W dniach 23-24 października 2013 odbyły się III Warsztaty zorganizowane przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Szkoleń i Certyfikacji w Bydgoszczy. Warsztaty odbyły się w Hotelu Pan Tadeusz w Osielsku.

Właśnie dobiegły końca III Warsztaty „Amoniakalne Instalacje Chłodnicze – potencjalne możliwości oszczędności na etapie projektowania i eksploatacji”.
Podczas warsztatów poruszano wiele różnorodnych zagadnień związanych z instalacją chłodniczą. Uczestnicy pierwszego dnia mieli okazję wysłuchać takich wykładów jak:
- Wymagania prawne dotyczące urządzeń chłodniczych i ziębniczych podlegających dozorowi technicznemu
- Dezyderat Nr 3 Komisji do Spraw Kontroli Państwowej – odniesienie kontroli przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy
- Obsługa amoniakalnych maszynowni chłodniczych, a dobór sprzętu ochrony dróg oddechowych i ciała
- Jak obniżyć koszty. Nowoczesne maszynownie chłodnicze
- Zaawansowane sterowanie źródłem oszczędności
- Oszczędzanie z uwagi na utrzymanie ciągłości ruchu instalacji chłodniczych
- Audyt energetyczny układów chłodniczych

W drugim dniu odbyły się takie wykłady jak:
- Odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych
- Nowości w automatyce firmy Danfoss. Nowy system części zamiennych do zaworów Danfoss
- Wpływ temperatury i wilgotności powietrza oraz prędkości i ilości wymiany powietrza na skuteczność odprowadzania ciepła podczas wychładzania półtusz wołowych
- Problemy w eksploatacji urządzeń chłodniczych na przykładzie tunelu Frigoscandia 220W oraz wpływ właściwej obsługi technicznej i utrzymania ruchu na ich efektywne wykorzystanie
- Obserwacje z eksploatacji urządzeń chłodniczych okiem serwisanta

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Pan Włodzimierz Nekanda, Pan Mikołaj Klenkiewicz, Pan Mateusz Lisewski, Pan Piotr Kamecki, Pan Marek Mierzwiński.


Podczas wykładów, obecni mogli podejmować burzliwe dyskusję. Niektóre tematy wzbudzały dosyć spore kontrowersje, a uczestnicy przedstawiali różny punkt widzenia. Sala Hotelu wypełniona była po brzegi. Pomiędzy wykładami osoby będące na warsztatach mogły wymieniać własne poglądy i poznać poglądy pozostałych osób.

Kujawsko – Pomorskie Centrum Szkoleń zaprasza już w dniu dzisiejszym na kolejne, tym razem IV Warsztaty. Jednak przy okazji zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w szkoleniu „Maszynista Chłodni/ Operator Amoniakalnych Instalacji Chłodniczych”, które odbędzie się w terminie 18-23 listopada br. Jest to jedno z niewielu szkoleń, które odbywa się otoczeniu instalacji dzięki uprzejmości firm lokalnych. Daje to możliwość zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także praktycznej. Grupa liczy do 20 osób, stąd każdy z uczestników tego szkolenia jest w stanie w aktywny sposób wziąć w nim udział.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony www.szkolenia-bydgoszcz.com.pl i do zapoznania się z aktualnym harmonogramem szkoleń!

Galeria z III Warsztatów
„Amoniakalne Instalacje Chłodnicze – potencjalne możliwości oszczędności na etapie projektowania i eksploatacji”

III WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII WarsztatyIII Warsztaty
III Warsztaty