UNICO to jedyny klimatyzator ścienny bez jednostki zewnętrznej. Z zalet warto podkreślić, że jest to urządzenie ciche i wydajne.Urządzenie UNICO nie potrzebuje jednostki zewnętrznej!
Kompletny system mieści się w jednej jednostce wewnętrznej, co pozwoliło znacznie uprościć skomplikowane procedury montażowe. Np. automatyczne usuwanie kondensatu (w modelach tylko z chłodzeniem) wyeliminowało potrzebę wykonania instalacji odwadniającej oraz uprościło montaż. Do zamontowania klimatyzatora potrzebne jest uchwyt ścienny oraz 2 otwory w ścianie ø 153 mm.

UNICO jest dostępny również w wersji z pompą ciepła, której sprawność zwiększono dzięki zastosowanemu inteligentnemu systemowi odmrażania (IDS - Intelligent Defrosting System).

Obniżenie zużycia energii jest obowiązkiem do którego producent - OLIMPIA SPLENDID podchodzi z największą uwagą. UNICO jest produkowany zgodnie z Dyrektywą Komisji Europejskiej.
Przepływ powietrza jest automatycznie regulowany w zależności od temperatury w pomieszczeniu.
Klimatyzator ten posiada opatentowany system umożliwiający kierowanie strumienia powietrza w górę lub w dół wahadłowo przy użyciu pilota.
UNICO ma opcjonalny zestaw pozwalający na czerpanie powietrza z zewnątrz do pomieszczenia.
Dzięki wbudowanemu mikroprocesorowi oraz oprogramowaniu można sterować pracą klimatyzatora UNICO zarówno z pilota, jak również przez komputer PC.
Klimatyzator UNICO ma zwartą budowę. Zajmuje tyle miejsca co tradycyjna jednostka klimatyzacyjna. Może być zainstalowany zarówno wysoko jak i nisko na ścianie, w zależności od aranżacji wnętrza.
ZALETY UNICO:

Unico to jedyny klimatyzator ścienny bez jednostki zewnętrznej, cichy, wydajny, wszechstronny
Unico to niezależny klimatyzator ścienny, który utrzymuje komfort termiczny w każdym pokoju
Unico może być sterowany zdalnie przez łącze komputerowe
Unico jest dostępny w dwóch wersjach: tylko z chłodzeniem lub pompą ciepła
Unico jest instalowany tylko wewnątrz pomieszczenia, więc nie jest ważne jak wysoki jest budynek i jak trudny jest dostęp do jego elewacji
Unico jest łatwy w montażu: dwa otwory w ścianie to wszystko co potrzeba
Unico jest dostarczany z kompletem akcesorii niezbędnych do montażu
Unico automatycznie usuwa kondensat (wersja z chłodzeniem)


Dystrybutor: GREKA Sp. z o.o. z Bydgoszczy