Podczas MCE 2018 w Mediolanie Samsung Electronics przedstawił nagradzaną w konkursach technologię klimatyzatorów oraz przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32.

Firma Samsung Electronics podczas targów Mostra Convego Expocomfort 2018 (MCE), które odbyły się w Mediolanie w dniach 13-16 marca, przedstawiła plan zakładający szersze wykorzystanie cenionych w branży rozwiązań i technologii stosowanych w klimatyzatorach. Zaplanowane działania pomogą wzmocnić pozycję firmy na europejskim rynku ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).

Odbywające się cyklicznie, co dwa lata targi MCE to największa na świecie wystawa branży HVAC, która w tym roku przyciągnęła ponad 2000 wystawców i 160 tys. gości z całego świata. Odwiedzający mieli możliwość poznania najnowszych osiągnięć technologicznych w tej branży. Firma Samsung  podczas targów promowała na rynku europejskim swoją wyjątkową i rewolucyjną technologię Wind-Free™, a także zaprezentowała całą rodzinę klimatyzatorów Wind-Free™ przeznaczonych do zastosowań domowych i komercyjnych, w tym modele kasetonowe jedno- i czterokierunkowe.

- Samsung potwierdza, że dzięki innowacyjnym produktom i wyjątkowej technologii jest globalnym liderem tej branży na rynku B2B  - powiedział Charles H. Park, Vice President of Digital Appliance Business w Samsung Electronics. - Pragniemy dalej wykorzystywać naszą ekspercką wiedzę w zakresie technologii HVAC na rynku europejskim, oferując szeroko docenianą technologię Wind-Free™ oraz potencjał Internetu Rzeczy - dodał.

Za jedną z najważniejszych innowacji należy uznać zastosowaną w tych klimatyzatorach technologię Wind-Free™. Po osiągnięciu pożądanej temperatury w trybie szybkiego chłodzenia urządzenie utrzymuje idealną temperaturę eliminując nieprzyjemny, bezpośredni nawiew zimnego powietrza, które jest równomiernie rozprowadzane przez mikrootwory. W ten sposób technologia Wind-Free™ zapewnia efekt naturalnego chłodzenia.

Firma Samsung wprowadza także klimatyzatory do zastosowań domowych i komercyjnych, które zawierają R32 - przyjazną dla środowiska alternatywę wobec tradycyjnych czynników chłodniczych, która ma zapewnić zgodność z rygorystycznymi przepisami środowiskowymi w Europie. W porównaniu ze standardowym czynnikiem chłodniczym R410A, R32 posiada jedną trzecią potencjału tworzenia globalnego efektu cieplarnianego (GWP), a przy tym jest wysoko wydajny nawet po zastosowaniu niewielkiej ilości.

Samsung na wystawie zaprezentował również niestandardowe rozwiązania klimatyzacyjne do konkretnych przestrzeni, a stoisko firmy było podzielone na strefy: mieszkalną, biurową, hotelową i handlową. Odwiedzający targi klienci z branży B2B mogli zapoznać się z serwerem b.IoT - unikalnym, zintegrowanym rozwiązaniem firmy Samsung do zarządzania budynkami, jak również rozwiązaniami dla inteligentnego domu opartymi na SmartThings, prezentującymi wizję życia w sieci realizowaną przez Samsung.

Podczas tegorocznej edycji targów, Samsung przedstawił także różnorodne urządzenia klimatyzacyjne, np. energooszczędny, okrągły klimatyzator kasetonowy 360 Cassette, zapewniający równomierny rozkład chłodu przy minimalnym bezpośrednim nawiewie. Ponadto pokazano agregaty zewnętrzne z bocznym wyrzutem powietrza DVM S Eco HR, które mogą jednocześnie zapewniać chłodzenie i ogrzewanie w domach lub niewielkich obiektach komercyjnych.

W strefie Wind-Free na stoisku Samsung odwiedzający mogli samodzielnie sprawdzić działanie technologii Wind-Free™.

 

Dowiedz się więcej