Oszczędność energii dzięki zastosowaniu przetwornic częstotliwości VLT® oraz szybkie i efektywne lokalne wsparcie pomagają słoweńskiemu producentowi wypełniaczy z węglanu wapnia, granulatów i piasków zmniejszyć koszty i zwiększyć wydajność.

Przetwornice częstotliwości VLT® dokopują się do oszczędności energii w kamieniołomie
KamieniołomyCalcit Lika wydobywa surowce z własnego kamieniołomu w Ličko Lešće, którego kamień charakteryzuje się wyjątkową czystością i bielą. Wysokiej jakości produkty firmy Calcit znajdują zastosowanie niemal wszędzie, na przykład w produktach chemicznych, papierze, gumie, tynkach i materiałach elewacyjnych, tworzywach sztucznych i uszczelniaczach. Inne obszary zastosowania obejmują rolnictwo, produkcję szkła, materiałów budowlanych, drogi oraz budynki.

-------------------------------------

Przetwornice częstotliwości od 0,25 kW do 1,4 MW

Główna aplikacja to kamienny młyn kulowy, którego prędkość kontrolowana jest przez przetwornicę częstotliwości 690V 12-Pulse VLT®, o nominalnej mocy 1,4 MW i przetwornicę częstotliwości 710 kW 12-Pulse VLT®. Firma Calcit zainstalowała również szeroki zakres przetwornic VLT AutomationDrives®, o wielkości mocy od 5,5 kW do 200 kW.

--->> Przeczytaj całą historię