273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Problem z pompą ciepła (zewnętrzna - powietrze) - pomocy!

dokładnie tak i nie popuszczaj. Pozdrawiam

Nieciekawy przypadek!! Ale zainteresowało mnie co innego!! Jak ma Pan projekt na instalację centralnego ogrzewania - niech Pan poda, jakie jest maksymalne zapotrzebowanie na ciepło. A tak poza tym - gdzie Pan mieszka...może da się coś na to wszystko poradzić. Bardzo chętnie oglądnął by Pana instalację, gdyby to było w pobliżu. Poza tym, każde urządzenie ma tabliczkę znamionową - a tam dokładny typ pompy ciepła. Niech Pan napisze co tam jest - poszperam trochę po katalogach. Pozdrawiam

Nie było projektu jakiegos oficjalnego. Wszystko obliczał i przygotował facet z firmy, która to instalowała. Instalacja znajduje się w okolicach Leszna (wlkp.)
Co do tabliczki - będę tam niedługo to spróbuję coś odczytać i podać tu później.
Nadmienię tylko, że wpomniana superoszczędna i wydajna i nowoczesna i oh i ah pompa ciepła "zjadła" już prawie 8 000 kWh od 10 listopada... rewelacja prawda? Aż mnie korci by podać tę firmę tu do publicznej wiadomości, aby każdy kto nie ma co robić z sianem korzystał z jej usług.

Odczytałem z tabliczki znamionowej na pompie.
Jest tam jakaś tabelka i podana moc. Mniej więcej jakoś tak: Pt 19 kW, Pe 6 kW i obok Pt 18 Kw, Pe 5kW.
Mogłem pomylić cos z tymi "Pt" i "Pe", moc była podana z 3 miejscami po przecinku, ale "+ -" właśnie tak to wygląda.
Pompa ma więc moc większą (?) niż stary piec elektryczny (miał 15 kW).
Jak interpretować powyższe "moce"? Skąd to zużycie?

Pe-moc elektryczna, Pt-moc grzewcza(może podana dla różnych warunków, stąd ta różnica)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.