Firma Trane® czołowy globalny dostawca rozwiązań usług w zakresie komfortu i poprawy jakości powietrza w budynkach oraz marka Ingersoll Rand, wprowadzają Airfinity™ XL, najnowsze, większe modele do swojej serii wielofunkcyjnych central dachowych do ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) już dostępnych w Europie.

Trane przedstawia nowe, większe modułowe centrale dachowe o wysokiej sprawności Airfinity™

Nowe urządzenie przekracza wymogi minimalnej sprawności sezonowej na rok 2018, określone w dyrektywie dotyczącej produktów związanych z energią (ErP) 2016/2281, co jest odzwierciedleniem zaangażowania firmy w dostarczanie klientom rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.ErP

Centrale dachowe Airfinity™ to lekkie, kompaktowe i modułowe urządzenia HVAC typu plug-and-play, idealne do zastosowań zarówno w handlu detalicznym, jak i w hurtowniach. Centrale z tej oferty zostały stworzone z myślą o oszczędności czasu instalacji, a także ograniczeniu początkowych i bieżących czynności konserwacyjnych przez zwiększenie sprawności energetycznej istniejących budynków użyteczności publicznej, w których niezbędne jest dostosowanie wybranych rozwiązań do konkretnych potrzeb.

Wielofunkcyjne centrale dachowe Airfinity™ XL są wyjątkowo elastyczne w zakresie konfiguracji, a także można je łatwo dostosować w zależności od zastosowania w małych i średnich budynkach o zwiększonym zapotrzebowaniu mocy od 120 do 220kW i przy nominalnym przepływie powietrza 4200m3. Jednoczesne wykorzystanie modułu odzyskiwania energii Trane można osiągnąć przy mocy rzędu nawet 290kW. Nowe modele są łatwe w montażu i jeszcze łatwiejsze w obsłudze, a przy tym mają zmniejszone potrzeby konserwacji.

- Nowe, większe agregaty Airfinity™ XL stworzyliśmy po to, aby zapewnić naszym klientom wysoką wydajność i sprawność instalacji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów oraz zapewnieniu jakości i niezawodności, której można oczekiwać od firmy Trane – mówi Jose La Loggia, wiceprezes i dyrektor generalny Trane w Europie. - Zapewniamy zrównoważone rozwiązania dla naszych klientów i jesteśmy dumni z tego, że spełniamy wymagania przepisów dotyczących ekoprojektu na rok 2021 bez uszczerbku dla jakości czy wydajności. Nieustanne wprowadzanie innowacji do oferty Airfinity™ w ciągu dwóch ostatnich lat jest wyrazem naszego zaangażowania na rzecz stosowania najnowszych i najbardziej energooszczędnych technologii w centralach dachowych HVAC – dodaje.

Wydajność agregatów jest testowana i potwierdzana w najnowocześniejszym obiekcie badawczym Trane w Epinal we Francji, gdzie wszystkie agregaty otrzymują potwierdzenie zgodności z przepisami ekoprojektu. Ten główny ośrodek badawczy jest uprawniony do badania produktów HVAC zgodnie z najwyższymi standardami branżowymi, w tym normą europejską EN 14511 oraz wymaganiami Eurovent.

Kluczowe cechy wyróżniające nowe centrale dachowe Airfinity™ XL to: Wysoka sprawność sprężarki spiralnej z pośrednimi zaworami wylotowymi dla zwiększonej sprawności przy obciążeniu częściowym, bez wpływu na wydajność.

Wysoka elastyczność w zakresie konfiguracji i łatwość instalacji. Airfinity XL to rozwiązanie typu „plug-and-play” z szeroką gamą opcji i akcesoriów, które można dostosować do każdej instalacji.

Nowe centrale Airfinity XL są także kompatybilne z systemem Trane Tracer Concierge, ekonomicznym i prostym w obsłudze rozwiązaniem do zarządzania energią w budynku, które umożliwia użytkownikowi zdalne sterowanie wieloma centralami dachowymi za pomocą tabletu lub smartfona.

 

Dowiedz się więcej