Spółka Rosenberg Klima Polska wzbogaciła swoją ofertę produktową o centralę wentylacyjną Schulbox 750H, dedykowaną do wentylacji pomieszczeń przeznaczonych dla 30 osób, a więc głównie dla szkół, przedszkoli i uczelni.

System wentylacyjny Schulbox 750H Rosenberg dla przedszkoli, szkół i uczelni
Koncepcja wyporowej wentylacji sal lekcyjnych z centralą Rosenberg Schulbox 750 H przewiduje ustawienie urządzenia w pomieszczeniu klasowym, po stronie przeciwnej niż tablica:
Schulbox - koncepcja wentylacji sal lekcyjnych
W górnej części centrali znajduje się kratka zasysająca, pobierająca niedostatecznej jakości powietrze.
Z powietrza tego odbierane jest ciepło – reszta usuwana jest na zewnątrz budynku. W zamian dostarczane jest do klasy (przez dolną część urządzenia) świeże, przefiltrowane powietrze doprowadzane do najdalszych części pomieszczenia. Powietrze wędruje w górę zapewniając dostateczną ilość świeżego powietrza (a tym samym tlenu) każdemu z uczniów:
Schulbox - koncepcja wentylacji sal lekcyjnych
Taki system wentylacji wyporowej zapobiega nawiewaniu zimnego świeżego powietrza z góry na uczniów i możliwościom powstawania przeciągów.

Bezramowa konstrukcja obudowy centrali z panelami pokrytymi podwójną blachą stalową, zapewnia (dzięki izolacji grubości 60mm) bardzo dobre właściwości izolacji cieplnej i tłumienia dźwięków.
W połączeniu z wbudowanymi tłumikami akustycznymi dla powietrza nawiewanego i wywiewanego zachowane są zalecane wartości tłumienia dźwięków wynoszące dla sal lekcyjnych 35 dB(A).

Dane techniczne: Rosenberg Schulbox 750 H
max. wydajność 750 m3/h
elektr. 1 ~ 230 V
moc wejściowa 2 x 120 W
średnica kanałów przyłączeniowych Ø 315 mm
klasa szczelności 2
wymiary: długość 1950 mm, wysokość 2020 mm, szerokość 500 mm
skuteczność odzysku 92%
waga: 96 - 284 kg
izolacja: 60 mm
klasa filtrów F5 / F7
głośność przy max. przepływie w odl. 1 m: 35 dB(A)Źródło: Rosenberg Klima Polska Sp. z o.o.