Trwa kolejna edycja konkursu HELIOSY 2009, adresowanego do kreatywnych, twórczych projektantów systemów wentylacyjnych i ogrzewania nadmuchowego.
Statuetka HELIOS
Celem konkursu jest uhonorowanie projektów wyróżniających się innowacyjnymi, niestandardowymi rozwiązaniami technicznymi i estetycznymi. W konkursie mogą wziąć udział prace, które powstały w okresie od 1 czerwca 2008 do 8 maja 2009. Zgłoszenia są przyjmowane od 1 września 2008 do 8 maja 2009 roku.
Na autorów najciekawszych projektów czekają cenne nagrody. Zwycięzcy otrzymają zaproszenie w podróż po najpiękniejszych norweskich fiordach!
W poprzedniej edycji do konkursu zgłoszono blisko 100 projektów z całej Polski. Nagrodę w kategorii „Innowacje w Technice Grzewczej” otrzymała Pani Ewa Tenerowicz z Pracowni Projektowej Projektowanie i Nadzorowanie Zdzisław Kufel za projekty Fabryki Przetwórstwa Papierniczego i Zakładu Stolarskiego w Topoli. Z kolei w kategorii w „Promowanie Ogrzewania Nadmuchowego” zwyciężyła Pani Danuta Turczyńska z firmy Klimat za projekt Budynków magazynowych Centrum Bik w Sosnowcu i Krakowie.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w tegorocznej edycji konkursu uzyskają wszystkie niezbędne informacje na stronie internetowej www.heliosy.pl.

Komentarze

 • DO PIIB

  PIIB powinna wprowadzić ślubowanie również dla projektantów którzy od lat mają uprawnienia; ślubowanie zgodne z zasadami etyki zawodowej PIIB. Powinny być donosy i zabieranie uprawnień takim pazernym łapówkarzom.

 • Popieram

  A ja popieram takie konkursy i prowizje dla projektantów. Ilość osprzętu i armatury na rynku jest tak ogromna że nie uważam tego zagrożenie dla wolnego rynku. Poza tym pratycznie wszyscy producenci sosują umowy prowizyjne. A jak ktoś nie lubi dodatkowych paru złotych przy okazji jakiegoś tematu to jego sprawa.

 • Potępiac !!!

  W Polsce i tak się to jeszcze długo nie zmieni. 5% prowizji dla projektantów to standard. To taka mała wyrafinowana forma korupcji ...

 • Potepiać

  Takie działania firmy są naganne i niemoralne. Służą do korumpowania projektantów. Korupcja niszczy naszą branżę, bo rynek staje taki jacy my jesteśmy. W Niemczech jest to potępiane.