Panasonic Heating and Cooling prezentuje na targach Climatización 2019 w Madrycie najnowszą ofertę rozwiązań grzewczo-chłodzących przeznaczonych dla obiektów mieszkalnych, komercyjnych i handlowych. Stoisko firmy (hala 10, stoisko E10) można odwiedzić od 26 lutego do 1 marca br.

  • Przejście na czynnik chłodniczy R32 w rozwiązaniach domowych i komercyjnych
  • Agregaty chłodnicze oparte o naturalny czynnik CO2 dla obiektów handlowych
  • Rozszerzona oferta produktów komercyjnych

Rozwiązania domowe

Panasonic stworzył m.in. strefę “Nowoczesny Dom” – to pokazowa przestrzeń mieszkalna wykorzystująca przyjazne dla środowiska rozwiązania firmy, w tym urządzenia oparte o czynnik chłodniczy R32, klimatyzatory domowe RAC i pompy ciepła powietrze-woda. W „Nowoczesnym Domu” prezentowane są między innymi nowe klimatyzatory Etherea VKE oferujące najwyższą klasę energetyczną A+++/A+++ i wyposażone w nową technologię oczyszczania powietrza nanoe X. Jednostki posiadają moduł WLAN, który umożliwia sterowanie pracą urządzenia i monitorowanie zużycia energii z dowolnego miejsca.
Panasonic prezentuje także nowe pompy ciepła oparte na czynniku R32 - Aquarea Generacji J. Systemy te, wykorzystując odnawialne źródło energii – powietrze - stanowią niezwykle efektywne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia domu i produkcji CWU.

Nowe jednostki Generacji J cechuje jeszcze wyższa efektywność ogrzewania w stosunku do poprzednich modeli. Dla przykładu jednostka WH-UD03JE5 o mocy 3kW osiąga współczynnik COP 5,33. W nowej ofercie modeli Aquarea Generacji J znajdą się także jednostki typu All-in-One, które w jednej obudowie integrują moduł Hydrokit z zasobnikiem CWU, a przy tym są idealnym rozwiązaniem dla domów pasywnych. 

 

Rozwiązania dla obiektów usługowo-handlowych

Linia PACi R32 składa się z modeli o mocy do 25kW, umożliwiając stworzenie systemu dowolnej wielkości. Jednostki mają znikomy wpływ na globalne ocieplenie, pozwalają zaoszczędzić energię i koszty eksploatacji, dzięki wykorzystaniu czynnika chłodniczego R32, który jest o 10% bardziej wydajny niż R410. Dodatkowo linia PACi R32 może być łatwo podłączona do nowego modułu WLAN, pozwalając na bezprzewodowe sterowanie i inteligentne zarządzanie energią za pośrednictwem aplikacji Panasonic Comfort Cloud, dostępnej na większości urządzeń przenośnych, tj. smartfonach czy tabletach. Odwiedzający stoisko mogą również poznać rozwiązania PACi R32 dla serwerowni, w tym pierwsze jednostki kanałowe typu split 20kW i 25kW, kompaktowe i elastyczne rozwiązanie do instalacji w ograniczonych przestrzeniach. 

Jedną z ważniejszych nowości na targach Climatización 2019 są agregaty chłodnicze wykorzystujące naturalny czynnik chłodniczy CO2. Urządzenia te są świetnym rozwiązaniem w obiektach handlowych i usługowych, gdzie wymagane jest przechowywanie produktów w chłodniach, zamrażarkach czy witrynach chłodniczych. Panasonic, dzięki tej technologii, jest wiodącym producentem agregatów chłodniczych na rynku japońskim i chińskim, a teraz wchodzi z ofertą CO2 także na rynek europejski.

Rozwiązania dla dużych obiektów komercyjnych

Panasonic zapowiedział ujawnienie podczas targów Climatización 2019 ważnej informacji o strategicznym dla firmy znaczeniu. Informacja związana będzie z ofertą systemów komercyjnych i możliwością wejścia firmy na nowe rynki. W pierwszej kolejności dowiedzą się o niej uczestnicy konferencji prasowej zaplanowanej na 26 lutego 2018 r.

Dodatkowo w obszarze rozwiązań dla dużych projektów komercyjnych prezentowany będzie hybrydowy system VRF firmy Panasonic, a także pełna oferta układów GHP, EHP i jednostek wentylacyjnych ERV. Tematem przewodnim tegorocznych targów jest „łączność” (connectivity), dlatego właśnie pośród prezentowanych rozwiązań znajdują się również systemy zapewniające sterowanie urządzeniami i komunikację między nimi, w tym VRF Smart Connectivity - dla budynków komercyjnych, szczególnie hoteli i obiektów handlowych. To innowacyjne rozwiązanie, zintegrowane z EcoStruxure firmy Schneider Electric, które można połączyć z Systemem Zarządzania Energią Budynku (BEMS). Dzięki temu możliwe jest zarządzanie energią, zoptymalizowanie wydajności budynku oraz zwiększenie oszczędności.

 

Dowiedz się więcej