273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

centrale basenowe, instalacja wentylacji w basenie

Gnom: Co masz przeciwko Calorex'owi? Jakieś niemiłe doświadczenia? Zrobiłem na nich już parę basenów hotelowych i bez kłopotów, znam ich też z pracy za granicą i też tam nie było z ich urządzeniami problemów.

Wymienianie nazw firm jest nieetyczne. Bo nie naklejka na urządzeniu daje gwarancję prawidłowego działania instalacji. Centrala jest tylko jednym z elementów całego systemu. Ponadto taki Calorex produkuje urządzenia basenowe poczynając od osuszaczy aż do całkiem przyzwoicie wyposażonych profesjonalnych central basenowych. Oczywiście te pierwsze są tanie i popularne bo tanie. Wszyscy się zachwycają Menergą. A mnie oni wkurzają bo traktują klientów i projektantów jak ostatnich idiotów. Chodzi mi o podawanie danych technicznych. Tak podają dane, że nie ma sposobu na zweryfikowanie podawanych danych. Ich oferty techniczne mają poziom rooftopów. Nie twierdzę oczywiście że te centrale są złe, ale widziałem centrale renomowanych producentów źle dobrane. Jak mówią żeglarze: "baba i na flaucie grzybka zrobi". Więc nie podawajcie konkretnych marek bo to bez sensu.

Witam!
A co powiecie np na pomysł zrobienia wentylacji basenu w domu ( willi) z rur PCV takich jak kanalizacyjne.
Pomysł może budzi dziwne skojarzenia i może wyglądac tandetnie ale bym prosił o jakieś techniczne argumenty.

pozdrawiam!

$267

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.