min.

Bardzo dziękuję za pomoc! Temat umarł śmiercią naturalną bo po prostu piec wygasiłem i przeszedłem na prąd..... Pozdrawiam !

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.