Gość: Anka
2010-07-17 10:36
Wyrzut powietrza z agregatu a przepisy usytuowania wyruztni
Witam,
Mam pytanie natury bardziej prawnej niż technicznej, czy wyrzut powietrza obiegowego przy agregacie skraplającym należy traktować jako wyrzutnie ?
i stosować lokalizacje jednostki wg rozporządzenia w punkcie dotyczącym wyrzutnie ściennej od okien itp. Wiem że większość wiesza to zaraz koło okien jednak chodzi mi tu o to że na lokalizację jednostek zew. robiony jest projekt i chce aby wszystko było zgodnie z przepisami.
Gość: jaca
2010-07-17 11:21
Re: Wyrzut powietrza z agregatu a przepisy usytuowania wyruztni
Napewno agregat skraplający (sprawny) nie zanieczyszcza powietrza. Z tego względu mógłby stać zaraz koło czerpni. Jednakże głupotą była by sytuacja kiedy centala czerpała by gorące powietrze podgrzane przez skraplacz, a następnie na parowniku miała by je chłodzić. Dlatego moim zdaniem należy zachować te same odległości i pozycje co dla czerpni i wyrzutni powietrza. Wskazane jest także takie umieszczenie skraplacza aby osłonięty był od słońca. AS powinien być tak usytuowany, aby nie przkraczać "norm akustycznych". O aspekcie estetycznym oczywiście nie wspominam.
Gość: Ank
2010-07-17 14:46
Re: Wyrzut powietrza z agregatu a przepisy usytuowania wyruztni
Witam,
Co do odległości AS od czerpni to nawet nie ma dyskusji i na pewno nie może stać zaraz obok. Jednak głownie interesuje mnie AS od okien czy traktować to jako wyrzutnie czy z acji tego że powietrze nie jest brudne tylko cieplejsze aż tak rygorystycznie nie podchodzić do tematu jak między wyrzutnia i oknami w ścianie jest w rozporządzeniu ?
Gość: jaca
2010-07-19 09:53
Re: Wyrzut powietrza z agregatu a przepisy usytuowania wyruztni
Osobiście staram się wybierać miejsca oddalone od okien. Tak na wszelki wypadek. Wiadomo, hałas, temperatura, sąsiedzi. Z drugiej strony jak włączam klimatyzator to okna są raczej zamknięte.