Gość: melasa
2007-05-08 00:00
Szkolenie elektryczne
Witam. Pszukuje jakiegoś szkolenia elektrycznego (warszawa), które pozwoliłoby orientować się w zagadnienieniach elektrycznych (szafy sterownicze, obsługa sterowników, małe rozdzielnie elektryczne). Studia zaoczne raczej nie wchodzą w rachubę, chodzi mi raczej o jakieś kursy ew. studia podyplomowe. Czy słyszeliście o czymś takim?
Gość: NikT TakI
2007-05-08 00:00
Re:Szkolenie elektryczne
Witam
Zanim zostaniesz elektrykiem napisz najpierw kim jesteś z zawodu. Bo nie z każdego człowieka może być elektryk. Co prawda uprawinienia zdobyc może każdy ale jak sie "nie czuje" tematu to nawet uprawniena nie pomogą.
Studia podyplomowe nie nauczą Cię obsługi sterowników - może pozwolą poznać je, jednak dopiero doświadczenie na "żywym organiźmie" pozwolą oswoić sie z tematem
Gość: melasa
2007-05-08 00:00
Re:Szkolenie elektryczne
jestem inżynierem po inżynierii środowiska. Nie zależy mi na uprawnieniach, bardziej na podbudowie teretycznej + jakaś wiedza praktyczna. Potrzebuje wiedzy ogólnej tj. zapoznać się z budową oraz działaniem przekażników, silników i innych aparatów elektrycznych, ze sposobem ich doboru, z pracą sterowników. Na studiach miałem elektrotechnikę (1 semestr + laboratorium), ale jest to stanowczo za mało. Co do praktyki jako takiej, to mam się gdzie uczyć, zajmuje sie bowiem chłodnictwem (uruchomienia). Interesowałoby mnie szkolenie dla nieelektryków.