Gość: Dariusz Lewski
2005-06-20 00:00
promienniki czy nagrzewnice
Mam do ogrzania halę magazynową ok 300 m2, wys. ok. 5m mam dwie oferty na promiennikach i na nagrzewnicach gazowych. Różnią się ceną, ale nie o to chodzi. Z tego co mogłem wywnioskować ogrzewanie promiennikami bedzie tańsze, ale trochę boję się o magazynowane towary. Ma to być hala okresowo wynajmowana, więc tak naprawdę nie wiadomo do końca co tam bedzie składowane. Czy rzeczywiście stosowanie promienników moze być szkodliwe dla produktów i czy oszczedności będą warte tego systemu?
Gość: Eryk
2005-06-26 00:00
Re:promienniki czy nagrzewnice
Jesli nie wiesz co będzie składowane to lepiej zamontuj nagrzewnice. Jesli hala będzie czasowo wyłączana - a tego się mozna domyslić po twojej wypowiedzi to lepiej żeby to były nagrzewnice gazowe, odchodzi wtedy niebezpieczeństwo zamrozenia instalacji.
pozdrawiam
Gość: Mikołaj
2005-06-28 00:00
Re:promienniki czy nagrzewnice
Hala magazynowa powinna być wentylowana, jesli bedziesz ją ogrzewał to pomysl też o jakiejś centralce wentylacyjnej. To ci zmniejszy koszty.
Gość: Jerzy
2005-09-22 00:00
Re:promienniki czy nagrzewnice
Witam, ogrzewnie hali to przede wszystkim problem z ogrzanym powietrzem unoszącym się w górne partie obiektu. W naszej ofercie mamy promienniki sufitowe zasilane wodą c.o. Mają one formę taśm łączonych w odcinki, są wykonane ze stali. Nośnikiem energii jest podczerwień, zasilanie wodą do 120 oC, dają pełny komfort, pozwalają na równomierne ogrzanie cąłego obiektu. Nagrzewnica gazowa ma ogromną intensywność miejscową, wyklucza pracę ludzi w bezpośrendim sąsiedztwie, tyle ile nagrzewnic, tyle punktów serwisowych, kominków. ponadto, składowanie spożywki - czekolada, masło, odpada, chemikalia, odpadają. Stolarnia - zagrożenie pozarowe itd. Polecam nasze usługi - www.zehnder.pl