AIRNAMIC - nawiewnik wirowy: doskonałe własności aerodynamiczne w wyniku zastosowania innowacyjnej technologii materiałów polimerowych.

TROX AIRNAMIC – nawiewnik wirowy
Nawiewniki wirowe TROX AIRNAMIC są wynikiem szeroko zakrojonych prac badawczych nad wykorzystaniem innowacyjnych materiałów w technice wentylacyjnej.


Wykonane z tworzywa ABS płyty czołowe nawiewników z unikatowymi kierownicami powietrza łączą doskonałe własności akustyczne z optymalnym stopniem zawirowania strumienia powietrza. Nawet przy dużych objętościowych strumieniach powietrza zapewniony jest doskonały poziom komfortu w pomieszczeniu.

Zastosowanie nowoczesnych technologii materiałów polimerowych pozwoliło na opracowanie i produkcję trójwymiarowo profilowanych kierownic umożliwiających uzyskanie wysokich wydajności przy niskim poziomie mocy akustycznej. Małe prędkości powietrza i różnice temperatury w strefie przebywania ludzi zapewniają doskonały poziom komfortu.

Zoptymalizowana skrzynka rozprężna umożliwia montaż nawiewników we wszystkich typach systemów sufitowych. Nowo zaprojektowany element wyrównujący strumień powietrza zapewnia jego równomierny rozdział. Nawiewnik został wyposażony w przepustnicę regulacyjną o zoptymalizowanych parametrach akustycznych i podwójną uszczelkę na króćcu przyłącznym.

Dane techniczne:
- Płyta czołowa nawiewnika okrągła lub kwadratowa
- Objętościowe strumienie powietrza - okrągła 40 - 345 l/s; 145 - 1.240 m³/h; kwadratowa 30 - 385 l/s; 110 - 1.385 m³/h
- Wielkości - okrągła 400 i 600 mm; kwadratowa 300, 600 i 625 mm.

Szczegółowe informacje i dane techniczne zostały umieszczone w [attach=attach1]karcie katalogowej urządzenia T2.2/1/PL/1[/attach]

Firma TROX od wielu jest liderem w zakresie rozwoju i produkcji zaawansowanych technologicznie komponentów i systemów wentylacji i klimatyzacji budynków. 25 oddziałów w 22 krajach i 13 zakładów produkcyjnych TROX zapewnia firmie wiodącą pozycję w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji, oraz wielką liczbę udanych zastosowań na całym świecie. Założona w 1951 roku i zatrudniająca 3200 pracowników firma TROX realizuje obroty na poziomie 350 milionów EUR w 2010 roku. Ponad 25 własnych biur handlowych i ponad 50 firm partnerskich zapewnia produktom i systemom oferowanym przez firmę TROX rozpoznawalność i uznanie na całym świecie.
Źródło: TROX GmbH