Gość: Tom
2008-08-14 00:00
CADvent problem z Xref
Witam. Robię projekt wentylacji w programie CADvent 5.6 i napotkałem na taki oto problem.
Instalacja, którą projektuję występuje na dwóch kondygnacjach budynku. Postanowiłem przetestować możliwość załączenia innej kondygnacji jako Xref. Wszystko działało do pewnego momentu. W tej chwili jak załadowany jest xref z drugą kondygancją to po wciśnięciu obliczeń pojawia się na linii poleceń (tak jak normalnie) "Select object in system to calculate..." - wybieram element danego systemu po chwili mielenia komputera pojawia się komunikat:
"Applying calculated data..." (tak jak po wciśnięciu OK na oknie obliczeń- u mnie sie to okno teraz nie pojawia). Program zachowuje się jakby te obliczenia i ich potwierdzenie wykonał gdzieś w tle bez mojej ingerencji.
Jeśli wyłączę ten xref to wtedy te systemy, które są tylko na tej pierwszej kondygancji liczy prawidłowo (pojawia się okno obliczeń i wszystko jest cacy jak dawniej), natomiast systemy, które zaczynają się na pierwszej kondygancji, a dalszy ciąg i nawiewniki mają na drugiej kondygnacji- po wciśnięciu obliczeń pokazuje się okno błędu, że "...perhaps flow = 0...". Szanowni znawcy programu o co może chodzić bo stoję w miejscu i nie mogę tego skończyć. Zaznaczam,że we wcześniejszej wersji chyba 5.06... miałem to samo (myślałem że nowa wersja i przeinstalowanie pomoże.
Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś spotkał się z tym problemem, albo ma jakiś pomysł jak temu zaradzić. Będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Tom.
Gość: K
2008-10-03 00:00
Re:CADvent problem z Xref
Witam!
Niestety nie pomogę w problemie, ponieważ sama chciałabym nauczyć się Cadventa. Czy mógłby Pan podzielić się wiedzą na temat etgo programu -może ma Pan jakiś kurs w pdfie lub jakies demo ze szkoleniem z Cadventa?
Byłabym wdzięczna.
Pozdrawiam.