265
226
264
Strefa ekspertów HVACR

Ranking producentów central wentylacyjnych

Witam

Czy ktoś obeznany na rynku może podać wsój ranking producentów? central. Wiem, że będzie to ocena subiektywna, ale może po paru odpowiedziach miałbym wyrobione pojęcie o produktach na rynku, i co z czym mozna porównywać

AT

zależy jaki ranking....

ranking sprzedaży jest odwrotnie proporcjonalny do rankingu jakości = w Polsce sprzedaje sie najgorsze jakościowo polskie produkty bo są tanie.
Jesli chodzi o wyższą półkę to tak jak rozwój gospodarczy Polski do Europy - jakość i technologia zagranicznych zanzych producentów o 10-15lat wyprzedza tą polską.

Swegon
Wolf
Frapol
CP
DanPoltherm
VBW
VTS

hehe...CP tak wysoko, to najgorszy szajs na rynku ...chyba nawet gorszy od VTS dobrze poskładanego.

dan polterm ....????

co to ,kto to ,producent--NIE
Dystrybutor --DANTHERMU !!!!!!!

O

Swegon
Gea
Flakt
Komfovent
VBW
VTS
CP
Juwent

hehe...to powyżej to chyba ktoś z Ventia napisał...Konfowent so słaby produkt....i narazie to sie wogóle nie sprzdaje w porownaniu do konkurecji powyżej...na prestizowych tematach nikt raczej tego nie zaakceptuje....na Urzędzie Gminy w wypizdowie może i tak.

co do rankungu chyba kroś zapomniał o Wolf'ie, Euroclimie, Klimorze, Lennoxie ....itd.

o czym Wy piszecie? moze czas podejsc faktycznie od strony technicznej urzadzen? kto stosuje jakie wentylatory, jaka izolacja (mostki cieplne - i straty ciepla zimom), jakie wymienniki, jak sa zlozone... o automatyce nie bede pisal, bo zaden z rodzimych producentow nie stosuje firmowej, tylko biora z malych firm i potem jest kicha (szczegolnie vts i vbv)...
poza tym centrale to szerokie pojecie... nie da sie basenowych i higienicznych wrzucic do tego samego worka...
najwieksza sprzedaz maja liderzy: chinski vts, vbv i itp. sprzedaz duza, ceny niskie... a jakosc? podawanie parametrow jako orientacyjnych... wyzylowane wentylatory z falownikami pracujacymi na wysokich parametrach. pozniej jak potrzeba zwiekszyc nieco wydatek padaja...
najlepsze sa i tak zamiany basenowych central na pseudobasenowe... oczywiscie inwestora zawsze da sie przekonac, przeciez sie nie zna i tylko cena do niego dociera... pozniej sie okazuje jakie sa realne koszty serwisu... i jak czesto nalezy go wzywac.

popatrzmy w dobory central i brak ciaglosci parametrow powietrza w poszczegolnych sekcjach. kombinowanie na wilgotnosci powietrza..

powiedzcie mi jak to mozliwe ze mam centrale z wymiennikiem krzyzowym, po ktorym temp jest 2 st, a juz sekcje dalej na nagrzewnice wchodzi 4 stopnie... znaczy sie ogrzalo samo?rozumiem ze w zwiazku ze zmiana przekroju na nagrzewnicy nastapilo ogrzanie?

Pytanie czy po wymienniku masz odrazu nagrzewnicę czy jeszcze po drodze jest wentylator?
Jeśli jest wentylator to niektórzy producencie podwyższają sobie temp powietrza zakładając że silnik wentylatora wytwarza ciepło i ogrzewa powietrze przelatujące przez niego.

buahahahahaha, co to jest?

Mój subiektywny ranking to:
1) Swegon
2) Gea
3) Lennox
4) Systemair
5) Komfovent
6) VTS
7) VBW
8) Juwent
9) Wolf
10) CP
10)

nieśmiało zapytam o Dospel...

1. Menerga
2. Trox
3. Flakt Woods
4. IV Produkt
5. Swegon
6. GEA
7. Wolf

Witam,
robiłem trochę przy wentylacji mechanicznej, więc szczerze polecam:
-COMAIR
-Brink
-Frapol
W porównaniu do innych jakością i technologią wychodzą ostro naprzód, w ich wycenach widać o co chodzi i za co płacimy. Klienci zawsze byli zadowoleni.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.