Gość: Maciej
2007-02-20 00:00
zmiana sposobu uzytkowania
W niedługim czasie mam zamiar kupic pomieszczenie gospodarcze o pow ok 30m2 w budynku mieszkalnym wielorodzinnym 12kondygnacyjnym i chciałbym tam dokonac zmiany sposobu uzytkowania na mieszkanie.(budynek posiada instalacje gazową) Pomieszczenie to nie ma dostepu do pionów kanalizacji i do wentylacji grawitacyjnej.
Z kanalizacja planuje zrobic kompaktowa przepompownie.
Aktualnie instalacji oddymiania tam nie ma ale w przyszłym roku bedzie.Gazu nie chce. Wentylacje kuchni i łazienki planuje wykonac za pomoca przewodów (stalowych badz PVC) wyprowadzonych ponad dach - długość ok 2m.
Czy wykonana w ten sposób adaptacja bedzie spełniała wszystkie wymagane przepisy i czy dostane decyzje o zmianie sposobu uzytkowania? Dziekuje za odpowiedz. Tylko prosze bez podpowiedzi o rekuperatorach.
Gość: ola
2007-02-21 00:00
Re:zmiana sposobu uzytkowania
Najlepiej zapytaj o to w wydziale architektury w odpowiednim urzędzie miejskim. Podejrzewam, że będziesz potrzebował pozwolenia na budowę no i w konsekwencji projektu. Najlepiej zleć projekt komuś kto pracuje w wydziale architektury(lub skorzystaj z polecenia tej osoby "Czy nie wie pan/pani kto mógłby mi to zaprojektować?")Przyspieszy to cała procedurę.
Powodzenia.