MEMORY 1000 jest wielokanałowym rejestratorem danych wyposażonym w wejścia analogowe czujników temperatury, wilgotności lub ciśnienia, z wbudowaną drukarką. W ofercie Avicold.

MEMORY 1000  - wielokanałowy rejestrator danych
MEMORY 1000 jest wielokanałowym rejestratorem danych oraz systemem monitoringu zgodnym z normą EN 12830. Wyposażony jest w wejścia analogowo-cyfrowe (do 10 wejść zależnie od modelu), służą do podłączenia czujników wilgotności i ciśnienia (2 wejścia 4...20mA), temperatury (do 8 wejść NTC w zależności od modelu), które w prosty sposób pozwalają na monitorowanie parametrów środowiska poszczególnych punktów kontroli. Dodatkowo posiada konfigurowalne wejścia cyfrowe (2 wejścia, w razie potrzeby istnieje możliwość konfiguracji wejścia NTC jako cyfrowe).

Ilość punktów kontroli można rozbudować podłączając do urządzenia maksymalnie 15 kompatybilnych urządzeń (w zależności od modelu) połączonych siecią Televis RS-485. Połączenie sterowników możliwe jest również za pomocą bezprzewodowych modułów RadioAdapter, co umożliwia bezprzewodowe rozbudowanie sieci.

Wbudowana drukarka termiczna (w zależności od modelu) daje możliwość tworzenia, na miejscu, przejrzystych raportów w postaci tabel i wykresów.

Urządzenie można podłączyć do komputera PC. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu działającemu w środowisku MS Windows można pobierać, archiwizować i wyświetlać dane w formie tabel i wykresów.

Memory1000 posiada menu w języku polskim, charakteryzujące się łatwością obsługi. Duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny umożliwia podgląd wyników pomiarów w czasie rzeczywistym jak i ich historię oraz zaistniałe alarmy.

Wbudowana pamięć wewnętrzna pozwala na rejestrowanie danych przez ponad rok bez konieczności zgrywania. Szeroka gama modeli dostosowana została do różnych potrzeb i wymogów. Modele można rozróżnić w zależności od ilości wejść analogowych/cyfrowych, obecności drukarki termicznej oraz możliwości podłączenia sterowników.

Zaletami urządzenia jest jego prostota obsługi i instalacji. Nie występuje konieczność montażu dodatkowych urządzeń oraz możliwość bezpośredniego wydruku zarejestrowanych danych. Memory1000 pod względem technicznym jest idealny dla monitoringu małych aplikacji.

Dane techniczne znajdują się w załączonej [attach=attach2]karcie katalogowej[/attach]

MEMORY 1000MEMORY 1000MEMORY 1000MEMORY 1000

Źródło: AVICOLD Sp.J.