Data rozpoczęcia
2012-04-23
Data zakończenia
2012-04-23
Miejsce
Poznań

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym seminarium nt. bezpiecznych, nowoczesnych i efektywnych systemów odprowadzania spalin, które odbędzie się podczas targów Instalacje, 23 kwietnia br.

To kolejne spotkanie z cyklu prezentacji, których przedmiotem jest popularyzacja bezpiecznych technik odprowadzania spalin zarówno w budownictwie wielomieszkaniowym, jak i jednorodzinnym. Kolejne organizowane we współpracy Stowarzyszenia „Kominy Polskie” z Targami INSTALACJE.

W programie seminarium:

Bezpieczne, nowoczesne i efektywne systemy odprowadzania spalin

23.04.2012 r., godz. 9:30-12:30, Poznań, Instalacje 2012, pawilon 3

9:00-9:30
Rejestracja uczestników

9:30-10:50
Podstawy prawne odprowadzania spalin, wentylacji i ogrzewania

Zatrucia tlenkiem węgla (zaczadzenia) w budownictwie mieszkaniowym. Przyczyny, skala zjawiska i środki zaradcze – Piotr Cembala, Paweł Sikora, Stowarzyszenie „Kominy Polskie”

Problemy z wentylacją i odprowadzeniem spalin w budynkach mieszkalnych - przyczyny, przepisy, zadania – Łukasz Darłak, Darco.

10:50-11:05
Przerwa

11:05-12:30
Praktyczne aspekty odprowadzania spalin, wentylacji i ogrzewania

Kontrole i odbiory okresowe kominów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych w budownictwie mieszkaniowym. Przepisy prawne a praktyka – Marcin Ziombski, Korporacja Kominiarzy Polskich.

Przegląd zagrożeń związanych z nieprawidłową eksploatacją przewodów kominowych i wentylacyjnych – Grzegorz Kotulek, Szkoła Główna Służby Pożarniczej.

Badania stanu technicznego gazowych ogrzewaczy wody oraz poprawa bezpieczeństwa ich użytkowania – Zbigniew Tałach, Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego; Grzegorz Czerski, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

12:30
Zakończenie

Udział w seminarium jest bezpłatny (uczestnicy muszą liczyć się jednak z niewielką opłatą związaną z wejściem na teren targów: http://instalacje.mtp.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/zasady_wstepu/).

Wszelkich dodatkowych informacji udziela rzecznik Stowarzyszenia, Paweł Sikora: tel. 501 531 948, tel. 32 328 54 01, e-mail: rzecznik@kominypolskie.com.pl. Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej organizatora: www.kominypolskie.com.pl

Zapraszamy!


Źródło: Stowarzyszenie Kominy Polskie