273
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

Taśmy do klejenia izolacji i kanałów wentylacyjnych

NoPuchatku... zaleciałes demagodią... Żadna organzacja w Polsce w chwili obecnej nie chroni interesów instalatorów. Izby Budowictwa mysla raczej o budowlańcach. Jestem członkiem dwóch orjanizacji - i aktywność ich na naszym polu jest ZEROWA. jak zwykle historia wskazuje źródło- musi byc incjatywa oddolna - t74444rzeba sworzyc NOWE. Ale kto chce byc drugim OWSIAKIEM?...

Dla mnie forum nie jest miejscem pozyskiwania wiedzy ale jednym z jego dodatków i lubię czytać o problemach z jakimi borykają się użytkownicy, choćby nie wiem jak były one banalne czy proste ,wiem ze dla was ludzi zajmujących się tematem od wielu lat jest to może żenujące ale nadal uważam że taka jest idea powstawania takiego forum. Myślę ze moderowanie jest zbędne bo to wy sami jesteście moderami ww. forum (chcący nie chcący).Co do zapłaty za wiedze to w moim przypadku ciągle płace za studia a jeżeli uważacie ze jakieś porady wymagają takiej zapłaty to po prostu napiszcie !!!. Moja rola na tym forum sprowadza się jedynie do jego czytania i za porady się nie biorę bo nie czuje się kompetentny , co do FAQ to zapewne i w naszym kraju takie będą powstawać w miarę upływu czasu .Aha i wcale nie domagam się specjalnego traktowania z powodu iż jestem studentem ,po prostu jeżeli pisze ze "zbieram materiały do pracy dyplomowej i jeśli ktos może mi pomóc to proszę o kontakt" to oczekuje pomocy a nie gadania o moim promotorze, to ze za czasów studiowania naszej obecnej śmietanki branżowej nie było internetu nie jest moją (a czy ten wynalazek wpłynie pozytywnie czy negatywnie na poziom wykształcenia młodej kadry to już czas pokaże).

a NOT ? czy też mówiąc dokładniej Stowarzyszenie Inżynierów i Techników SAnitarnych (albo jakoś podobnie to się nazywa) - czy oni wogóle cos robią ? Kiedyś płacąc składke zapytałem tę dziewczyne w sekretariacie dlaczego oprócz zaproszenie na noworoczne party (które nota bene zawsze dostaje jakiś tydzień po czasie) nie dostaje innych zaproszeń ? na sympozja ... szkolenia ... Odpowiedź brzmiała, że zmieniają baze daych i stąd przejściowe kłopoty .. to było 3 lata temu ... ja już nie płace tych składek jakby ktoś chciał wiedzieć :))

Fakt, Izby Budownictwa zrzeszają nie tylko instalatorów lecz również elektryków i inżynierów budownictwa ogólnego. Statut mają piękny, możliwości też. Nie chodzi mi o to, aby Izby finansowały jakieś badania, one mają je "tylko" propagować. Zamiast tego znów dostanę kolejny numer miesięcznika sponsorowanego przez Izbę (na poziomie merytorycznym przesławnego "Muratora"), w którym zapewne znowu dowiem się, że pomieszczenia trzeba wentylować, energia słoneczna jest za darmo, a firma "Vieśmak" wypuściła nowy kocioł o interesującym designie pasującym do nowoczesnego wystroju wnętrza. Ale czego ja w końcu wymagam? Tak, fantasta ze mnie niezły (tak zaraz demagog, bleee), ale to fantaści przecież otwierają innym oczy.
Co do Owsiaka z torbą instalatora, to musiał to by być ktoś: na emeryturze (czytaj: bez powiązań), z kupą kasy (czytaj: bez podejrzeń o pazerność), bez rodziny (czytaj: bez podejrzeń o interesowność), z dużą wiedzą (czyli z szacunkiem) z kupą wolnego czasu (czyli robotny). Ale czy taki ktoś chciałby się jeszcze w to bawić? Che che ...

NOT kolego Szoł-menie, to organizacja aby zrobic sobie papiery rzeczoznawcy i dostac zlecenia tzw chałturki do opiniowania... Organizacja, gdzie starzy wyjadacze uwili sobie gniazdka dla poleszenia sobie i tylko sobie bytu. Nie mam oczywiście im tego za złe, każdy chodzi za kasą... - ale ,że ONI zapomnieli o instalatorach, to juz troche źle. Weszli na wyżyny fachowców i inżynierskich ekperstyz . Dlatego instalatorzy i ich bolączki sa im obce...Ale z drugiej strony - czy oni powinni to robić?.Jakbyśmy zorganizowali Naczelna Organizacje Instalatorów Wentylacji i Klimatyzacji (NOIWiK)- to chyba byśmy mieli tam jakiś oddżwięk ...


Na temat tych porad n aForum - to jak pomyśleć - to masz rację Wally. Dajemy dużo rad za darmo- a o to chyba nie chodzi. Nie widziełem portalu i forum lekarzy - gdzie dają porady za darmo!.
Jak ktoś coś chce wiedzięć - niech dzwoni do nas - czyli specjalistów. A Studentów - niech szkoły uczą !!
Fora lekarskie byly wcześniej niż sobie wyobrażasz , a takich dla pacjętów to są setki .A każdego pytającego powinno się uważać za pacjęta.
Ale jeżeli wymiana czynnika jest porównywalna z operacją na otwartym mózgu to sorry.
Może liczysz że siedzi sobie dwóch profesorów przed komputerem i wymieniają doświadczenia.
WIELCY SPECJALIŚCI PUKNIJCIE SIĘ W GŁOWĘ I JEŻELI MOŻECIE TO UDZIELAJCIE ODPOWIEDZI ALBO PA,PA
BO POCO TU ZAGLĄDACIE

Puchatku, o Owsiaku to napisałem dlatego ,że chłop sie narobił tylel at - a teraz mu pupe obsmarowywują. Bo inne organizacje "charytatywne" - nie mogą go znieść. Podejrzewam ,że ta nowa zmiana podatkowa o darowiznach , między innymi miała uciąc łep Owsiakowi.
Wracając do nowej organizacji - taki NOWY facet (nawiedzony) - odwaliłby robote, założył organizację , zrobił porządek ... - a za pare lat czapkami go przykryją... Bo stworzenie takiej organizacji - NIKOMU nie będzie się podobało . Trzeba dobrej woli prawie wszystkich - a tutaj mamy duuuużo animozji do każdej osoby. ten nie lubi tego , tamten nie zapłącił temu , tam się źle na niego patrzyli , tu obmówiono tego , itp , itd..taka nowa organizacja nie ma szans...

Poszukuję informacji na temat porównania pomiędzy centralami wentylacyjnymi z odzyskiem ciepła do domku jednorodzinnego 300 m2 firm: Pro-vent, Koss i inne. Jaką najlepiej wybrać, aby była cicha i wydajna oraz nie była zbyt kosztowna potem w ekspoatacji (np. filtry itp). Z góry dzięki za pomoc,

To pytanie zadałeś nie na tym forum o taśmach klejących,ale podpowiem ci. wejdź na link;
http://www.koss.pl/subpage.php?l=1&go=20&subid=92
może to cie troche oświeci

Wydaje mi sie ze Wally to typowy polski businessman. Jesli sie nie szanuje ludzi na forum to rowniez nie szanuje ludzi w sojej firmie. Juz sobie wyobrazam jak ludzi traktuje w firmie. Pewnie leca do pracownikow: ty k..., h..., spie..... Wlasnie tym sie rozni praca w polskich firmach w polsce a zagranica. Nie wspomne juz o zarobkach. Na szczescie uwlonilem sie od tych polskich businessmanow. Ulga to wielka.

Idź się kolego ?? przewietrz i zrecyrkuluj sobie swoje szare komórki.Potrzebna ci jest rekuperacja odzysku zdrowego rozsądku.
Z paru zdań na forum już właśnie ty kolego zaszufladkowałeś "typowego polskiego biznesmena" wpisując swoje kiepskie dywagacje i nic na temat- a ty "typowy polski pracowniku" jedź tam gdzie pracujesz i ciesz się ,że ktoś jeszcze na tobie się nie poznał, boś niczym własnie nie zabłysnął. A właściwie co tutaj robisz na tym forum?, s..j stąd. Tego właśnie chciałeś masochisto?

Zal Ci d. sciska ze normalni ludzie moga pracowac w normalnych warunkach i za przyzwoite pieniadze bez wysluchiwania obelg. Pokrzyc sobie jeszcze, smiac mi sie chce ze wlasciciel (PREZES) musi sobie jeszcze pobluzgac na forum. Ha ha. Pa

hPozdro czy sprzedajecie majtki na sztuki tak jak fajki u żyda??

Majtki blaszane dla dziewic możemy zrobić...

Wally no po kiego grzyba oddzywasz się na tak głupie,prymitywne debilne zaczepki.Nawet nie próbuja cie zrobic w balona tylko pisza głupoty.Odpuść sobie będziesz zdrowszy

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.