Danfoss VLT Drives wprowadza nową funkcję ograniczenia prądu do VLT® AutomationDrive. Funkcja ułatwia zastosowanie silników “Ex-e” w miejsce droższych “Ex-d”.

Dodatkowe oszczędności energii z nową funkcją VLT® AutomationDrive
VLT® AutomationDrive
Nowa funkcja ograniczenia prądowego w celu zapewnienia dodatkowej ochrony


Funkcja ma na celu zapewnienie, iż przetwornica nie przekroczy określonego limitu prądu VLT® zapobiegając przez to osiągnięciu przez silnik wysokich temperatur. Nowa funkcja oferuje więcej niż tylko ekonomiczną i elastyczną alternatywę dla obecnych rozwiązań. Daje możliwość dodatkowej oszczędności energii poprzez podniesienie efektywności aplikacji, w których kontrolowana jest prędkość, dotyczy to w szczególności pomp i wentylatorów.Nowa funkcja jest bardzo prosta w użyciu. Poprzez panel obsługi można ustawić w odpowiednich parametrach dane i wymagania silnikowe. Na podstawie tych danych przetwornica określa profil ograniczenia prądowego w zależności od prędkości.
Funkcja ma na celu zapewnienie, iż przetwornica nie przekroczy określonego limitu prądu VLT® zapobiegając przez to osiągnięciu przez silnik wysokich temperatur. Funkcja ułatwia zastosowanie silników “Ex-e” w miejsce droższych “Ex-d”.

Nowa funkcja oferuje więcej niż tylko ekonomiczną i elastyczną alternatywę dla obecnych rozwiązań. Daje możliwość dodatkowej oszczędności energii poprzez podniesienie efektywności aplikacji, w których kontrolowana jest prędkość, dotyczy to w szczególności pomp i wentylatorów.

Inne zalety:
- Wysoka elastyczność w stosunku do stosowanie silników wymagających i pracujących w warunkach podwyższonego ryzyka.
- Możliwość stosowania w całym zakresie mocy od 0,4 do 1200 kW (400, 500 i 690 V).
- Możliwa współpraca z silnikami Ex-d/de oraz Ex-e, bez potrzeby posiadania dokładnie dopasowanych par silnik-przetwornica.
- Prostszy dobór i dopasowanie.

[attach=attach1]>>czytaj więcej[/attach]

Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.