Jak co roku w kwietniu firma IGLOTECH zaprosiła swoich partnerów, dystrybutorów i projektantów na spotkanie konferencyjne.


W dniach 20-21 kwietnia miało miejsce doroczne spotkanie konferencyjno-szkoleniowe zorganizowane przez firmę IGLOTECH. Dystrybutorów i projektantów zaproszono na wykłady dotyczące najnowszej oferty firmy i kolację w stylu "egzotycznej wyspy" do Centrum Kongresowego Warszawianka w Jachrance pod Serockiem.
IGLOTECH postanowił zmienić formułę corocznego, ogólnopolskiego spotkania partnerów. Dotychczas konferencje te planowano dla działu IGLOTECH AIR, prowadzącego dystrybucję urządzeń dla branży chłodniczej, klimatyzacyjnej i wentylacyjnej. Od spotkania 2007 w Jachrance firma postanowiła połączyć konferencję pionu AIR z działem IGLOTECH ELECTRIC - siecią hurtowni elektrotechnicznych, w których ofercie znajdują się produkty firm takich jak SCHNEIDER ELECTRIC, LEGRAND, ABB, OSRAM, ES SYSTEM, NKT ŚFK. To połączenie działów jest celowe ponieważ współpracują one ze sobą, poza tym pokazanie szerszej oferty jednym miejscu i czasie pozwala na wzmocnienie wizerunku firmy jako kompleksowego dostawcy.
Pierwszą część spotkania otworzył pan Rafał Ostrowski jeden ze współwłaściceli IGLOTECH przedstawiając misję i wizję firmy oraz jej nową strukturę organizacyjną.
Ostatni rok wniósł wiele zmian w Iglotech. Dotychczasowy dział realizacji inwestycji INVEST został wyodrębniony w spółkę Refsystem. Ta niezależna spółka, pozostająca w jednej z Iglotech grupie kapitałowej, produkuje agregaty chłodnicze marki Refcold.
IGLOTECH przez ostatnie 12 miesięcy został uhonorowany tytułami Solidny Pracodawca 2005 (i 2006), Solidna Firma 2005 (i 2006), Gazela Biznesu 2006. Przedsiębiorstwo uzyskało 13 kwietnia br. audyt recertyfikujący wprowadzony w 2004 roku System Zarządzania Jakością zgodny z wymaganiami normy ISO 9001:2000. IGLOTECH planuje w roku 2007 rozpocząć prace związane z wdrożeniem Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnie z wymaganiami normy ISO 14001. W bieżącym roku ma plany udoskonalenia wprowadzonego w styczniu systemu Axapta - ERP (Enterprise Resource Planning), wprowadzenia kodów kreskowych na produktach oraz indeksacji miejsc magazynowych, a także wybudowanie nowego magazynu wysokiego składowania o pow. 1000 m² w Kwidzynie.
Aktualnie IGLOTECH posiada sześć oddziałów w Polsce: w Bydgoszczy, Grudziądzu, Katowicach, Kwidzynie, Warszawie i Toruniu oraz jeden za granicą: w Kijowie na Ukrainie. Wkrótce otwarte zostaną dwie nowe placówki w Poznaniu i Wrocławiu. IGLOTECH planuje też, dla usprawnienia logistycznego, otwarcie magazynów w Katowicach i Warszawie. Kolejnym, po wdrożeniu systemu Axapta, wyzwaniem dla działu IT firmy jest stworzenie nowego internetowego serwisu korporacyjnego oraz wprowadzenie tzw. Business Intelligence i EDI (Electronic Data Interchange) dla dostawców IGLOTECH.
Firma jest członkiem Krajowego Forum Chłodnictwa, Krajowej Izby Gospodarczej Chłodnictwa i Klimatyzacji oraz Stowarzyszenia Polska Wentylacja.


Fot. 1. Jarosław Józefowicz, Dyrektor pionu IGLOTECH AIR


Fot. 2. Sławomir Kamiński, Dyrektor pionu IGLOTECH ELECTRIC
W dalszej części konferencji informacje o najnowszych technologiach i planowanych rozwiązaniach dostarczyli przedstawiciele firm Embraco/Aspera, OBO Bettermann, Casals, Lunos Schneider Electric, Danfoss, Helukabel, 2VV i innych.


Fot. 3. Tomasz Konarski, EMBRACO/ASPERA


Fot. 4. Arnau Tinto, CASALS


Fot. 5. Andreas Lehman, LUNOS Luftungstechnik


Fot. 6. Arkadiusz Oracki, DANFOSS
Spotkanie było okazją do wyróżnienia i nagrodzenia osób i firm za bardzo dobrą współpracę z IGLOTECH. W kolejności wyróżnieni zostali:
- Rafał Jarczyński - Klimat Solec
- Andrzej Zielke - Elektrobud Grudziądz
- Piotr Matuszek - Klimapol
- Piotr Szołonik - Satchwell Toruń
- Jerzy Kulka - Zakład Usług Projektowych i Technicznych "Kulmar".
Przez cały czas trwania konferencji czynne były produktowe stoiska informacyjne.


Fot. 8. Stoisko firmy MOBIUS


Fot. 9. Stoisko firmy IGLOTECH
W czasie wolnym goście konferencji korzystać mogli z atrakcji serwowanych przez Centrum Kongresowe Warszawianka w tym zabiegów Wellness & SPA, Aqua Parku, sauny, siłowni i klubu fitness.
Intensywny dzień wykładów zakończył się uroczystą kolacją w stylu "egzotycznej wyspy". Do wspólnej zabawy na parkiecie zachęcały rytmy kubańsko-karaibskiej muzyki i pokazy tańców. Wieczorną imprezę uświetniły występy Mistrza Polski Barmanów – Krzysztofa Drabika. Goście z podziwem wpatrywali się w jego niesamowite wyczyny akrobacyjne. Najwięcej emocji wzbudziła żonglerka czterema płonącymi butelkami. Podczas wieczoru widownia bawiła się znakomicie, a do wspólnej zabawy i uczestnictwa w minikonkursach zachęcał energetyczny i radosny konferansjer rewiowy Konjo (Paweł Konnak). Więcej w fotorelacji.
A do następnego spotkania IGLOTECH już tylko 12 miesięcy…
>> Fotorelacja

Wybrane slajdy prezentacji firm:


2VVDanfossEmbracoFuji ElectricHelukabelLunosLU-VEMobiuscoldO.ErreBrinkSchneider Electric