273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Kapiąca woda z wentylacji grawitacyjnej wraz z wentylatorem

jezeli zdecydujesz się na komin murowany-NIE OKLEJAJ GO WEŁNA OD WEWNĄTRZ-kiedy wełna zawilgotnieje w kominie to nigdy nie wyschnie i cegłę(czyt.komin) trafi sz...; uważam, że takiego komina nie warto ocieplać również od zewnątrz- może jednak rozwiązanie j/w?

Deny! Dzięki za opis. Moim zdaniem mikro wentylacja u Ciebie jest mikro. Zgodnie zteoryjkami - minimalny poziom tego współczynnika wynosi 0,5 m3/h m daPa2/3. Ale na dworze musisz zainstalować dmuchawę aby w takie okno wiało nieprzerwanie. O czym mędrcy budowlani zapominają. No chyba,że masz umowę z wiatrem. Ponad to musisz obliczyć czy dla tej infiltracji obwód okna nie trzeba powiększyć 5ox? Sądzę, że okno na całą ścianę może by wystarczyło. A teraz w twojej łazience wymiana powietrza odbywa się bez tej dmuchawy i właczonego wentylatora przez skraplanie się pary wodnej. Więc najlepiej się nie myj.
Ale korzystając z okazji przekazuję ciekawostkę o "osie" produkującej parę wodną o temperaturze >100 st C. http://www.heveliusforum.org/Artykuly/Biomimetics.pdf ,zachęcam Agę do przestudiowania. Aga warto mieć taką hodowlę os zamiast podgrzewacza elektrycznego! Co myślisz o
Prof. Andy McIntosh 21 i 22 będzie miał wykład! Może kogo interesuje zastosowanie biotechnologii. Taka osa a ma łeb. To chyba dla tego,żę fruwa na świerzym powietrzu.


DENY! to jest dla ciebie z wyciągu ITB:
Źródłem wilgoci w mieszkaniu jest człowiek, parująca woda czy nawet palący się gaz. Człowiek, wydychający powietrze, wydycha również i parę wodną. Trzeba również wiedzieć, że nasze ciało również paruje, zwiększając ilość wilgoci w pomieszczeniu w którym się znajdujemy. Znacznie więcej wilgoci wydziela się oczywiście do pomieszczenia podczas gotowania czy też np. kąpieli. ( wstydź się więc, że oddychasz i kąpiesz się) Dlatego też, właśnie w tych pomieszczeniach, tzn. w kuchni i w łazience, niezbędna jest sprawna wentylacja grawitacyjna.
Tu dodam Deny, że jak sprawdzisz grawitację na początku i końcu swojej rury to chyba jest taka sama. Ale ja nie mam miernika grawitacji! Ale wiem, że taka zmiana grawitacji w rurze nie zapewnia Ci ciągu!
Ale czytaj dalej: Żeby z kolei usunąć wilgoć, która się wydzieliła, powinniśmy pomieszczenie przewietrzyć, czyli doprowadzić powietrze zewnętrze. Skutki nadmiaru wilgoci w pomieszczeniu to zawilgocenie ścian, a później grzyb, a także najróżniejsze choroby. Skutki te zauważamy dopiero z opóźnieniem. Brak sprawnej wentylacji w domu może być przyczyną naszego złego samopoczucia, a nawet zagrożenia dla zdrowia.
Wentylacja grawitacyjna - jako samoczynna wentylacja, wykorzystuje różnice gęstości powietrza o różnej temperaturze oraz wiatr - jeśli w domu powietrze będzie cieplejsze niż na zewnątrz, to powstanie naturalny ciąg, który usunie zużyte powietrze.
I tu Deny mam pytanie czy gęstość powietrza wpływa na grawitację w twojej rurze? To dlaczego plotą o grawitacji! Chyba mają wentylację w ITB podobną do twojej w łazience.
Ale dalej jest: Z kolei wywołana przez wiatr ciśnienie wtłacza powietrze do domu, a przy odpowiednio ukształtowanym wylocie wywołuje zasysanie powietrza z kanałów wentylacyjnych. A może wiatr należy zaliczyć do czynników mających wpływ na grawitację w twojej rurze? I tu pamiętaj o rezerwowej dmuchawie przed oknem jak nie ma wiatru!
PN-83/B-03430 określa następujące, minimalne ilości powietrza wentylacyjnego: łazienka z ustępem lub bez - 50 m3/h.
Ale dalej pisze.
Minimalna ilość powietrza wentylacyjnego gwarantująca nam dobre samopoczucie winna zapewnić w ciągu godziny od 0,5 do 1,0 wymiany, czyli doprowadzenie porcji odpowiadającej 0,5 - 1,0 kubatury mieszkania. Tu pamiętaj oknach z uszczelkami, które od razu wytnij, żeby były jak te stare okna - drewniane, a nie będzie ci kapało. Będziesz miał w łazience sopel lodu! Ale czytaj: Dopływ powietrza do WC, łazienek i innych pomieszczeń bez okien powinien być zapewniony przez otwory lub szczeliny pomiędzy drzwiami a progiem. A więc i ty masz zamarznąć robiąc to w pokoju i sypialni.
Deny gdybyś jeszcze raz kupował dom, co Ci radzę zrobić, to wstaw sobie wentylację z rekuperatorem.
Ale ponieważ musisz mieć komin jako dekorację, to czytaj dalej: Powierzchnia prawidłowo dobranej kratki powinna być o 50% większa od powierzchni przekroju kanału. O rany Julek!
Kratka musi być wyposażona w regulowaną żaluzję, umożliwiającą zmniejszenie powierzchni otworu w przypadku większych spadków temperatur zewnętrznych, kiedy działanie wentylacji grawitacyjnej intensywnie wzrasta. A więc grawitacja w kominie jest funkcją temperatury? Nie sądziłem. Ale sam wiesz jaki jest trend: POKONAĆ GRAWITACJĘ ( budowniczy Wieży Babel).
Wbudowany ogranicznik nie pozwala na zamknięcie większe niż do 1/3 pełnego przekroju, a właściwe ustawienie żaluzji winien zapewniać odpowiednio skonstruowany zaczep.
Czy Ty coś takiego widziałeś w twojej spółdzielni? A może są w sklepie takie kratki? I czy to nie słusznie, że Ci kapie! Przecież zasadniczy problem Deny, to jest brak zmiany grawitacji w twojej rurze! Deny kup rurę kanalizacyjną ze zmianą grawitacji wzdłuż wysokości rury!

DANI!
Czy już wyprowadziłeś się z domu? Jeśli nie, to pomimo, że pracowałeś w spółdzielni i tym samym przyznajesz się do dręczenia biednych ludzi kominiarzami, to Ci wybaczam, bo wiem ,że tego dziś żałujesz. I dla tego Ci poradzę. Otóż aby była wymiana powietrza, trzeba coś policzyć. Załóżmy, że masz 200 m2 domu, gdzie pomieszczenia mają H= 2,5 m co daje kubaturę 500 m3. Jeśli założysz dla siebie minimum do życia, to kominami musisz odprowadzić 250 m3/h. A kuchnia z gazem to 70, WC to 30, łazienka z WC 50= 150 m3. No i masz już manko. Kiedyś robiono kanały wentylacyjne w pokojach, a teraz jest tam mikrowentylacja. Ale załóżmy , że masz okna 4 x większe niż ściany, to infiltracja zapewni Ci dopływ powietrza. Ale z odpływem twoją rurką będzie krucho. Jak podzielimy po równo 250 m3, to wypada Ci mieć kominy na 80 m3/h. Manko 10 m3/h przeżyjesz ma pewno, ale kiedyś to odczujesz na "alergii". Komin zwykle powinien jak rura mieć, fi 150mm, albo taki dla bardzo chudego kominiarza otwór zastępczy wystarczy i 150x200 mm. Nie wspominam o kominach w domkach na Mikołaja! Ludzieśą teraz zbyt chytrzy i nie ma kominów dla mikołajów. Przez co pojawiło się już w Lidlu sino wielkanocne! No teraz obliczeniowo powiem Ci o tabeli z COW Nr11/97 r! Według tej tabeli dr co zna nie tylko pierwiadstki, ale różne wzoby nawarstwę przyścienną, to taki komin ma mieć H :
Dla gładkiej rury o fi 150 mm, trzeba co najmniej H=28 m!
Ale jak swoją rurę zamienisz na fi 165 mm ,to masz mieć komin o H= 12 m,
A o fi 185 mm ( a nie fi 100mm!) to masz mieć komin o H= 4.5 m
DANI nikt mądry nie robi komina o fi 100 mm! Taki to sięgał by chyba szczytu Wieży Babel.
Ale ponieważ jak wiem nie masz ciągu, to projektował to jakiś dobry "artysta".
Więc następnym razem sięgnij po fachowca:
Do oceny prawidłowości wentylacji w ulu należy bezdyskusyjnie przyjąć dwie oznaki.
- Jeśli po zimowli w ulu jest wilgoć - zacieki, wilgotna węza i zapleśniała pierzga na zewnętrznych ramkach, to takie oznaki świadczą o nieprawidłowej wentylacji.
Jeśli śladów wilgoci nie stwierdzamy, to wentylacja była prawidłowa. Jednakże możliwe jest, że nieświadomie i w sposób niezamierzony doprowadzamy do licznego osypu i strat pszczół.( to jest o twojej chorobie!) Niedostateczna bowiem wentylacja może doprowadzić do upadku rodziny pszczelej. (Niestety tą prognozę potwierdzają rzeczywiste badania Prof N) Bywa tak, że pszczelarz starając się zmniejszać straty ciepła silnie zmniejsza wylotki, otrzymując odwrotny od zamierzonego rezultat. Wilgoć w ulu doprowadza do jego wychłodzenia.( Ale wtedy mądre pszczoły takie kratki zakitowóją, co niestety nie zdarza się wśród ludzi). Dla prawidłowego spalania spożywanego pokarmu i odprowadzenia pary wodnej kłąb pszczeli potrzebuje ok. 100-120 l powietrza na dobę. Sprowadźmy wyliczenia do jednostki czasu z uwzględnieniem ciężaru właściwego powietrza 1,2 kg/mł. 1 l powietrza o wilgotności 90% dostarczanego do ula zawiera 5 mg wody. Powietrze w zależności od przestrzeni w ulu i odległości od kłębu ogrzewa się. Temperatura wewnątrz kłębu zmienia się 20-34°C. Powietrze po podgrzaniu obniża swoją wilgotność i przy temperaturze 25°C wynosiłoby 22% ww. Ponieważ do powietrza tego pszczoły wyparowują parę wodną w ilości ok. 3mg/l, wilgotność wzrasta do 38%. Dlatego najistotniejszym jest zapewnienie odprowadzenia pary wodnej znad kłębu i niedopuszczenie do tworzenia punktów rosy w ulu. Odprowadzenie wyliczonej ilości pary wodnej zapewnią otwory o powierzchni sumarycznej 12 mm².
DANY twoja rura nadaje się chyba do ula?
Zapobieganie rójce!
O tym, że rójki są zjawiskiem niepożądanym, osłabiają rodziny i powodują straty pszczół przekonywać nikogo nie trzeba. …….
- ciasnota i przegrzanie ula - przesiadujące na ramkach trutnie przegrzewają i utrudniają wentylację
Warto zauważyć, że największa skłonność do rojenia, u najczęściej hodowanych w naszych pasiekach krainek, występuje w maju i w czerwcu.
No i widzisz Dani na co ci przyjdzie w takim domu, jak masz za projektanta artystę a nie pszczelarza! "Te artysty" budowlane, to są dopiero TRUTNIE. Ja wiem, że oni niczego nigdy nie policzą! Namawiałem Agę do nauki, ale mi zwiała? Aga policz ciąg dla przypadku maja czerwca, gdy na dworze jest tyle samo co w domu 20/20 st C!
Bo może Dani ma odwrócić tę rurę zgodnie z grawitacją? Producenci rur na kominy powinni zaznaczać na którym końcu grawitacja jest mniejsza, a na którym większa, aby taki jak Dani wiedział jak zabudować tę rurę!

S MARC - stary jestem Twoim fanem! Tyle, co sie uśmieje czytając Twoje posty to moje.
ps. anegdota z ulem to absolutny nr 1 :]
Pozdrawiam!

Djablo!
Ty mi naprawdę jeszcze nie wierzysz? A to jest szczera prawda, nawet z DIN 1946 i pszczołami, oraz myszami! Chyba wszystko jest mądrzejsze od Polaka i to jest niestety wina kominiarzy! Informuję, że w związku z 2 rocznicą ustanowienia Sali 1 tutejszej siedziby SRII WK na Chrobrego 80A/2 będę miał w grudniu wizytę kominiarza. A kominiarz na kominie z miotłą, to jest najwyższe w Polsce stanowisko i mużę to uczcić. Bo u mnie wg obliczeń komin w kuchni powinien mieć H>18 m! Nic tak wielkiego nie ma w całej okolicy! W związku z tym dałem na Mikołaja prezent Radzie Miasta Gdańska: Siano Wielkanocne. Jak pisałem kupiłem je w Lidlu z przeceny po Wielkanocy! No ale, że jest ekologiczne i tegoroczne, to może RM zrozumie co to jest efekt cieplarniany! Ten efekt jest też z mojej winy, bo ściany Sali 1 strasznie świecą w podczerwieni +12 przy -12 st C! Szukam więc sponsora! No i Gmina w postaci Wydziału Geodezji opierając się na wieści od kominiarza o zakończeniu budowy przez spółdzielnię ASM pośpieszył się z jej wyborem o 3 lata. Bo choć na zebraniu nie było kworum , to ją wybrano do zarządzania Wspólnota Mieszkaniową, co teraz jest już wykroczeniem! Ale dzięki uprzejmości Sądu od Sali 1 będę miał możliwość wydzielenia się ze spółdzielni. Bo napisałem do Sądu czy ten aby się nie pomylił z adresem sali 1 . Ale w Polsce żaden sąd się nie myli, tylko ma kłopoty z grawitacją. Bo jest newtonowska i wentylacyjna obie działają w przeciwne strony. Ale jak pisałem żeby grawitacja działała w lecie to ja jako ekspert z PAN nie słyszałem! Komin musiał by sięgać ponad 100 m wysokości, bo tam już wieją silniejsze wiatry! Ale czy cały czas to trzeba było by sprawdzić, tak jak i fakt czy można zaliczyć do 3 formy istnienia grawitacji. Bo wiatr jak wiesz wieje na ogół poziomo! Ale jak się zapewni odpowiednie turbulencje, to na płaskim dachu może albo podsysać, albo przyduszać (wtłaczać powietrze tak samo jak grawitacja newtonowska)! Tak że grawitacja oparta na wietrze zwykle ma różne kierunki w przestrzeni! Ale zgodnie z Ustawą Prawo budowlane kominiarze powinni w Polsce zrobić mapę satelitarną grawitacji kominowej dla każdej pory roku i kierunku wiatru. Ja myślę, że w tym celu zaproszę Policję i Radnych Miasta Gdańska! Bo tylko Rada wszystko może uchwalić w ramach samorządności! A ja tak jak deny mam wątpliwości, bo u mnie też grawitacja w kominie tak jak prawie w każdym nowym budynku się zacięła! No i wiatraczek bez turbodoładowania ani drgnie! Więc jeszcze raz cytuję Instrukcję dołączoną do Siana Wielkanocnego: Szanowna Rado Miasta Gdanska
To siano jest ekologiczne, na Stół Wigilijny!
Instrukcja Obsługi.
Otworzyć i wysypać na stół pod białym obrusem, a nie trzymać ten podarunek bezużytecznie jak podarowane kratki wentylacyjne i mój Wniosek Racjonalizatorski dotyczący usprawnienia "wentylacji grawitacyjnej", która w Polsce prowadzi do kwasicy mózgów. Aby podkreślić to zagrożenie podaję dla Rady informacje dodatkowe: Dz. U. 217, poz.1833 z 2002 r. w oparciu o wiedzę o odczuciach człowieka przy 0.5% CO2: "depresja i ogólny dyskomfort", a to jest w BHP NDSCO2. Szanowna Rado jest też: Dz.U. Nr.46 z 1995 r. poz 238: EUROPEJSKA KONWENCJA (z 26XI 1987 r.) o zapobieganiu torturom oraz nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu, obowiązująca w Polsce od 01.02.1995 r. I jest też najwyżej postawiona władza w Polsce, to kominiarz. Który powinien z miotłą czyścić komin, ale nie ma jak z braku ław kominiarskich i wejść na dachy. Są też autorzy takich projektów: R... (gość) Projekt-piczątka-kasa wykonanie -pieczątka- kasa Za % CO2 piecząteki, kasy nie dają, PN ...nie ma. Nie ma znaczenia CO2, WYLICZENIA a przekruj kanałów matole! Wentylacja to nie powieść, czy piosenka tantiemów za to co potem nie ma. A ja czytam: W sypialni 20m2/2.8 przy dwóch osobach i po "wietrzeniu" CO2 przyrasta o 10 ppm na 40 sekund! I wiem dla czego było nam trudno oddychać: umiarkowana lub ciężka kwasica (pH 7,30-7,35) i hiperkapnia (PaCO2 >6,0-8,0 kPa [45-60 mm Hg]) częstotliwość oddychania >25/min! Żona przegrała z rakiem, bo lubiała piec i gotować w kuchni, gdzie według obliczeń powinien być komin o H>18 m (COiW nr.11/97). Bo: "Sam proces spalenia 1m3 gazu ziemnego wymaga 10m 3 powietrza, które musi dopłynąć do pomieszczenia z zewnątrz. teraz zbieram papiery na remont Sali 1 i na 1 ml E do UE!

A ja do tej pory myślałem, że wszystkiemu jest winna platforma obywatelska

Przewody wentylacji grawitacyjnej powinny być z ceramiki cienkościennej zaizolowanej termicznie ponad sufitem ostatniej ogrzewanej kondygnacji i ponad stropem powinny być obudowane pełną cegłą z wylotami wyprowadzonymi ponad przeszkodę która znajduje się w promieniu 10 m, a dach spadzisty jest taką przeszkodą, a jeżeli jest to trzon kominowy zewnętrzny to powinien być na całej długości zaizolowany termicznie i to powinno być wszystko ze szczegółami napisane w projekcie budowlanym, ale nasz kochany nadzór budowlany na takie rzeczy nie zwraca uwagi bo ma inne ważniejsze sprawy na głowie jak odpisywanie na bzdurne donosy.
Funkcjonowanie wentylacji zwanej grawitacyjną ma dwa niezależne napędy tj.: różnice gęstości powietrza pomiędzy powietrzem w wewnątrz i na zewnątrz budynku, czyli ma tu także znaczenie jak funkcjonuje centralne ogrzewanie w mieszkaniach w okresie grzewczym, czy pokrywa inne straty ciepła niż te potrzebne dla ogrzania powietrza wentylacyjnego oraz drugi napęd tj.: działanie wiatru. Uczepienie się słowa "grawitacyjna" przesłania Panu całkowitą zdolność logicznego myślenia. Dlaczego w lato nie odnotowuje się zatruć spalinami od gazowych grzejników wody przepływowej które służą do ogrzania zimnej wody do kąpieli, do zmywania itp. a są one używane przez cały rok i bardzo dobrze funkcjonują w upalne lato a w zimę takich zatruć jest kilkaset, dlaczego atmosfera w mieszkaniach w lato nie posiada więcej zanieczyszczeń niż w atmosferze otaczającej budynek. Jak Pan będzie wiedział dlaczego to może na ten temat pogadamy. Zgodnie z Prawem Budowlanym Kominiarz sprawdza stan techniczny przewodów kominowych i czy są wykonane zgodnie z projektem wykonawczym który jest napisany przez magistra inżyniera i Kominiarz nie ma takich uprawnień aby poprawiać projekt który zatwierdza ........ ........, chociaż powinien posiadać takie uprawnienia bo zwyczajnie ma oprócz wiedzy i praktykę w wąskiej specjalizacji. Z kolei, od tego czy mieszkania są wyposażone w odpowiednią ilość skrzydeł okiennych z mikrouchyłem czy w odpowiednią ilość nawiewników powietrza to opowiada projektant ........ ........ , a za sposób użytkowania nawiewników powietrza lub opanowanie trudnej sztuki rozszczelnienia okien odpowiada użytkownik mieszkania.
Przewody wentylacyjne z rur PCV nie spełniają wymagań dla przewodu wentylacji grawitacyjnej tak samo jak wykonanie ich z rur jakie stosuje się do przewodów wentylacji mechanicznej i czas aby się już nauczyć że to co dobre dla sieci przewodów wentylacji mechanicznej nie jest dobre dla przewodów do wentylacji grawitacyjnej.
I na koniec - nie każdy kto jest przebrany za Kominiarza jest Kominiarzem.
www.kkp.pop.pl

Alew ten co do mnie ma przyjść 18.12. 2007.r. chciał mi zlikwidować okap w kuchni! A teraz twierdzi, że mini się nie boi jak ta dzdzownica, co nie bała się walca drogowego. Ja KKP lubię za kawały. To kominiarz odkrył przecież "schizofrenię zarządców". Mistrzu jeden porządny kominiarz, co po latach zrozumiał potrzebę wejścia na dachi napisał o braku ław został zastąpiony jakimś zatwardziałym Psycholem. To ten co uczył się w 1980 roku na kursach, chyba samego KGB? Wtedy byłe modne takie szkolenia: jak odprowadzać ścieki przemysłowe do ujęć wody pitnej i inne. To wtedy powstały ślepe kuchnie , a nawet WC z wnęką na kuchenkę gazową! Mistrzy ja czekam na WIOSNĘ W GRUDNIU z kamerą i aparatem!Muszę dodać planszę do prezentacji : X LAT IGNORANCJI I PRANYCH INTERESÓW W BUDOWNICTWIE. To będzie o moim osiedlu, gdzie kominiarz zapisał budynki dla właściciela spółdzielni mieszkaniowej. A to jest najwyższa forma demokratycznego wyboru i niedotlenienia mózgu z uwagi na moją własność lokalu. Teraz UM wie, że albo postawią mi 18 m komin z wejściem dla kominiarza, albo rekuperator i zrezygnuję z budowy takiego komina! W zamian dostanie orginał nominacji dla spółdzielni od kominiarza z udarem mózgu, do Archiwum WUAiOZ UM w Gdańsku!

nie każdy kto jest przebrany za Kominiarza jest Kominiarzem
www.kkp.pop.pl

Kominiarzu 2!
A może ten kanał nie jest grawitacyjny, tylko antygrawitacyjny, jeśli przyjmiemy, że grawitacja jest pojęciem siły mającej swoją wielkość i kierunek. Może nie trzeba urządzeń wspomagających grawitację, tylko właściwą wentylację. Może, się jeszcze umówimy co do faktu, że wiatr jest wiatrem i nie jest to pojęcie związane z grawitacja? Dawna wentylacja najczęściej opierała się na krzywych oknach i wietrze, a nie na kominie. Komina na cały rok nikt dobrze nie zaprojektuje. Dla domku popatrzcie na filmy, komin był nieduży, ale wchodził tam nawet Św. Mikołaj z prezentami. Teraz ogrzanie powietrza dla całego takiego domu zbyt drogo kosztuje warto to obliczyć! Czekam na takią kalkulację: dla 8700 h w roku, kubatury mieszkania 100m2 x 2,5 m powietrza/ h i informuję,że średnie roczna różnica temperatur to 8 st C! Czekam na obliczenia ile to jest GJ/kWh/ m3 gazu, lub ton węgla! No i ustalmy też ,że w kuchni ma prawo działać porządny okap. Takie cudo można obejrzeć nawet na forum wentylacji: Wentylacja kuchni. Okapy kuchenne Halton. To są piękne i fachowe badania! A może KKP ma ochotę zobaczyć pracę terrorysty z uprawnieniami u mnie: 18 grudnia 2007 r. 17-20! On chce wleźć na komin w nocy i to po omszałych blachach, o9 zbyt małej nośności? Nie on chce mi pokazać wiatraczek i za 15 minut skasować 50 zł!Żeby chociaż zdął urok z komina lub odprawił modły to warto by6 było zapłacić takiemu co wierzy w gusła, jako ostoi tradycji: Polak przed szkodą i po szkodzie głupi. To z CO2! Ja tym razem mam zamiar rozesłać wszystkim zaproszenia na tę szopkę! Napiszcie czy taki matoł, co nie wie co to jest brak ław kominiarskiej i wejść na dachy, palcem chce napędzać wiatraczek i nakłania pomocnika do stwierdzenia nieprawdy może mieć jeszcze uprawnienia? W 2004 r. miał napisane o tym zalecenia kominiarza. Dalej brak ław i wejść na dach, nie tylko obliczenia czy taki kanał kiedykolwiek w roku może te 70 m3/h zaliczyć. Ja myślę,że tylko wtedy jak się stanie cud z grawitacją! Teraz w grudniu jest rocznica jak nie dostałem odpowiedzi od kkp na moją poważną propozycję zostania Waszym mistrzem honorowym. Teraz się zastanawiam czy słusznie pisałem, że pomogę wam zrozumieć problemy przepływowe? Mam gotowe prezentacje jako wykłady! Jak obiecałem moim celem nie jest pojedynczy oszust, ale cały system. Potwierdzam "artystom" moją obietnicę, ja chcę zamknąć uczelnie co nie potrafią policzyć wentylacji i projektują ją tylko do dekoracji i do szopek! Ja nie chcę mieć nic wspólnego z oszustami! Bo nieraz taki uprawniony oszust to gorzej niż bandzior! I dla tego ja takiego będę traktował jako terrorystę!

http://www.sobieradek.pl/standard/shop/9---Wentylacja.html
Fajny sklep. POLECAM

Witam wszystkich
Proszę o pomoc w temacie wentylacji. W suficie w kuchni mam wentylację grawitacyjną zaślepioną na równo z regipsem zwykłą kratką wentylacyjną. Niestety okresowo coś tam się skrapla w środku i spływa z góry po rurze, a że kratka przy samym regipsie to tworzą się czarne plamy. Proszę o polecenie jakiegoś rozwiązania, systemu innej kratki wentylacyjnej itp. W załączniku zdjęcie. Z góry dzięki.

Zdjęcia

20230911_123321.jpg
20230911_123309.jpg

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.