273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

podajnik brucer

mój piec Brucer 35 kw spala 36 kg ruskiego groszku na dobę przy temp.zewnętrznej od -5 do -10 , ogrzewam 300m
nowe budownictwo w sumie 26 grzejników z czego 1/2 nastawa 4 i 1/2 nastawa 3 i ciepła woda o poj.150 litrów.

pochfal się pan czy jesteś zadowolony z tego palnika i ile razy za dnia jesteś pan przy piecu-wyciąganie spieków i ile razy czyściś pan piec w ciągu tygodnia i jak wygląda dach i otoczenie posesji pozdrawiam.

Sprzedam nowy Podajnik Brucer +motoreduktor NOrd + kosz , kupilem ale okazało się że nie mogę załatwić korpusu kotła co wcześniej było dograne( :/ ). Tak że chcę kupić nowy kocioł a podajnik sprzedać , sprzedam taniej niz na domer. pl
tel 723 629 833
Pozdrawiam

Nie wiem czy na te stronę jeszcze ktoś zagląda, chciałem zapytać Bernarda jakie ma spostrzeżenia z dwu letniej eksploatacji przerobionego palnika retortowego a raczej podajnika ślimakowego w którym jak sądzę jest jeszcze ślimak żeliwny. Sprawa ta zainteresowała mnie z racji chęci dokonania podobnej zmiany w moim piecu / moc ca 18kW , powierzchnia do ogrzania ca 90m\2/
W związku z tym że jak poczytałem to na tym forum nie wielu ten temat interesuje to podaję adres e-milowy sp9tci@poczta.onet.pl

Walczę już z tym palnikiem dość długo i chyba wyczerpałem wszelkie kombinacje ustawień i teraz stwierdzam że to najgorszy rodzaj palników w kotłach z podajnikiem. Najlepszy to wg mnie pancerpol z obrotową retortą, no i kotły z tłokiem. Nie wiem jak się spisują palniki ekoenergia (taka szufelka na końcu żmijki), ale mogą być niezłe.
A w tym brucerze jak ustawię mało wiatru żeby nie było spieków, to piec zaczyna palić dwukrotnie więcej opału, z kolei jak dołożę wiatru to piec przy tych samych podawaniach dostaje kopa energetycznego, ale pojawia się bardzo dużo szlaki a w palniku jest taka guma żarowa.

Jeśli ktoś ma problemy z brucerem to mogę pomóc.
Mniejsza dysza paleniska i dobry deflektor załatwia sprawę.
Ogólnie palniki brucer nawet w kotle 25kW są za duże.
Jak macie problemy to proszę zapukać gg-2426716 lub minertu@gmail.com

Ja zakupiłem palnik Brucer w 2009r i do tego wykonałem kocioł własnej myśli technicznej. Jest to kocioł z szufladami wodnymi poziomymi, do tego kilka rur pionowych, no i oczywiście ruszt stały wodny około 20cm nad palnikiem. Pod rusztem odpowiednich rozmiarów deflektor w celu rozprowadzenia równomiernie ciepła, jak i do odbijania fragmentów stałych. Sterownik zastosowałem Lider z Kom-Steru i. I jest to coś wspaniałego. Pali świetnie i spala świetnie. Dmuchawa ustawiona procentowo odpowiednio do rodzaju opału. O tym że na dach przez komin coś się wydostaje??? Dużo mógłbym na ten temat mówić. Niestety niektórych głupot na temat Brucera nie sposób czytać. Pozdro.

Jestem świeżym użytkownikiem Brucera 35kW w piecy Heitz, od początku czyli od 3 dni obserwuję że palnik wypala paliwo tylko na połowie wielkości a reszta stoi, co zrobić aby płomień i żar był na całej powierzchni retorty??
Tak jakby za mało powietrza szło od tyłu na retortę a za dużo od strony dmuchawy. Dysze mam ułożone prawidłowo strzałką jak w instrukcji.
Czy nawiercenie dodatkowych otworów coś pomoże??

Antoni mam pytanie jak ustawić ten palnik brucer żeby było w miare ok
Piec mam 20 kw dmuchawa 83w o wydatku 255m3/h
Co nie robie to ciagle mi się robia spieki wegla
mam ustawienia
5s podawanie
21 s przerwa
dmuchawa 60% (dmuchawa nie ma zadnej klapki jest regulacja procentowa od 1 do 100% mocy)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.