Data rozpoczęcia
2017-10-25
Data zakończenia
2017-10-27
Miejsce
Warszawa
Organizator
REECO Poland Sp. z o. o.

7. edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland. Wydarzenie odbędzie się 25-27 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

RENEXPO® Poland 2017

Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej od kilku lat są miejscem spotkań specjalistów z branży, wymiany doświadczeń i prezentacji nowości w dziedzinie OZE. Będzie tak i w tym roku. Organizatorem wydarzenia  jest  REECO Poland. Główną ideą targów jest prezentacja oferty wystawców konkretnej i ściśle określonej grupie docelowej. Stanowią międzynarodową platformę spotkań ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii i jednocześnie pokazują potencjał oraz możliwości rozwoju tego rynku w naszym kraju. Przed uczestnikami trzy dni wypełnione międzynarodowymi konferencjami, forami branżowymi i kongresami, podczas których omawiane są istotne dla rynku OZE tematy.

 

Tegoroczna edycja targów została podzielona na czytelne sektory tematyczne:

 • wytwarzanie energii z drewna, biomasy, biogazu i biopaliwa (bioenergia); 
 • energia wiatrowa, CHP – kogeneracja; 
 • energooszczędne budownictwo i renowacja budynków; 
 • energia wodna; 
 • pompy ciepła; 
 • energia geotermiczna;  
 • energia słoneczna. 

Podobnie jak w roku ubiegłym wystawcy będą mogli  zaprezentować swoje produkty i usługi  oraz innowacyjne rozwiązania na wspólnych stoiskach tematycznych, wśród których znajdzie się stoisko zorganizowane pod hasłem „Razem dla biogazu”.

 

Tegorocznej edycji targów towarzyszyć będą wydarzenia z zakresu: fotowoltaiki, biogazu, biopaliw, energetyki wodnej, samochodów elektrycznych, magazynowania energii, efektywności energetycznej. Pojawi się także nowe zagadnienie – inteligentne rozwiązania w energetyce. Po raz siódmy odbędzie się również Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce oraz szósta edycja Forum PV, powstające  we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki i dr Stanisławem Pietruszko. Dodatkowo organizatorzy targów wraz z Unią Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego (UPEBI) zapraszają na 6. Forum Biogazu (liczba uczestników forum z roku ubiegłego to aż 250 osób). Po raz drugi odbędzie się również międzynarodowe wydarzenie EVIM CENTRAL EUROPE „Pojazdy elektryczne i infrastruktura”, w części otwartej przybliżona zostanie tematyka mobilności elektrycznej. Ponadto zachęcamy zwiedzających, zainteresowanych zagadnieniami energetyki wodnej do rezerwacji miejsc na dwudniowej 7. Polskiej  Konferencji Hydroenergetycznej, która powstaje we współpracy  z Towarzystwem Elektrowni Wodnych (TEW), Towarzystwem Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych (TRMEW), Instytutem Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego oraz Polską Akademią Nauk (PAN). Podczas targów organizowane jest również forum „Energia i budynek”, podczas którego będzie można zdobyć wiedzę dotyczącą efektywności energetycznej obiektów wielkogabarytowych i wielkokubaturowych. Ponadto wydarzeniom towarzyszyć będzie 2. Międzynarodowy Kongres „Magazynowanie energii w Polsce” oraz 6. Konferencja na Temat Biopaliw. Z aktualnymi szansami na rynku pracy w branży OZE będzie można zapoznać się w strefie kariery „Teraz środowisko”. 

 

Wśród nowości targowych należy zwrócić uwagę na pierwszą konferencję naukową PORT PC dotyczącą pomp ciepła, organizowanej jako jedna z dwóch równoległych sesji tematycznych VI Kongresu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Hasło przewodnie konferencji to „Transfer wiedzy do przemysłu”. Organizacja wydarzenia ma na celu zainicjowanie współpracy ośrodków naukowych i badawczych z przemysłem. Z jednej strony ma to wpłynąć na uwolnienie potencjału młodych naukowców, z drugiej – stworzyć odpowiednie warunki do wzrostu innowacyjności technologii pomp ciepła. Do udziału w sesji naukowej zostali zaproszeni przedstawiciele instytutów naukowych, centr szkoleniowych i testowych oraz przemysłu.

 


Podczas RENEXPO 2017 odbędzie się prestiżowy konkurs RENERGY AWARD. Już po raz szósty będzie można powalczyć o Puchar przyznawany w dwóch kategoriach:

 • wybitna osobowość branży OZE (pod uwagę brana jest rola, efektywność działań i szczególne osiągnięcia w branży OZE),
 • innowacyjna technologia Targów RENEXPO® Poland (pod uwagę brane są innowacyjne technologie prezentowane przez wystawców w jednej z branż tematycznych: energetyka słoneczna, biogaz, elektrownie wodne, pompy ciepła, biomasa i biopaliwa, energia wiatrowa).Zeszłoroczne nagrody: 

 • wybitna osobowość branży OZE - Sylwia Koch-Kopyszko z Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego (UPEBI).
 • innowacyjna technologia Targów RENEXPO® Poland 2016 - ex aequo dwie firmy: CORAB Sp. z o.o. (innowacyjna fotowoltakika) oraz Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o. (innowacyjne pompy ciepła).

 

Bałkany jako Region Partnerski RENEXPO® Poland 2017
W tym roku po raz pierwszy organizatorzy zdecydowali się na wcielenie w życie idei Regionu Partnerskiego – w tegorocznej edycji będą to Bałkany. Dlaczego? Energia odnawialna zyskuje w tym regionie na popularności, widoczne jest również zainteresowanie firm polskich tym regionem. - Grupa REECO organizuje również RENEXPO® w Belgradzie i Sarajewie, więc mamy dużo kontaktów w tym regionie. Ze wstępnych rozmów widzimy bardzo pozytywne przyjęcie naszej idei - tłumaczy Małgorzata Bartkowski, Project Manager RENEXPO® Poland. Organizator oczekuje przedstawicieli organizacji branżowych, osób ze świata polityki, jak i zorganizowanych delegacji z tego regionu.


Planowane spotkania biznesowe 
Targi RENEXPO® Poland 2017 ponownie umożliwią rozszerzenie sieci cennych kontaktów biznesowych podczas tzw. „spotkań kooperacyjnych”. To wydarzenie jest skierowane do wszystkich przedsiębiorców, którzy poszukują fachowych partnerów i dostawców z szeroko pojętego sektora energetycznego, a w szczególności działających w obszarze odnawialnych źródeł energii oraz budynków energooszczędnych. Celem spotkań jest szybkie i łatwe połączenie tych, którzy siebie szukają. Uczestnictwo jest bezpłatne, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji online na stronie internetowej targów. 


Podczas RENEXPO® Poland 2017 na zwiedzających będą czekać ponadto takie atrakcje, jak: jazdy testowe samochodami elektrycznymi czy możliwość moderowanego zwiedzania stoisk dla grup zorganizowanych. 

 

Program Targów:

Środa, 25 października 2017

 • 7 Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki  w Polsce,
 • Smart and Sustainable Infrastructure Development Days - SSIDD (Dni Rozwoju Inteligentneji Przyjaznej dla Środowiska Infrastruktury),
 • Konferencja zamykająca projekt Geothermal4PL
  - 6. Forum Biogazu w ramach RENEXPO Poland
  - Strefa Kariery Teraz Środowisko
  - Spotkania kooperacyjne
  - Rajd samochodów elektrycznych EV Trophy 2017  Kijów-Warszawa-partner konferencji SSIDD
  - Wręczenie pokali RENERGY AWARD
  - Kolacja Profesjonalistów OZE
  - Konferencja Prasowa.

 

Czwartek, 26 października 2017

 • 7. Polska Konferencja Hydroenergetyczna (konferencja 2-dniowa) 
 • 6. Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła 
 • 4. Forum BUDYNEK I ENERGIA  
 • 6. Forum PV

 

Piątek, 27 października 2017

 • 2. Międzynarodowy Kongres: Magazynowanie Energii w Polsce 
 • 6. Konferencja na Temat Biopaliw
 • 7. Polska Konferencja Hydroenergetyczna (konferencja 2-dniowa)
 • EVIM - 2017 (Electric Vehicles and Infrastructure Meeting)
 • 4. Międzynarodowa Konferencja – Społeczne Aspekty OZE w Polsce

 

* program może ulec zmianie

 

Dowiedz się więcej