Firma Trane wprowadza do swojej oferty nowość - przyjazny dla środowiska, chłodzony powietrzem agregat wody lodowej ze sprężarką śrubową Sintesis™ o zwiększonej sprawności i niedoścignionej wydajności.

Trane wprowadza nowość – agregat wody lodowej ze sprężarką śrubową Sintesis™

Nowe urządzenie wchodzi w skład linii produktów Ingersoll Rand EcoWise™, które zostały zaprojektowane z myślą o zmniejszeniu oddziaływania na środowisko. W tym celu zastosowano najnowszej generacji czynniki chłodnicze o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) i wysokiej sprawności.

Jako czołowy, światowy dostawca systemów i rozwiązań komfortu do pomieszczeń oraz marka Ingersoll Rand, firma Trane wprowadza najnowszy w asortymencie Sintesis™ model chłodzonego powietrzem agregatu ze sprężarką śrubową RTAF G. Nowe urządzenie o wysokiej wydajności przeznaczone jest do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), a przy tym nie przyczynia się do powstawania zmian klimatycznych. Rozwiązanie jest przeznaczone dla właścicieli budynków użyteczności publicznej w Europie, gdyż dzięki niemu mogą osiągnąć swoje cele dotyczące zrównoważonego rozwoju. 

Najwyższa dostępna moc agregatu RTAF G to 1700 kilowatów (kW). Dzięki temu urządzenie stanowi korzystną ofertę dla większości zastosowań w dużych obiektach komercyjnych i przemysłowych, wymagających maksymalnej wydajności przy ograniczonej przestrzeni. Zastosowanie czynnika R-1234ze o prawie zerowym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), pozwoli na to, by nowy model stanowił dobrą ofertę dla klientów, którzy zamierzają rozpocząć korzystanie z najnowszej generacji czynnika chłodniczego, jednocześnie zachowując lub podnosząc wydajność, funkcjonalność i sprawność posiadanych instalacji.

- Cieszymy się, że możemy wzbogacić nasz asortyment wysokiej klasy agregatów wody lodowej o model Sintesis RTAF G, co stwarza naszym klientom szeroki wybór rozwiązań umożliwiających prowadzanie działalności opartej na zasadach zrównoważonego rozwoju – mówi Jose La Loggia, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Trane w Europie. - Firma Trane wprowadza innowacyjne rozwiązania, wsłuchując się w potrzeby klientów, którym zależy na osiągnięciu celów dotyczących zrównoważonego rozwoju bez uszczerbku dla jakości, niezawodności czy wydajności. Dlatego też nieustannie proponujemy takie rozwiązania, jak nasz ostatni model, dzięki któremu mogą osiągnąć swoje cele – dodaje.

Agregaty wody lodowej Trane Sintesis
Cały asortyment Sintesis obejmuje szeroką gamę wysokiej sprawności agregatów wody lodowej chłodzonych powietrzem, stworzonych do użytku w biurach, obiektach przemysłowych i obiektach opieki zdrowotnej. Modułowość i elastyczność tej oferty gwarantuje spełnienie potrzeb klientów w Europie w zakresie sprawności energetycznej i zrównoważonego rozwoju. Wszystkie agregaty serii Sintesis spełniają wszelkie obowiązujące przepisy Unii Europejskiej dotyczące Ekoprojektu wynikające z Dyrektywy 2009/125/WE, dotyczącej produktów związanych z energią (ErP).

- Firma Trane angażuje się w tworzenie nowych urządzeń i usług, które pozostawiają klientom decyzję, w jaki sposób chcą spełnić swoje cele dotyczące zrównoważonego rozwoju – mówi Donny Simmons, Prezes Ingersoll Rand ds. komercyjnych instalacji HVAC w Ameryce Północnej, Europie, w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki. - Nasze innowacyjne rozwiązania są spójne ze zobowiązaniem klimatycznym Ingersoll Rand, które polega nie tylko na zwiększaniu sprawności naszych operacji, ale również ma na celu pomóc klientom w wypełnianiu, a nawet przekraczaniu ich zobowiązań – wyjaśnia.

Sintesis RTAF G to jeden z produktów linii Ingersoll Rand EcoWise, stworzonych z myślą o zmniejszeniu oddziaływania na środowisko, poprzez zastosowanie najnowszej generacji czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) i wysokiej sprawności.

 

Dowiedz się więcej

 

Zobowiązanie klimatyczne Ingersoll Rand
Firma Ingersoll Rand podjęła zobowiązanie klimatyczne, aby do roku 2030 obniżyć emisję gazów cieplarnianych (GHG) generowanych przez jej produkty. Zobowiązanie klimatyczne firmy obejmuje:

  • Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych (GHG) związanych z czynnikami chłodniczymi wykorzystywanymi w naszych produktach o 50% do 2020 r. i wprowadzenie alternatyw o niższym potencjale tworzenia efektu cieplarnianego w całym asortymencie do 2030 r.;
  • Inwestycje o wartości 500 mln USD w prace badawczo-rozwojowe nad produktami w okresie kolejnych pięciu lat w celu sfinansowania długoterminowego obniżenia emisji GHG;
  • Zmniejszenie emisji GHG związanej z działaniami firmy o 35% do 2020 r.

 


Na ten moment zobowiązanie klimatyczne firmy pomogło uniknąć wyemitowania około 6,7 mln ton CO2, co odpowiada emisji CO2 z ponad 700 tys. gospodarstw domowych. Wzmacniając swoje zobowiązania, firma Ingersoll Rand wprowadziła produkty EcoWise™, stworzone z myślą o ograniczaniu oddziaływania na środowisko przez zastosowanie nowej generacji czynników chłodniczych o niskim potencjale tworzenia globalnego ocieplenia oraz wysokiej sprawności. Do 2030 r. firma zamierza zmniejszyć swój ślad węglowy o 50 mln ton metrycznych.