273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

inne rozwiązania grzewcze?

Do kiedy należy wymienić kopciucha? Na co się zdecydować? Chyba rynek nie oferuje zbyt wielu rozwiązań? Na gaz nie mam szans.

To zależy gdzie mieszkasz, aktualnie wchodzą w życie ustawy antysmogowe na południu Polski bo tam smog zabija najwięcej osób a zanieczyszczenia w powietrzu przekraczają wszystkie normy wiele set razy. Rok temu sam walczyłem ze swoja instalacja zrobiłem remont i wymieniłem kopciucha na najnowszy model dozwolony aktualnie. Długo szukałem dobrego ekogroszka do zasilenia kotła i znalazłem Sztygara – bardzo przyzwoity ma wysoką wartość połową i najniższą siarkę i pyły. Spalam go duzo mniej niż zwykłego węgla w starym piecu. Do tego z komina nie ulatnia się widoczny dym. Polecam wynikam kopciucha, który w koło niestety jeszcze dużo.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.