273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

audyty energetyczne c.d.


>>Nigdy nie napisałam, że jestem zwolenniczką domów zużywających po 150kWh/m2.<<
Przecież broni Pani OZC to nie to samo? W domach izolowanych centralne nie ma zastosowania.
Jeżeli ktoś ma dom np 150m2 centralne ogrzewanie gazowe i zupełny brak kominka i suma rocznych rachunków (prąd+gaz)wynosi 4000 zł to dom zużywa 150kWh/m2 rocznie!
Zalecenia UE podają 70!

Naciągana argumentacja to u pana norma panie TB. W dodatku co ma narzędzie pracy jakim jest OZC do tego z czego są wykonane mury domu.
Widać pan nie wie co to jest OZC. Jest to taki program działający na PC (komputer osobisty, który jest przeznaczony do obliczania współczynnika u lub k, zapotrzebowania na ciepło poszczególnych pomieszczeń lub całych budynków. Program ten jest więc takim "duzym" kalkulatorkiem, który ma wprowadzonych bardzo duzo stały takich jak R poszczególnych materiałów budowlanych. I ten kalkulatorek jak wrzuci mu się pana domy termosy to tez policzy ich rzezczywiste zapotrzebowanie na ciepło oraz jeszcze parę innych rzeczy.
To była lekcja pierwsza , najłatwiejsza z zakresu obsługi OZC.
Nie powinnam, ale pomagam panu w zdobyciu rzetelnej wiedzy.

Teraz sama Pani widzi najrzetelniej jak tylko można jeden z zarzutów o jakich pisałem na temat OZC - wysoka szkodliwość. Centralne systemy rozprowadzania ciepła, zawsze więcej produkują energii niż potrzeba do ogrzania obiektu, zaś drogie rozwiązania o małej sterowalności nie nadają się do domów o małych (E<70kWh/m2 rocznie) potrzebach ciepła. Mało tego, cała rzesza budujących domy lata za piecami o 5% większej sprawności, lekceważąc rolę izolacji termicznej i wentylacji w kosztach ogrzewania. Tylko domy o niskiej emisji CO2 mogą mieć przyszłość. Posługujący się tego typu starociami (OZC) zwalczają wszelkie przejawy izolacji i wstrzymują postęp. Gdy nie będzie kotłowni nie będzie też OZC nawet gdyby metodyka jaką te programy się posługują była zgodna z fizyką ( nie mylić z "fizyką budowli") a przecież nie jest!
Zaś co do dużych obiektów... nader często inwestor (zastępczy) czy decydent, jak popatrzy na koszty to zrobienia niecentralnego ogrzewania to robi w tył zwrot, mówiąc: tyle to mi w V..... działki odpalają!

Ehh... jest pan jak pies. Szczeka, ale nie wie na co. Spokojnie panie TB bo pan zawału dostanie.
Pana ostatni post utwierdził mnie w przekonaniu, o tym, że pan OZC na oczy nie widział i nie wie pan do czego służy.
Ubawiłam się tekstem z tego postu niesamowicie.
Jest mi bardzo przykro, że zawierzył pan jakiejś broszurce, ogłosił światu swoją religię, a tu klops. Nikt nie chce pana słuchać. Naprawdę jest mi bardzo przykro. To takie traumatyczne doznanie.


Od 1990 roku tak samo pisali o rekuperatorach...
Od 1993 roku tak piszą o skutecznej izolacji od środka.
Teraz o niecentralnym ogrzewaniu....
Będzie ciężko za parę lat utrzymać dom z ociepleniem na zewnątrz (fr. se. no. już sie z tego wycofały) A tam gdzie zaczyna się obiekty izolować zamiast ocieplać zanika też centralne rozprowadzanie ciepła. Profesor K. Żmijewski tworząc KAPE powiedział "Im mniej potrzeba ciepła, tym taniej wychodzą droższe bardziej przerobione jego źródła.
Choć są jeszcze u nas "wyznawcy"
""W analizie przenikania ciepła przez przegrody budowlane przyjmujemy następujące założenia upraszczające:
- pole temperatury oraz gęstości strumienia ciepła są ustalone w czasie,
- przepływ ciepła odbywa się w kierunku prostopadłym do powierzchni przegrody,
- długość i szerokość przegrody są nieograniczone,
- warstwy przegrody wykonane są z jednorodnych, izotropowych materiałów,
- wartości współczynników przejmowania ciepła są stałe na całej powierzchni przegrody. ""

Ty debilu tu sie kasę zarabia, a nie pieprzy o emisji CO2.
Co to kogo obchodzi? Izolacje i wentylacje w dupę sobie wsadź, tu są fachowcy od poważnych spraw głąbie i niedouku! Każą komu podawać ile system emityje CO2? Jakie CO2 ma być w pomieszczeniu NIE! to zamknij się.

Ty debilu tu sie kasę zarabia, a nie pieprzy o emisji CO2.
Co to kogo obchodzi? Izolacje i wentylacje w dupę sobie wsadź, tu są fachowcy od poważnych spraw głąbie i niedouku! Każą komu podawać ile system emityje CO2? Jakie CO2 ma być w pomieszczeniu NIE! to zamknij się.

Ty debilu tu sie kasę zarabia, a nie pieprzy o emisji CO2.
Co to kogo obchodzi? Izolacje i wentylacje w dupę sobie wsadź, tu są fachowcy od poważnych spraw głąbie i niedouku! Każą komu podawać ile system emityje CO2? Jakie CO2 ma być w pomieszczeniu NIE! to zamknij się.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.