273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

prosze o pommoc

Zwykła, sucha sosna 5 x lepiej przewodzi niż styropian.
A 30 cm styropianu w podłodze to juz nie tylko moja fanaberia a norma.

Zwykła, sucha sosna 5 x lepiej przewodzi niż styropian.
A 30 cm styropianu w podłodze to juz nie tylko moja fanaberia a norma.
I tu się z Panem zgadzam izolowanie od wewnątrz i o proponowanych grubościach poza podłogą to już Pana "fanaberie"
Miłego dnia

Fajne stwierdzenie, awax jak dotąd to samo było z azbestem R22 czy czym tam chcesz. Masz rację jak dotąd !!!
A co do klimy, to ja na ten przykład nie znam nikogo kto by sobie koniecznie chciał zamontować klimę gdy nie jest mo ona potrzebna.
Czy np. telewizor LCD jest każdemu potrzebny,a ja nie znam nikogo kto by nie chciał go posiadać ,a klima w samochodzie ,chociaż przepraszam gdyby tak wewnątrz autka 30 cm.wełny mineralnej .........
Ale to wszystko drobiazgi,zapowiada się ładny dzień i gdyby nie to ,że moja łódka nie ma klimy to chyba prysnąłbym na ryby.
pozdrawiam.

Izolacja to "termos" i robienie różnej brubości izolacji trochę nie ma sensu, zresztą pewien jestem, ze robiąc chłodnie Pan o tym wie.

Moja łódka też nie ma klimy ale ma przynajmniej ogzrewanie co jest OK na ta zimna wiosnę.

przy opcji totalnego zaizolowania się , proponuję nie zapomnieć o skutecznej wentylacji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tylko w audycie występuje pojęcie izolacji częściwej, czyli ocieplenia, dla kogoś kto rozumie choć trocę fizykę jasne jest, że izolacja skuteczna to izolacja "totalna" a nie "audytalna" co do wentylacji... przecież piszemy na www.went...

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.