Wiele osób ceni nowoczesne rozwiązania i aranżacje, jednak klasyka i tradycja niezmiennie utrzymują się w czołówce trendów królujących we wnętrzach. Producenci coraz częściej szukają recepty na połączenie najnowszych technologii z klasycznym wzornictwem. Kominek Thompson z trójwymiarowym efektem płomienia Opti-Myst® to idealny przykład na to, że tradycja i technika tworzą zgrany duet.

Technologia w klasycznej obudowie, czyli kominek elektryczny THOMPSON  z efektem Opti – Myst®
Świat w 3D

Telewizory plazmowe i LED, obraz w jakości HD czy filmy w technologii 3D to dla większości osób coś, co – wydaje się – istnieje właściwie od zawsze. Rozwiązania te na tyle spowszedniały, że na nikim nie robią już specjalnego wrażenia, wręcz przeciwnie – coraz trudniej znaleźć na sklepowych półkach np. telewizor, który wspomnianych cech lub funkcji nie posiada. Technologia 3D coraz szerzej wkracza w nasze codzienne życie – holograficzna iluzja nie jest już jedynie wytworem wyobraźni reżyserów filmowych. Technologia Opti-Myst®, która odpowiada za trójwymiarowy efekt płomienia w kominku elektrycznym Thompson, to doskonały dowód na to, iż iluzja wkracza już do naszych domów, budując magiczny klimat i tworząc niesamowite efekty wizualne.

Para doskonała

Kominek elektryczny Thompson stanowi połączenie nowoczesności i osiągnięć nauki z tradycyjnym wzornictwem. Masywna obudowa o wymiarach 1179 x 1484 x 543 mm (wysokość x szerokość
x głębokość), fornirowana drewnem w kolorze orzechowym, przywodzi na myśl styl kolonialny, klasyczną elegancję, piękno antyków. Stabilna bryła i pieczołowicie wykończone detale nadają całości wytwornego, stylowego charakteru, który dodatkowo podkreśla głęboki kolor. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w klasycznym stylu. Serce kominka elektrycznego Thompson stanowi palenisko Silverton, które doskonale imituje naturalne, żarzące się polana drewna, wzmacniające przekonanie, iż patrzymy na żywy ogień. Całość nadaje wnętrzu przytulnego klimatu, wprowadza ciepło, pozwala w pełni zrelaksować się po długim i ciężkim dniu, z książką, kubkiem gorącej herbaty lub czerwonego wina w dłoni. Buduje niezwykle romantyczny nastrój, sprzyja długim rozmowom w chłodne, jesienne i zimowe wieczory.

Ogień płynący z wody

Opti-Myst® to opatentowana technologia, która wykorzystuje ultradźwięki do wytworzenia mgły wodnej. Odpowiednie jej podświetlenie ukazuje oczom w pełni realistyczny efekt płomieni i dymu. Całość wygląda niezwykle prawdziwie, a klasyczna obudowa kominka Thompson dodatkowo wzmacnia efekt naturalności ognia. Jednak nowoczesność to w tym przypadku nie tylko palenisko. Kominek jest bowiem niemal całkowicie bezobsługowy, co wyróżnia go znacząco od tradycyjnych rozwiązań. Całość obsługiwana jest pilotem zdalnego sterowania, który oprócz opcji on/off pozwala na regulację wielkości płomienia bez ruszania się z kanapy czy fotela. Nie wymaga skomplikowanego montażu, może stać niemal w każdym miejscu i wnętrzu – wystarczy podłączyć go do prądu i pamiętać o regularnym napełnianiu zbiornika na wodę. Przy kominku elektrycznym można zapomnieć o konieczności ciągłego czyszczenia, usuwania popiołu, nieestetycznych czarnych smug. Nie ma potrzeby wygospodarowania dodatkowego miejsca na drewno i osprzęt jak przy standardowych kominkach, a włączyć i wyłączyć można go w każdej chwili jednym przyciskiem.
Kominek Thompson
Wieczór spędzony przy blasku ognia w kominku to synonim romantycznego, relaksującego wieczoru, ciepła i spokoju. W tej jednej chwili czas potrafi się zatrzymać. Kominek Thompson z trójwymiarowym efektem płomienia Opti-Myst® pozwala w każdym niemal wnętrzu osiągnąć efekt zarezerwowany do tej pory jedynie dla domów jednorodzinnych czy górskich chat.