Agregat chłodniczy PEGASUS TFV 2000D przeznaczony do naczep.


Niezwykle ciekawą nowością produktową jest wprowadzony jesienią ub.r. agregat chłodniczy PEGASUS TFV 2000D-E Mitsubishi Heavy Industries przeznaczony do naczep. Jego dystrybucją zajmuje się niemiecka firma HEIFO Transportkühlung będąca europejskim przedstawicielem producenta - Mitsubishi Heavy Industries.
PEGASUS TFV 2000D-E charakteryzuje się największą mocą chłodniczą w swojej klasie (19,06 kW w temp. 0ºC i 9,77 kW przy -20ºC) oraz bardzo wysoką wydajnością powietrzną (5,9 m³/h). Agregat ten wyraźnie odróżnia się wizualnie od produktów oferowanych przez konkurencję: jego obudowa ma bardzo nowoczesny wygląd, a ponadto jest niezwykle płaski - grubość urządzenia to zaledwie 430 mm. Układ wyposażono w 4-cylindrową sprężarkę (Mitsubishi) o pojemności 528 m³ oraz silnik elektryczny o mocy 10,8 kW. Medium chłodniczym jest R404a. Agregat w stanie suchym i bez akumulatorów waży ok. 860 kg.
Seria PEGASUS TFV 2000D-E zawiera w sobie wiele innowacyjnych rozwiązań, które równocześnie chronią ładunek i środowisko, a także pozwalają na obniżenie zużycia energii i kosztów eksploatacji. Np. elektroniczny zawór dławiący pozwalający na dokładną regulację temperatury czy system samodiagnozy Pretrip gwarantujący płynną pracę i identyfikację ewentualnych niesprawności. Z kolei tryb "pump-down" usuwa automatycznie po wyłączeniu agregatu środek chłodzący ze strony niskiego ciśnienia systemu. Tryb "sleep" umożliwia tymczasowe włączenie silnika, jeśli urządzenie przez kilka dni nie jest używane. W wypadku transportu towaru na obszarach miejskich można wykorzystać tryb pracy o obniżonym poziomie hałasu "whisper". Łatwy i nieskomplikowany dostęp serwisowy do wszystkich najważniejszych komponentów agregatu sprawia, że mniejsza jest pracochłonność i tym samym niższe są koszty eksploatacji. Seria PEGASUS jest kompatybilna ze wszystkimi powszechnie stosowanymi systemami telematycznymi.

Mitsubishi PEGASUS TFV 2000D-E będzie można obejrzeć podczas Salonu Urządzeń Chłodniczych, Klimatyzacyjnych i Grzewczych POLAGRA-TECH 2009 w dniach 13-17 września w Poznaniu - teren targów MTP pawilon 5 stoisko nr 129 firmy HEIFO Rüterbories GmbH.