Gość: ella
2011-08-31 12:00
Wentylacja sal szpitalnych
Witam,

Poszukuje jakiś informacji nieco bardziej konkretnych niż :

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA1)
z dnia 22 czerwca 2005 r.
w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej


chodzi o pomieszczenia pracowni cytoskopowe i endoskopowej wraz z przyległymi myjniami

moze ktos sie spotkał z wymogami dla wentylacji tego typu pomieszczen??

Gość: bury
2011-09-06 12:45
Re: Wentylacja sal szpitalnych
Bardziej bym się obawiał projektem wod-kan, myjnia dla przyrządów endoskopowych wymaga ciągu technologicznego mycia przyrządów endoskopowych( sprawdzenie szczelności endoskopu, mycie wstępne, mycie wtórne i dopiero do myjki), oraz zastosowania urządzeń do uzdatniania wody. Jeśli chodzi o samą myjnie, najistotniejsze są DTR urządzeń jakie mają znależć się w pomieszczeniu myjki. Przy pomieszczeniu kolanoskopi trzeba uważać na pomieszczenie przygotowania pacjenta, rozporządzenie określa co ma sie w nim znaleźć. W duodendoskopii trzeba uważać na wentylacje z uwagi na zastosowanie gazów anestezjologicznych.
Pozdrawiam
Bury
Gość: bury
2011-09-06 13:00
Re: Wentylacja sal szpitalnych
poza tym tamto rozporządzenie jest nieaktualne proszę zapoznać sie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 2 lutego 2011, Dziennik Ustaw Nr31

Gość: Łukasz Barnaś
2011-09-08 08:45
Re: Wentylacja sal szpitalnych
W rozporządzeniu za dużo informacji na ten temat nie ma, ale utrzymać odpowiedni napływ powietrza w stosunku do wszelkich przyległych pomieszczeń trzeba utrzymać. Proszę napisać na pv, bo zajmowałem się także pozostałą infrastrukturą techniczną poza pom. czystymi.
Gość: bury
2011-09-12 11:30
Re: Wentylacja sal szpitalnych
w salach zabiegowych endoskopii trzeba utrzymać nadciśnienie (strefa czysta), w stosunku do pozostałych pomieszczeń przylegających, w pomieszczeniach gdzie są wykorzystywane gazy anestezjologiczne ( duodendoskopia) należy dodatkowo rozbić wywiew w stosunku 80dół dół 20%góra, rozmieszczenie punktów nawiewu nie może powodować przepływu powietrza od strony głowy pacjenta przez pole operacyjne. Oraz miłe udogodnienie dla służb technicznych szpitala: ręczna przepustnica na bajpasie powietrza zew i wywiewu za centrala - takie rozwiązanie pomorze przy dekontaminacji pomieszczeń.
Pozdrawiam
bury
Gość: niskloas@
2012-08-08 14:52
Re: Wentylacja sal szpitalnych
Gość: bury
2012-08-10 09:32
Re: Wentylacja sal szpitalnych
WAZNE: POMIESZCZENIA MYJEK PRZY SALACH ENDOSKOPOWYCH MUSZA MIEC DYDYKOWANA WENTYLACJE MECHANICZNA , ZE WZGLEDU NA TOKSYCZNE ROZPUSZCZALNIKI UZYWANE W MYJKACH.
POZDRO
BURY