265
264
226
Strefa ekspertów HVACR

kocioł gazowy do domku jednorodzinnego

Witam,
Planuję wymianę urządzeń grzewczych w domku jednorodzinnym. Dotychczas był tam kocioł gazowy jednofunkcyjny z otwartą komorą spalania o mocy 12 kW do c.o. i podgrzewacz przepływowy - z tego co pamiętam, to na 5-6 kW dla potrzeb c.w.u.
Wstępnie zdecydowałam się na kocioł gazowy z otwartą komorą spalania, dwufunkcyjny, ale rozważam też kocioł kondensacyjny.
Tu pytanie - czy dla 2 mieszkańców kondensacyjny to opłacalna inwestycja? Na razie padł wybór na Logamax firmy Buderus oraz HeatMaster firmy ACV.
Szukam też tańszej alternatywy, ale chcę uniknąć częstych napraw i prac serwisowych w okresie eksploatacji.
Ważne, aby w pobliżu był punkt serwisowy - to też będzie miało wpływ na wybór (lokalizacja: Przeworsk - Jarosław - Leżajsk).

Proszę o opinię osób na temat moich wyborów,
rady za i przeciw,
opinie kilkuletnich użytkowników urządzeń jak też wykonawców lub dostawców.
Z góry dziękuję.

Nie ma reakcji.
Najwidoczniej bardzo podobny temat już był albo moje pytanie jest niestosowne.
Mimo wszystko, będę wdzięczna za opinie.

Ja też nie polecam Tomka Ignasiaka lat ok. 35-40 z Warszawy, Marcina Mazurka lat ok.30 z Lublina=Dublina, bo nie wywiązali się z prac i jakości usług jakie deklarowali. Po pewnym czasie od wykonania robót budowlanych-remontowych (jak podłga, glazura, instalacje), wszystko zaczęło się psuć, odpadać. Nie ma z nimi żadnego kontaktu w okresie rękojmi-gwarancji i o usunięcu usterek nie ma mowy, bo nie odbierają telefonów.

U nas świetnie sprawdza się kocioł od firmy Termet. Mamy go już od 3 lat i nic mu nie można zarzucić. Mamy kocioł dwununkcyjny, więc mamy z niego też ciepłą wodę użytkową i jak dla nas jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Kolejnym plusem, była całkiem przystępna cena, zarówno kotła, jak i samego montażu oraz duża liczba punktów serwisowych. A moc kotła musisz dobrać do wielkości dom.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.